Optymalna temperatura w domu - automatyka Unisenza

Dodano: piątek, 4.11.2022


Jak zapewnić optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu niezależnie od pory roku? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez inwestorów i instalatorów. Odpowiedź stanowi automatyka, która zapewnia precyzyjne sterowanie oraz efektywność w ogrzewaniu i chłodzeniu płaszczyznowym. Dzięki kompletnemu, ujednoliconemu systemowi w łatwy sposób można uzyskać komfort cieplny pomieszczeń, niezależnie od powierzchni domu. Ważne, by rozwiązanie takie było proste zarówno w instalacji, jak i w użytkowaniu.

Purmo Unisenza automatyka do ogrzewania lub chłodzenia płaszczyznowego

Nowe rozwiązanie automatyka Unisenza od Purmo, to kompletne rozwiązanie sterujące systemami ogrzewania płaszczyznowego, zapewniające wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego dla użytkowników. Oprócz listwy automatyki i siłownika termicznego system Unisenza obejmuje trzy różne termostaty, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem z każdego urządzenia. Dzięki produktom wysokiej jakości, które są równie łatwe w instalacji, jak i w obsłudze, użytkownicy uzyskują wygodną kontrolę ogrzewania i chłodzenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb i preferowanych poziomów komfortu cieplnego.

Prosta instalacja i obsługa sterownika Unsienza dla instalatorów

Purmo Unisenza siłownik termicznySterowniki centralnego ogrzewania są coraz bardziej popularne na rynku, ponieważ z jednej strony zapewniają optymalny komfort cieplny, a z drugiej pozwalają na efektywne ogrzewanie budynku i… obniżenie rachunków za energię. Nowa automatyka firmy Purmo, o nazwie Unisenza, to systemowe rozwiązanie do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym, które gwarantuje wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego. Daje ono wiele istotnych korzyści zarówno instalatorom, jak i użytkownikom końcowym. Przede wszystkim elementy sterowania systemami ogrzewania i chłodzenia w systemie Unisenza zostały zaprojektowane z myślą o niezwykle łatwej, wręcz intuicyjnej instalacji. Instalatorzy otrzymują zestaw przejrzystych instrukcji i gotowych schematów elektrycznych, które w prosty sposób prowadzą ich przez cały proces instalacji.

Drugą istotną kwestią jest proste ustawienie automatyki. W systemie Unisenza bardzo ważną funkcję spełnia listwa automatyki odbierająca ustawienia z termostatów pokojowych i przetwarzająca je na sygnały dla siłowników termicznych, które otwierają i zamykają przepływ wody w pętlach w odpowiednich pomieszczeniach. W każdej skrzynce rozdzielczej można zainstalować do 20 siłowników, dzięki czemu rozbudowane systemy nie stanowią żadnego problemu. Tworzenie takich dedykowanych połączeń jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy sprawdzić czy L jest podłączone do L, N do N, NSB do NSB itd. Dodatkowo gama elementów sterujących Unisenza jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi typami systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz wszystkimi źródłami ciepła/chłodu (pompami ciepła, kotłami itp.).

Sprawdź ofertę automatyki Purmo w hurtowni Onninen

Purmo Unisenza termostat cyfrowy z wyświetlaczemNiezależnie od źródła ciepła, system sterowania szybko reaguje na każdą zmianę, aby zagwarantować wydajne ogrzewanie i chłodzenie. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość  indywidualnej regulacji – seria Unisenza wyposażona została w trzy różne termostaty, które umożliwiają regulację temperatury w zależności od preferencji użytkownika. Wszystkie termostaty, począwszy od prostego elektronicznego z pokrętłem, poprzez nowoczesny cyfrowy, aż po programowalny termostat Wi-Fi z możliwością sterowania przez aplikację Plug & Play, łączą się w całość, dzięki czemu instalator może zaoferować różne kombinacje rozwiązań.

Proste rozwiązanie dla optymalnej temperatury

System Unisenza umożliwia użytkownikom indywidualne ustawienie idealnej temperatury dla każdego pomieszczenia w zależności od jego wykorzystania, bez konieczności uwzględniania temperatury w innych pomieszczeniach. Oznacza to bardzo wydajne ogrzewanie, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i w znaczący sposób wpływa na obniżenie rachunków za energię. Każdy z termostatów umożliwia sterowanie zarówno ogrzewaniem, jak i chłodzeniem, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu bez względu na porę roku.

Purmo Unisenza listwa automatykiAutomatyka Unisenza umożliwia także sterowanie centralne – na przykład w prosty sposób można obniżyć temperaturę nocną lub przełączyć się na tryb chłodzenia w całym domu. Ta zaawansowana technologia umożliwia także inteligentną automatyzację płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą sterowników Unisenza, które mają możliwość dostosowania swoich algorytmów do takich funkcji, jak np. otwarte okno, regulacja precyzyjna PI czy samouczenie się.

System zaprojektowany został także z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Listwa automatyki ma zacisk alarmowy, umożliwiający podłączenie opcjonalnego czujnika punktu rosy i/lub termostatu bezpieczeństwa ST w celu ochrony systemu przed kondensacją podczas chłodzenia lub zbyt wysoką temperaturą podczas ogrzewania. Dzięki temu zabezpieczeniu komponenty systemu są chronione. Kolejną funkcją bezpieczeństwa jest możliwość zapobiegania zastojowi, polegająca na uruchamianiu pompy przez 5 minut co 24 godziny, co zapobiega zatarciu po dłuższym czasie bezczynności, np. wyłączeniu na lato.

Niewątpliwą zaletą systemu jest także dedykowana aplikacja instalowana na smartfonie lub tablecie, umożliwiająca indywidualne i intuicyjne sterowanie temperaturą w domu.

Sprawdź ofertę automatyki Purmo w hurtowni Onninen