Grzejniki / Grzejniki płytowe

438 produktów
Wyświetlaj:
Sortuj:
Wyświetlaj:
Sortuj:

Grzejniki panelowe / płytowe stalowe – sklep hurtownia Onninen

Grzejniki panelowe (płytowe) to jedna z najpopularniejszych alternatyw dla żebrowanych grzejników żeliwnych . Nowoczesne grzejniki wykonuje się ze stali, tworząc kilka zgrzanych ze sobą płyt. Charakterystyczną cechą konstrukcyjną grzejników płytowych są wąskie kanaliki, którymi przepływa woda. Dzięki ich rozmiarom ciepło jest oddawane bardzo szybko, a pomieszczenie nagrzewa się szybciej, niż ma to miejsce w przypadku kaloryferów starego typu.

Wydajność grzejników panelowych

Ze względu na swoją budowę, grzejniki płytowe są niezwykle wydajne. Oddają ciepło górą i umożliwiają szybkie schładzanie się cieczy, co ułatwia regulację temperatury. Wszystkie te zalety, włącznie z szerokim wyborem wielkości i wysokości grzejników tego typu, sprawiają, że grzejniki płytowe są jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych systemów grzewczych na świecie. Szacuje się, że współcześnie nawet 80% montowanych grzejników w Polsce to właśnie grzejniki płytowe!
Wydajność grzejników płytowych zależy od ich mocy grzewczej wyrażonej w watach. Moc grzewczą potrzebną do ogrzania pomieszczenia oblicza się na podstawie jego powierzchni. W przybliżeniu można przyjąć, że na każdy 1m2 powierzchni jest potrzebne 100W mocy grzewczej grzejnika. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę rodzaj termoizolacji budynku. W przypadku nowych i dobrze docieplonych budynków współczynnik potrzebnej mocy grzewczej jest niższy i wynosi ok. 80W / 1m2.
Wiele zalet grzejników płytowych wynika z tego, że są one wykonane ze stali. Po pierwsze, grzejniki stalowe charakteryzują się niską akumulacyjnością, co oznacza, że w łatwy sposób można sterować ich temperaturą. Po drugie zaś, ich powierzchnia jest znacznie gładsza, niż powierzchnia grzejników żeliwnych. Jest to olbrzymia zaleta, która przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy chcą zachować czystość w swoim domu i starają się unikać wszelkiego rodzaju źródeł kurzu i innych zanieczyszczeń, mogących wywoływać alergie. Co więcej, tego typu grzejniki są znacznie lżejsze niż ich żeliwne odpowiedniki, co ułatwia ich transport i instalację.

Na co zwracać uwagę kupując grzejnik panelowy / płytowy

Kupując stalowy grzejnik panelowy, upewnij się, że jest on pokryty odpowiednią warstwą antykorozyjną. Sprawdź, czy jest nią pokryta cała konstrukcja grzejnika. Jak wiadomo, stal jest podatna na korozję, jednak można jej zapobiegać, jeżeli Twoje nowe urządzenie będzie odpowiednio zabezpieczone. Oglądając grzejniki w sklepie stacjonarnym, obejrzyj lakier, upewniając się, że nie ma na nim odprysków i że został on nałożony w sposób ciągły i równomierny.
Ważny jest też rodzaj podłączenia grzejnika do źródła zasilania. Zanim dokonasz wyboru sprawdź w jaki sposób masz wyprowadzone rurki zasilające w pomieszczeniu. W naszym sklepie występują grzejniki panelowe z podłączeniem dolnym, bocznym lub dolnym środkowym.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze grzejnika płytowego zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66 .

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies