Jakie izolacje i rury do klimatyzacji zastosować? Przegląd produktów Armacell

Dodano: poniedziałek, 12.07.2021


Klimatyzacja to duże udogodnienie dla domowników. Jej prawidłowe funkcjonowanie zależy od wielu czynników. Pamiętaj, że przy wyborze klimatyzatora należy dopasować zespół elementów, odpowiedzialny za odprowadzanie skroplin z klimatyzacji oraz fachowe połączenia i izolacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie rury i izolacje wybrać do klimatyzacji, zapoznaj się z naszym artykułem.

Jakie izolacje i rury do klimatyzacji zastosować

Z tego tekstu dowiesz się:

  • o nowinkach technologicznych w klimatyzacji,
  • co to są rury miedziane preizolowane i dlaczego warto je wybrać,
  • jakie rury i izolacje sprawdzą się w budownictwie.

Nowa technologia klimatyzacyjna

Zakup urządzeń klimatycznych to obecnie standard w każdym pomieszczeniu pracowniczym. Właściciele domów jednorodzinnych oraz mieszkań, również decydują się na zakup klimatyzacji, która podwyższy standard ich życia i ochrania przed falą gorąca.

Rozwój technologiczny pozwolił na minimalizację kosztów utrzymania klimatyzatora, jego efektywność oraz maksymalne wyciszenie. Rozwój branży dostarcza również technologiczny postęp związany z odnawialnymi źródłami energii. Możliwość zasilania klimatyzatorów prądem wytworzonym dzięki instalacji fotowoltaicznej pomoże na zniwelowanie kosztów do minimum.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Dlaczego warto wybrać miedziane rury preizolowane Armacell 

Pamiętaj o tym, że same klimatyzatory, mimo iż są głównym elementem instalacji, potrzebują niezbędnych akcesoriów. Są nimi przede wszystkim rury i przewody do klimatyzacji, które zagwarantują nam sprawne oraz efektywne funkcjonowanie klimatyzatora.

Preizolowane rury miedziane do klimatyzacji to trwałe połączenie wewnętrznych oraz zewnętrznych elementów wchodzących w skład instalacji klimatyzacyjnej. Dzięki ich nieskomplikowanym i szybkim połączeniom są niezwykle praktyczne i ergonomiczne.

Wykorzystanie miedzi w klimatyzacji to wybór wytrzymałego materiału, odpornego na korozję oraz ogień - potwierdzona nową klasą palności B. Zastosowanie miedzi pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa osób przebywających w budynku. System preizolowanych rur miedzianych to proste oraz innowacyjne rozwiązanie, które jest przeznaczone do przyłączenia systemów klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.

Instalacje preizolowane mogą zostać zastosowane z popularnymi czynnikami chłodniczymi jak R-410A , R-407C i R32. Opatentowana przez producenta technologia pozwala na dostosowanie związane z łączeniem i dzieleniem rur z wyeliminowania konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Zastosowana izolacja powinna być nakładana bez nacięć na całej długości oraz przyklejona do rury z obu stron. Zaleca się dodatkowe zabezpieczenia końcówek otulin z taśmą.

Rura została wykonana w technologii bezszwowej z miedzi ciągnionej, wyprodukowanej zgodnie z normą EN-12735-1. Odporna jest na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki izolacji z zamkniętokomórkowej pianki sporządzonej na bazie polietylenu skutecznie zapobiegnie kondensacji. Rura jest również odporna na promieniowanie UV. Specjalnie zastosowana powłoka wydłuża jej czas żywotności.

Rura Tubolit Split i Tubolit DuoSplit to ekologiczne rozwiązane. Producent kładzie ogromny nacisk na redukcję czynników degradujących środowisko. Rury są dostarczane w sposób, który pozwala zaoszczędzić aż 40% miejsca podczas transportu. To również eliminacja ryzyka przypadkowego uszkodzenia. Zawinięte w kręgi elementy zostały zabezpieczone taśmami, a następnie owinięte wytrzymałą folią. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej dopasowane, niż tradycyjne rozwiązania.

Miedziane rury Armacell


Rury miedziane - wyższy poziom bezpieczeństwa dla Twojego budynku

Rury miedziane Armacell

Dbałość o bezpieczeństwo osób przebywających w budynku to podstawa podczas tworzenia każdej instalacji. Zastosowanie odpowiednich akcesoriów umożliwia optymalizację działań. Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją z pianki zostały opracowane z naciskiem na bezpieczeństwo ludzi przebywających w pomieszczeniu, w których zamontowano urządzania klimatyzacyjne. To bardzo ważny aspekt, szczególnie w przypadku wybuchu pożaru. Dzięki zastosowanym unowocześnieniom dym rozprzestrzenia się znacznie wolniej oraz wydziel się go dużo mniej. To pozwala na uzyskanie większej szansy ucieczki, podczas rozprzestrzeniania się pożaru.

Sprawdź ofertę marki Armacell!

Tubolit Split i Tubolit DuoSplit posiadają klasę reakcji na ogień BL-s1, d0. To oznacza, iż porównując je do tradycyjnych rur miedzianych do klimatyzacji z otuliną z PE, instalacja rurowa Tubolit wytwarza znacznie mniej dymu. Daje to realne szansę na szybszą ewakuację budynku.

Rury miedziane preizolowane - przegląd produktów

Rura miedziana to produkt stosowany w instalacjach klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Dzięki ich nieprzeciętnej trwałości cieszą się dużym zainteresowaniem oraz zaufaniem klientów. Szukasz rur i izolacji, które pozwolą Ci osiągnąć bezpieczeństwo oraz trwałość na najwyższym poziomie? Zastosuj więc produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Postaw na renomowaną ofertę dostawców, dzięki czemu uzyskasz pewność, że wybierasz najlepsze rozwiązanie, spełniające zasady bezpieczeństwa oraz najwyższe normy europejskie. Producent Armacell ma Ci do zaoferowania prezizolowane rury miedziane do klimatyzacji oraz pomp ciepła Tubolit. Produkt zgodny jest z normą EN 12735-1, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależne jednostki.

Producent może również pochwalić się klasą BL-s1, w europejskim teście reakcji na ogień. Produkt posiada także deklarację właściwości użytkowych (DoP) oraz znak zgodność CE. To świadczy o ich bezpieczeństwie oraz trwałości.

Rury i izolacje Armacell znajdziesz w ofercie Onninen!

Hurtownia hydrauliczna i elektryczna Onninen oferuje artykuły najwyższej jakości, które są dostosowane do potrzeb naszych klientów. Jeśli chcesz wybrać sprawdzony produkt, zapoznaj się z naszą ofertą. Wybierz długość, szerokość i ciesz się doskonale dobranymi akcesoriami.

Zapraszamy również do skorzystania z naszego programu Onntop. Dla naszych stałych klientów czeka promocja. Śledź naszego bloga i bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Wysokiej jakości produkt, znany producent oraz najwyższej jakości obsługa to, to co wyróżnia nasz sklep na rynku!

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Klimatyzacja do domu
Rura elastyczna
Pompa do klimatyzacji