Kiedy sąsiedzi potrzebują pomocy, nie sposób przyglądać się z założonymi rękami!

dodano: 20 listopada 2018

Onninen pomaga sąsiadom (2)Firma Onninen wraz z dostawcami pomaga ofiarom pożaru w odbudowie domu

Jesienią doszło do tragedii w jednym z gospodarstw domowych na terenie Gminy Nowosolna, gdzie zlokalizowane jest Centrum Dystrybucyjne firmy Onninen. Na skutek zwarcia elektrycznego doszło do pożaru drewnianego domu zamieszkałego przez starsze małżeństwo. Wójt Gminy Nowosolna - pan Piotr Szcześniak – natychmiast po zdarzeniu rozpoczął organizowanie akcji pomocowej, do której zaprosił okolicznych mieszkańców i firmy prowadzące działalność na terenie Gminy. Wiedzieliśmy, że nie możemy stać z założonymi rękami, kiedy nasi sąsiedzi potrzebują pomocy. Zaprosiliśmy do współpracy naszych dostawców i wspólnie z firmą KAN, Galmet, Rawiplast, IMI Hydronic Engineering i Luxrad dostarczyliśmy szeroką gamę materiałów instalacyjnych niezbędnych do wykonania ogrzewania i wyposażenia łazienki. Onninen przekazał miedzy innymi otulinę do ogrzewania podłogowego w marce własnej Onnline.

Onninen KAN-therm Onninen Galmet Onninen Rawiplast Onninen IMI Hydronic Engineering Luxrad Onninen Onninen Onnline

O zdarzeniu rozmawiamy z Wójtem – panem Piotrem Szcześniakiem.  

Onninen pomaga sąsiadom (3)Proszę krótko przybliżyć, co wydarzyło się na terenie Gminy Nowosolna i dlaczego mieszkańcy potrzebują pomocy?

W dniu 1 października, około godz. 5:30, wybuchł pożar starego drewnianego domu w miejscowości Wiączyń Dolny. W wyniku pożaru zginął 86 letni mężczyzna, a jego żonę uratował syn. Starsza Pani uległa lekkiemu zatruciu tlenkiem węgla. Dom spłonął i mieszkańcy zostali bez dachu nad głową.

Odbudowa domu pogorzelców z pewnością nie jest łatwym zadaniem. W jaki sposób udało się panu zorganizować akcję pomocową i jak wyglądało to pospolite ruszenie?

Poszkodowani od dłuższego czasu (metodą gospodarczą) budowali nowy dom, do którego zamierzali się przeprowadzić. Jednak prowadzenie gospodarstwa rolnego i inne wydatki wciąż oddalały w czasie termin oddania budynku do użytku. Po tragedii jaka wydarzyła się 1 października, dokończenie budowy domu jest priorytetem w pomocy tej rodzinie. Musimy wszelkimi dostępnymi środkami umożliwić im powrót do normalnego życia. Doskonale rozumieją to okoliczni mieszkańcy, którzy chętnie angażują się w pomoc.

Czego najbardziej potrzebują poszkodowani i jaki jest zakres udzielanej pomocy?

Pomoc jest udzielana w różny sposób. Mieszkańcy sołectwa zorganizowali zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych w pożarze. W Urzędzie Gminy Nowosolna oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej uruchomiono specjalne środki na zakup niezbędnych materiałów do wykończenia domu i potrzeb osobistych. Poszkodowanym przekazano również odzież i inne potrzebne rzeczy codziennego użytku zebrane od mieszkańców gminy. Ośrodek Pomocy Społecznej ogłosił także zbiórkę pieniężną na ten cel, którą prowadziliśmy do dnia 10 listopada 2018 r. Wiem też, że sąsiedzi bardzo pomogli Panu Darkowi w pracach w gospodarstwie rolnym. Był to gest, który bardzo podbudował poszkodowanych psychicznie. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Darkiem i jego mamą i reagujemy na ich potrzeby na bieżąco.

Onninen pomaga sąsiadom (4)   Onninen pomaga sąsiadom (1)

Z jakimi problemami zmaga się pan w podjętych działaniach?

Nie mamy specjalnych problemów. Nasi mieszkańcy są bardzo życzliwi, zawsze reagują pozytywnie na apele o pomoc. Tę cechę podzielają także firmy i podmioty gospodarcze działające na terenie naszej gminy. To mnie naprawdę cieszy.

Czy organizował pan podobne akcje już wcześniej?

Wcześniej organizowaliśmy mniejsze akcje pomocowe, takie jak: zbiórka żywności na święta, organizacja sprzętu AGD dla potrzebujących. Za każdym razem nasi mieszkańcy okazywali serce i wzajemnie sobie pomagali.

Serdecznie dziękujemy firmie Onninen, która bardzo intensywnie zaangażowała się w akcję pomocy pogorzelcom i przekazała niezbędne do wykończenia nowego domu materiały instalacyjne w marce własnej Onnline oraz produkty firmy KAN, Galmet, Rawiplast, IMI Hydronic Engineering i Luxrad. Wśród przekazanych produktów znalazły się mi.in: mata styropianowa, rury, spinki, otulina i szafka z rozdzielaczem do wykonania ogrzewania podłogowego, wymiennik ciepła i wężownica schładzająca, kształtki i rury pp do CWU, stelaż podtynkowy z muszlą klozetową, armatura grzejnikowa i grzejnik łazienkowy.

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies