Rury preizolowane Armaflex i Tubolit Split & DuoSplit Armacell

Armaflex i Tubolit Split/DuoSplit jest niezawodnym rozwiązaniem preziolowanych rur łączącym wewnętrzne i zewnętrzne jednostki klimatyzacyjne typu SPLIT i MULTI SPLIT.

Rury preizolowane Armaflex i Tubolit Split DuoSplit Armacell

Preizolowane rury gwarantujące wysoki poziom wykonania i estetyki

Certyfikowana, bezszwowa miedziana rura chłodnicza, zgodna z normą EN 12735-1, preizolowana jest oryginalnym materiałem izolacyjnym o zamkniętej strukturze komórkowej Armaflex lub Tubolit. System jest łatwy w instalowaniu, oszczędza pieniądze i czas montażu, zabezpiecza przed kondensacją i jest przystosowany dla nowych gazów chłodniczych R-410A oraz R-407C.

Rury preizolowane Armaflex i Tubolit Armacell klimatyzacjaOsłona izolacji z białej folii, odpornej na promieniowanie UV zabezpiecza ją przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewnia estetyczną integrację z fasadą budynku. Opatentowany system warstwy klejącej pozwala na łatwe łączenie i rozłączanie rur bez dodatkowych spinek czy kleju.

Zastosowanie

Obecnie, nowoczesne jednostki klimatyzacyjne potocznie nazywane systemami typu SPLIT są szeroko rozpowszechnione. Umożliwiają one dostarczanie zarówno ciepła, jak i chłodu i dlatego oceniane są jako bardzo ekonomiczne i efektywne instalacje zapewniające komfort. Armaflex oraz Tubolit Split/ DuoSplit z preizolowaną rurą miedzianą został stworzony specjalnie do połączenia zewnętrznej jednostki, skraplacza z wewnętrzną jednostką, parownikiem. Bezszwowa, ciągniona rura chłodnicza produkowana jest zgodnie z normą EN 12735-1, co oznacza, że jest rurą o wysokiej jakości o optymalnych własnościach mechanicznych i odpowiada najsurowszym wymaganiom.

Zobacz rury do klim. split Armacell w sklepie

Armaflex® Split / DuoSplit

Armaflex Split - odwracalna pompa ciepła

  • Pojedyncze i wielokrotne splity klimatyzacyjne
  • Odwracalne klimatyzacyjne pompy ciepła
  • Systemy chłodnicze
  • Lady chłodnicze

Przejście z czynników chłodniczych R-22 niszczących ozon w atmosferze na bezpieczne zamienniki takie jak R-410A wymagało przeprojektowania systemów klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Tak więc przewody gorącego gazu odwracalnych pomp ciepła mogą osiągać teraz temperaturę do +120°C. W związku z tymi znaczącymi zmianami izolacja oraz proces produkcyjny Armaflex SPLIT/DUOSPLIT w pełni spełnia wymagania termodynamiczne i fizyczne.

Tubolit® Split / DuoSplit

  • Pojedyncze i wielokrotne splity klimatyzacyjne

Uwaga: Tubolit SPLIT/DUOSPLIT nie powinien być stosowany w odwracalnych pompach ciepła typu powietrze-powietrze z powodu zbyt wysokiej temperatury czynnika.

Dane techniczne

Opis materiału: Preizolowana rura miedziana do transportu gazu lub cieczy, łącząca dwie jednostki systemu typu split. Bezszwowa, ciągniona rura chłodnicza produkowana zgodnie z normą EN12735-1, o najwyższej jakości, spełnia wymagania mechaniczne, ma zredukowane tolerancje. Izolacja jest wysoko elastycznym materiałem o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie kauczuku syntetycznego (Armaflex®) oraz polietylenu (Tubolit®), pokryta białą poliolefinowo-kopolymerową folią ochronną.

Własności materiału Armaflex® Split & DuoSplit Tubolit® Split & DuoSplit
Zakres temperatur
maksymalna temperatura czynnika + 150° C + 95° C
minimalna temperatura czynnika - 50° C - 50° C
Przewodność cieplna λ EN ISO 8497
w temperaturze 0°C 0,040 W/(m ∙ K) 0,035 W/(m ∙ K)
w temperaturze 40°C 0,045 W/(m ∙ K) 0,040 W/(m ∙ K)
Współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary
wodnej μ EN 13469
Współczynnik oporu przeciw dyfuzji parywodnej μ EN 13469
> 5.000 (ważny jedynie dla nieuszkodzonej izolacji oraz osłony) > 5.000 (ważny jedynie dla nieuszkodzonej izolacji oraz osłony)
Klasyfikacja ogniowa DIN 4102-B2 Nierozprzestrzeniający ognia, PN-B-02873 DIN 4102-B2

 

Wraz ze zmieniającymi się warunkami klimatycznymi oraz wzrostem poziomu komfortu oczekiwanym przez gospodarstwa domowe, biura, sklepy itp. wyposażenie tych miejsc w instalacje klimatyzacyjne przestano uważać jako luksus. Łatwo dostępnym i relatywnie ekonomicznym rozwiązaniem są systemy klimatyzacyjne typu split/ multi split, jak również odwracalne klimatyzacyjne pompy ciepła. Tylko w Europie, w roku 2004 zainstalowano około 4,5 miliona jednostek systemów split, a każdego kolejnego roku liczba ta rośnie o około 10 %. Liczby te pokazują jak ważna jest kontrola zużycia energii oraz czasu pracy instalacji. Preizolowane produkty firmy Armacell typu split dają pewność optymalnej równowagi pomiędzy właściwościami technicznymi w celu uniknięcia kondensacji, redukcją zużycia energii i emisji CO2 jak również pozwalają na zaoszczędzenie do 35 % całkowitego kosztu instalacji.

 

Profesjonalne rozwiązanie preizolowanych rur oszczędzające czas i pieniądze

 

Rury preizolowane Armaflex Tubolit Armacell zalety budowa

 

Kontrola kondensacji z Armaflex® Split

 

Kontrola kondensacji z Armaflex Split

Zobacz rury do klim. split Armacell w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies