Bezpieczniejszy dom dzięki czujnikom tlenku węgla (czadu), dymu i ciepła Honeywell Home od Resideo

Dodano: wtorek, 12.12.2023


Resideo, globalny dostawca rozwiązań z zakresu komfortu i bezpieczeństwa w domu, wprowadził serię alarmów CO, dymu i ciepła. Nowa rodzina produktów R200 Honeywell Home jest przeznaczona do większości zastosowań domowych i zastępuje poprzednią serię X. Produkty te pomagają instalatorom i konsumentom chronić to, co najważniejsze.

Czujniki bezpieczeństwa Honeywell Resideo na Białym tle

Sprawdź czujniki bezpieczeństwa Honeywell Home w hurtowni Onninen

Spraw, aby dom był bezpieczniejszym miejscem - Czujniki tlenku węgla, dymu i ciepła

Wiele zagrożeń w domu trudno wykryć, zanim będzie za późno. Należą do nich pożary i zatrucia tlenkiem węgla. Zainstalowanie odpowiedniego czujnika, we właściwym miejscu, może uratować życie Twoich klientów.

Oferowany przez nas asortyment czujników tlenku węgla, ciepła i dymu jest przeznaczony do wszystkich typów obiektów mieszkalnych, w tym obiektów wypoczynkowych, pensjonatów i przyczep kempingowych.

Czujnik dymu Honeywell Home R200S-2Czujniki tlenku węgla

 • R200C Czujnik tlenku węgla
 • R200C-N Czujnik tlenku węgla z funkcją komunikacji radiowej

Czujniki ciepła i dymu

 • R200S Czujnik dymu
 • R200S-N Czujnik dymu z funkcją komunikacji radiowej
 • R200H-N Czujnik ciepła z funkcją komunikacji radiowej
 • R200ST-N Czujnik ciepła i dymu z funkcją komunikacji radiowej

Funkcja One-Go-All-Go czujników bezpieczeństwa Honeywell Home

Oferowane czujniki zapweniają jeszcze większą ochronę dzięki możliwości połączenia urządzeń w bezprzewodową sieć. W przypadku wzbudzenia alarmu przez jeden z czujników, pozostałe połączone czujniki uruchomią alarm jednocześnie, znacząco zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.

Czujniki wyposażone są w odpowiednie moduły umożliwiające połączenie ich w bezprzewodową sieć. Dzięki temu żadne dodatkowe elementy systemu nie są wymagane.

Ochrona przed niebezpieczeństwami z czujnikami tlenku węgla i Czadu

Czujnik tlenku węgla z funkcją komunikacji radiowej Honeywell Home R200H-N2 Wszystkie urządzenia spalające paliwo mogą doprowadzić do, potencjalnie śmiertelnego w skutkach, zatrucia tlenkiem węgla (CO). Kuchenki i kotły gazowe, źródła otwartego ognia, a także grille i spaliny samochodowe mogą stanowić poważne zagrożenie związane z czadem. Każdy może ulec zatruciu tlenkiem węgla (czadem) w domu, ale szczególnie narażone są dzieci, osoby starsze i zwierzęta domowe. Zainstalowanie czujnika czadu marki Honeywell Home w pobliżu urządzeń spalających paliwa kopalne może znacznie obniżyć to ryzyko.

Właściciele domów są narażeni na ryzyko związane z wadliwymi lub starszymi urządzeniami. Zmieniające się uwarunkowania środowiskowe mogą sprawić, że nawet w domach z nowymi, wysokiej jakości urządzeniami, może pojawić się nadmierna ilość tlenku węgla (czadu). Dzięki zastosowaniu elementu pomiarowego o wysokiej precyzji wykrywania, czujnik czadu wysyła sygnał, gdy tylko w pomieszczeniu zostanie wykryty niebezpieczny poziom tlenku węgla.

Czujnik czadu zasilany jest bateryjnie i jest łatwy do zamontowania na ścianie lub suficie, a dzięki wykorzystaniu układu scalonego o niskim poborze mocy może działać nawet przez 10 lat w trybie czuwania.

Rodzina w salonie przy kominku z czujnikiem czadu na suficieCzad jest trudny do wykrycia, ponieważ jest…

 • Niewidoczny
 • Bezwonny
 • Bez smaku

Najważniejsze cechy czujników bezpieczeństwa:

 • 10-letnia żywotność
 • Sygnał końca okresu eksploatacji
 • Ultracienka budowa czujnika
 • Sygnał dźwiękowy i wizualny – w postaci czerwonego tekstu „ALARM” dla osób niesłyszących i niedosłyszących
 • Tryb cichy / wyciszenie alarmu
 • Wyciszenie powiadomień o niskim stanie baterii
 • Zabezpieczenie przed ingerencją osób niepowołanych

