Alternatywa dla standardowych rozwiązań przeciwpożarowych: Spray gaśniczy

Dodano: piątek, 19.04.2024


Zwarcie instalacji elektrycznej może zdarzyć się np. w samochodach kempingowych, ale też w instalacji domowej. Gaszenie urządzeń elektrycznych nie zawsze wymaga stosowania specjalnych środków gaśniczych. Czasami wystarczy spray gaśniczy. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.

Strażacy gaszą pożar gaśnicą na zewnątrz

Sprawdź spray gaśniczy w hurtowni Onninen

Jaki ogień jest w stanie ugasić spray gaśniczy? 

Spray gaśniczy to nic innego jak spray przeciwpożarowy, który ma formę przenośną. Warto wiedzieć, że przeznaczony jest do gaszenia pożarów grup A i B, a także urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1 kW. Ten środek gaśniczy posiada 1% roztwór pianotwórczy substancji typu AFFF. Spray sprawdzi się do gaszenia tłuszczu jadalnego, a także urządzeń pod napięciem. Chroni przed nawrotem palenia się.

Spray gaśniczy Safe Home REINOLDMAX 500ML SAF-SGS-500-RMMożecie nim ugasić sprzęt elektryczny. Jego zastosowanie jest więc szerokie. Świetnie gasi ciała stałe, które należą do grupy A. Są to więc meble, różnego rodzaju dokumenty czy książki, a także firanki czy ubrania. Gasi też oleje, benzyny, alkohole oraz naftę, czyli ciecze łatwopalne z grupy B. Można wykorzystać go do gaszenia gazów palnych, np. propanu czy wodoru. Ugasicie nim sprzęt domowy, ale tylko ten do 1 kW oraz produkty z grupy F takie jak oleje roślinne oraz tłuszcze zwierzęce.

Jest to produkt bardzo poręczny łatwy w użyciu. Wyposażony jest w specjalny uchwyt. Rzeczywiście cechuje go duża skuteczność do gaszenia pożarów w domu, spowodowanych spięciem instalacji elektrycznej w urządzeniach. Taka gaśnica powinna znaleźć się w samochodzie czy w przyczepach kempingowych, ale też w domach, także tych, gdzie znajdują się kominki.        

Jak prawidłowo używać sprayu gaśniczego? 

Spray gaśniczy Safe Home REINOLDMAX 750ML SAF-SGS-750-RMZastosowanie sprayu do gaszenia pożarów jest bardzo szerokie. Jeżeli dojdzie do zapalenia np. tłuszczu na patelni, to ten spray sprawdzi się wręcz idealnie. Spray gaśniczy jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, gdyż ulega degradacji w 90% już w ciągu 5 dni. Nie niszczy też gaszonych powierzchni. Optymalna odległość gaszenia wynosi w tym przypadku do 4 metrów. Jeżeli chodzi o temperaturę stosowania, to wynosi ona od 0 do 50 stopni Celsjusza.

Produkt w formie sprayu zaprojektowany jest tak, by był łatwy w użytkowaniu nawet w sytuacji stresu. Jego sposób użytkowania jest identyczny jak lakieru czy dezodorantu. Zatem wystarczy tylko wstrząsnąć pojemnikiem, następnie skierować spray w stronę ognia, a następnie nacisnąć spust. Sprayu należy używać, dopóki ogień nie zostanie ugaszony. Warto go stosować w miejscach składowania materiałów łatwopalnych, np. drewna do kominka.        

Spraye gaśnicze w hurtowni Onninen 

Warto zdecydować się na spraye gaśnicze dostępne w hurtowni Onninen. Na uwagę zasługuje spray gaśniczy Safe Home REINOLDMAX 500ML SAF-SGS-500-RM. Jest to produkt, który cechuje duża niezawodność użycia. Szczególnie dobrze sprawdzi się do gaszenia pożarów w gospodarstwach domowych. Jest naprawdę bardzo wydajny, a do tego ekologiczny. Powinniście go mieć na wyposażeniu domku letniskowego czy altanki. Rzeczywiście nie zajmuje wiele miejsca, a do tego posiada długą datę przydatności. Spray chroni też przed nawrotem palenia, skutecznie zabezpieczając daną przestrzeń.

Dobrym wyborem będzie także spray gaśniczy Safe Home REINOLDMAX 750ML SAF-SGS-750-RM. To produkt, który został zaprojektowany do gaszenia pożarów A, B oraz F, a także urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V. Doskonale sprawdzi się w biurach czy warsztatach samochodowych. Dla jeszcze większej efektywności użytkowania producent zastosował specjalny uchwyt z dyszą, która ułatwia nakierowanie na ogień.

Sprawdź spray gaśniczy w hurtowni Onninen