Bardziej efektywne instalacje grzewcze z rozwiązaniami Grundfos

Dodano: wtorek, 18.07.2023


Jak rozwiązać problem nieodpowiedniej dystrybucji ciepła w domu, zredukować hałas i obniżyć rachunki za energię? Z pomocą przychodzą nowatorskie rozwiązania firmy Grundfos. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom Grundfos, możesz skutecznie rozwiązać problem nierównomiernego rozprowadzania ciepła w domu. Ich zaawansowane technologie i systemy pomiarowe pozwolą zoptymalizować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, zapewniając optymalny komfort termiczny.

Pompy obiegowe Grundfos Alpha1 L i Alpha2

Sprawdź produkty marki Grundfos w hurtowni Onninen

Dlaczego warto się zdecydować na pompy obiegowe Grundfos Alpha? 

Dwie pompy obiegowe Grundfos ALPHA1L 25-40 180, w jednym opakowaniu (duopak), jako jednostka sprzedażowa.Równoważenie hydrauliczne dzięki pompom obiegowym Grundfos z serii Alpha pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%. Pompy obiedowe Grundfos ALPHA2 (z modułem ALPHA Reader) i pompy obiegowe Grundfos ALPHA3 oraz aplikacja GO Balance umożliwiają równoważenie hydrauliczne instalacji grzejnikowych, ogrzewania podłogowego lub instalacji mieszanych w intuicyjny sposób i w znacznie krótszym czasie niż przy wykorzystaniu tradycyjnych narzędzi.

Uzyskane nastawy są zbieżne z wynikami obliczeń za pomocą komputerowych programów projektowych. Brak zrównoważenia hydraulicznego lub jedynie częściowe zrównoważenie hydrauliczne instalacji grzewczych może być przyczyną nierównomiernego ogrzewania domu, wyższych rachunków za energię i hałasu z instalacji.

Więcej o zwiększaniu efektywności instalacji grzewczych z pompami Grundfos dowiesz się na www.grundfos.pl/ecademy.

Jak znaleźć zamiennik dla nieefektywnych pomp obiegowych? 

Pompa obiegowa Grundfos ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6HWłaściwy zamiennik nieefektywnej pompy instalacyjnej łatwo znaleźć za pomocą aplikacji GO Replace. Na podstawie zdjęcia lub numeru katalogowego starej pompy aplikacja wskazuje najlepszy zamiennik i preferowany tryb pracy oraz pozwala obliczyć oszczędność energii.

Szacuje się, że aż 40% pomp obiegowych zamontowanych w instalacjach grzewczych w Europie pracuje nieefektywnie, co może skutkować nawet o 75% większym zużyciem energii i o 20% wyższymi rachunkami za nią. Potencjał do optymalizacji jest więc duży, a dobór odpowiedniego zamiennika starej pompy niezwykle prosty.

W większości domowych instalacji grzewczych doskonałym zamiennikiem dla starszych urządzeń jest pompa obiegowa ALPHA1 L. Dzięki kompaktowej budowie i możliwości sterowania za pomocą sygnału PWM ALPHA1 L nadaje się do większości instalacji grzejnikowych i ogrzewania podłogowego. Można ja montować w instalacji oddzielnie lub jako pompę kotłową. 

Inteligentna pompa obiegowa Grundfos Alpha3 

To pierwsza domowa pompa obiegowa sterowana za pomocą aplikacji mobilnej. Po zamontowaniu i podłączeniu pompy sterowanie jej pracą odbywa się zdalnie za pomocą aplikacji GO Remote. ALPHA3 jest wyposażona w tryb AUTOADAPT, który automatycznie dobiera optymalny punkt pracy pompy, również dla instalacji ogrzewania podłogowego. Pompa nie ulega zablokowaniu i ma zabezpieczenie przed suchobiegiem.

Sprawdź pompy obiegowe Grundfos Alpha3 w hurtowni Onninen

Wydajna pompa obiegowa Grundfos Alpha2 

Ta pompa obiegowa Oferuje najlepszą sprawność w swojej klasie i szeroki zakres trybów sterowania. Funkcja pompy Grundfos AUTOADAPT wybiera najkorzystniejszą charakterystykę pracy, zapewniając komfort cieplny przy minimalnym zużyciu energii. Budowa pompy i funkcja trybu letniego sprawiają, że ALPHA2 nie ulega zablokowaniu, nawet w instalacjach wypełnionych wodą o znacznej twardości.

Sprawdź pompy obiegowe Grundfos Alpha2 w hurtowni Onninen