Sprawdź czujniki bezpieczeństwa Honeywell Home w hurtowni Onninen

Łatwy montaż czujników bezpieczeństwa Honeywell Home

Szczegółowe wskazówki dotyczące instalacji znajdują się w instrukcji dołączonej do każdego czujnika tlenku węgla marki Honeywell Home. Ze względu na nieco mniejszą gęstość niż powietrze, tlenek węgla najczęściej gromadzi się w pobliżu sufitu, dlatego też zalecamy montaż czujników właśnie w tym miejscu. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zamontowanie czujników w każdym pomieszczeniu, gdzie znajduje się urządzenie, w którym spalane jest paliwo. Montaż czujnika może być wykonany zarówno przez profesjonalnego instalatora, jak i właściciela domu.
Podczas serwisowania lub instalacji kotła należy zwrócić uwagę, czy blisko niego nie został już zainstalowany czujnik czadu. Jeśli nie ma tam takiego urządzenia, należy zasugerować jego zamontowanie w celu zwiększenia bezpieczeństwa nieruchomości.*

*Pełne zalecenia można znaleźć w treści normy EN 50292, stanowiącej przewodnik dotyczący wyboru, instalacji, użytkowania i konserwacji domowych czujników czadu.

Kod katalogowy R200C R200C-N
Czujnik Czujnik tlenku węgla Czujniki tlenku węgla z  funkcją komunikacji bezprzewodowej
Funkcja komunikacji radiowej Nie (0) Tak (12)
Okres eksploatacji 10 lat 10 lat
Bateria CR17450 CR17450
Zabezpieczenia przed ingerencją osób niepowołanych Tak Tak
IP IP44 IP44
Funkcja One-go-all-go Nie Tak
Zasięg komunikacji radiowej (RF) Nie dotyczy 100 m
Częstotliwość komunikacji radiowej (RF) Nie dotyczy 868 MHz
Gwarancja 10 lat 10 lat

Lepsze standardy bezpieczeństwa z czujnikami ciepła i dymu Honeywell Home

Mama z dzieckiem w sypialni z czujnikiem bezpieczeństwa na suficiePoprawa standardów bezpieczeństwa i nowe przepisy (zwłaszcza dotyczące instalacji czujników dymu) znacznie zmniejszyły skutki pożarów w domach, ale wadliwe instalacje elektryczne, nieostrożne palenie papierosów czy gotowanie pozostają ich najczęstszymi przyczynami. Niezawodne czujniki ciepła lub dymu mają zadanie w porę ostrzec mieszkańców umożliwiając ich bezpieczną ewakuację i szybkie podjęcie działań gaśniczych.

Pożary wybuchają również w nocy, co sprawia, że niezawodne czujniki i systemy alarmowe są niezbędne, aby ostrzec mieszkańców domu, gdy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że sami zauważą niebezpieczeństwo.

Najważniejsze cechy:

 • Czujnik ciepła wyposażony w czujnik termiczny
 • 10-letnia żywotność baterii
 • Montaż na suficie lub ścianie
 • Funkcja komunikacji radiowej
 • Możliwość połączenia ze sobą do 12 urządzeń
 • Automatyczny autotest

Gdzie należy zainstalować czujnik?

Czujnik ciepła z funkcją komunikacji radiowej Honeywell Home R200H-N2Szczegółowe wskazówki dotyczące montażu znajdują się w instrukcji dołączonej do każdego czujnika dymu i ciepła marki Honeywell Home. Ze względu na sposób rozprzestrzeniania się ognia i dymu, nie każde miejsce w domu nadaje się do zamontowania czujnika dymu.

Zainstalowanie czujnika dymu w miejscach, takich jak np. kuchnie, w których łatwo gromadzi się kurz lub gdzie często podczas gotowania lub palenia papierosów pojawia się dym, może powodować fałszywe alarmy. W takich pomieszczeniach lepiej sprawdzi się czujnik ciepła. Montaż czujnika może być wykonany zarówno przez profesjonalnego instalatora, jak i właściciela domu.

Czujnik ciepła i dymu oferuje Twoim klientom dodatkowe zabezpieczenie, uprzedzając ich o każdym przypadku nietypowego wzrostu temperatury lub pojawieniu się dymu.

Kod katalogowy R200S R200S-N R200H-N R200ST-N
Czujnik Czujnik dymu Czujnik dymu Czujnik ciepła Czujnik ciepła i dymu
Funkcja komunikacji radiowej Nie (0) Tak (12) Tak (12) Tak (12)
Okres eksploatacji 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat
Bateria CR123A CR17450 CR17450 CR17450
Zabezpieczenia przed ingerencją osób niepowołanych Tak Tak Tak Tak
Funkcja One-go-all-go Nie Tak Tak Tak
Zasięg komunikacji radiowej (RF) Nie dotyczy 100 m 100 m 100 m
Częstotliwość komunikacji radiowej (RF) Nie dotyczy 868 MHz 868 MHz 868 MHz
Gwarancja 10 lat 10 lat 10 lat 10 lat

Czujniki ciepła, dymu i tlenku węgla (czadu) marki Honeywell Home dają Twoim klientom poczucie bezpieczeństwa i pomagają chronić przed niewidocznymi zagrożeniami. Resideo łączy ponad 130 lat dziedzictwa w inżynierii wraz z najnowszymi technologiami.

Więcej informacji: www.resideo.com/rozwiazania/bezpieczenstwo/bezpieczenstwo-zycia/czujniki-ciepla-dymu-i-tlenku-wegla

Sprawdź czujniki bezpieczeństwa Honeywell Home w hurtowni Onninen

Termostat Honeywell