Alternatywne źródło ogrzewania wody użytkowej: Podgrzewacze solarne

Dodano: czwartek, 20.06.2024


Zmienia się sposób, w jaki ogrzewamy domy i podgrzewamy C.W.U., czyli ciepłą wodę użytkową. Do lamusa odchodzą tradycyjne sposoby, w których najważniejsze były piece stałopalne. Dziś, wraz z rozwojem, innowacyjnych technologii i bezemisyjnego pozyskiwania czystej energii, możemy korzystać z dobrodziejstw tego, co dostępne dla wszystkich i każdego dnia - energii słonecznej. Biorąc to pod uwagę, warto zainteresować się alternatywnym źródłem ogrzewania wody użytkowej, co zapewniają podgrzewacze solarne.

Podgrzewacze solarne do kolektorów słonecznych z boilerami w kotłowni

Sprawdź podgrzewacze solarne w hurtowni Onninen

Dostęp do c.w.u. dzięki podgrzewaczom solarnym

Podgrzewacz solarny De Dietrich INISOL UNO BSL 400 100019136Posiadając swój dom, trzeba pamiętać o tym, by zapewnić w jego wnętrzu przyjemne warunki do życia. Wśród najważniejszych czynników, które na to wpływają, jest zapewnienie dostępu do ciepłej wody. Ogrzewa się ją na różne sposoby, korzystając ze sposobów bardziej i mniej oszczędnych. Wszystko zależy od tego, w jaką technologię zainwestowaliśmy. Wraz z coraz większym dostępem do najnowocześniejszych technologii i wzrostem świadomości proekologicznej, w wielu domach pojawiają się bardzo praktyczne urządzenia, bo są niezwykle wygodne w obsłudze, nie zanieczyszczają środowiska, a jednocześnie nie generują dużych kosztów. 

Do tej grupy zdecydowanie zaliczymy podgrzewcze solarne De Dietrich, dzięki którym zyskujemy dostęp do C.W.U. Jest on jedną z integralnych części instalacji solarnej - obok baterii kolektorów znajdujących się na dachu i zespołu pompowo-sterowniczego. Podgrzewacze solarne umożliwiają obniżenie wydatków za ciepłą wodę, są rozwiązaniem ekologicznym, bo opierają się na odnawialnym źródle energii, jaką jest słońce. To doskonała alternatywa dla paneli słonecznych czy pomp ciepła. 

Automatyczny dobór optymalnej wartości przepływu podgrzewacza solarnego

Podgrzewacz solarny De Dietrich BSL 200 N 100019528Podgrzewacze solarne De Dietrich dedykowane są różnym potrzebom, więc niezależnie od tego, jak dużą mamy rodzinę, na pewno dopasujemy odpowiednie urządzenie, które spełni nasze wymagania. Równie ważny jest dobór optymalnej wartości przepływu podgrzewcza solarnego. Można tu rozróżnić trzy zakresy prędkości: High-Flow, Low-Flow i Matched-Flow. Pierwszy z wymienionych High-Flow jest bardzo popularny, ponieważ pasuje do małych instalacji, jakie są spotykane w domach jednorodzinnych. To więc podstawowy wybór dla większości rodzin. Prędkość zależy od budowy kolektora i waha się od 35 do 50 dm3/h x m2 powierzchni kotła. Low-Flow zalecany jest dla dużych instalacji solarnych w zakresie od 25 do 40 dm3/h x m2 powierzchni kolektora. Ostatni z wymienionych Matched-Flow nadaje się do kolektorów połączonych równolegle, w sam raz dla instalacji o dużej powierzchni, gdzie występuje zmienny przepływ. 

W podgrzewaczach solarnych De Dietrich nie musimy się o to martwić, bo wartości przepływu następują automatycznie. Nie musimy się więc na tym znać, wystarczy ustawienie odpowiednich parametrów przez instalatora, by później urządzenie działało bez naszej ingerencji.

Podgrzewacze solarne De Dietrich Inisol BSL w hurtowni Onninen

Nie ma więc przypadku w tym, że podgrzewcze solarne De Dietrich są tak chętnie wybierane przez kolejnych inwestorów. W hurtowni hydraulicznej Onninen mają Państwo do wyboru różne modele podgrzewaczy, które łatwo dopasować do własnych potrzeb. 

  • Jednym z ciekawych modeli jest podgrzewacz solarny De Dietrich BSL 300 N do zintegrowania w systemach ze spienionej bezfreonowej pianki poliuretanowej o grubości 50 mm. Jest chroniony antykorozyjnie anodą magnezową.
  • Ponadto dobrym wyborem będzie również podgrzewacz solarny De Dietrich BSL 200 N o wymiarach 0,9 (długość), 0,8 (szerokość), 1,55 (wysokość). Waży 104 kg, jego objętość zaś to 1,116 m3. Jego budowa zewnętrzna i pokrywy są bardzo solidne, bo wykonane z ABS. Dostępne są zestawy wyposażenia dodatkowego zawierające wszystkie elementy wymagane do podłączenia i sterowania instalacji solarnej.
  • Jeszcze innym godnym polecenia modelem jest podgrzewacz solarny De Dietrich INISOL UNO BSL 400, wyposażony w najważniejsze mechanizmy jak zawory odcinające z zaworami zwrotnymi, termometry, odpowietrznik ręczny, naczynie wzbiorcze 25l, solarna grupa bezpieczeństwa, manometr, zespół do napełniania i opróżniania, pojemnik nadmiarowy płynu i zawór.

Sprawdź podgrzewacze solarne w hurtowni Onninen