Ciepła woda po odkręceniu kranu: Przepływowy podgrzewacz wody

Dodano: czwartek, 20.06.2024


Ciepła woda po odkręceniu kranu to ogromne ułatwienie i wygoda dla użytkowników. Komfort ten można uzyskać bardzo prosto - decydując się na instalację przepływowego podgrzewacza wody Vaillant, który zapewni niższe koszty eksploatacji oraz trwałość.

Hydraulik podłącza przepływowy ogrzewacz wody do instalacji wodnej w łazience

Sprawdź przepływowe ogrzewacze wody w hurtowni Onninen

Niższe koszty eksploatacji urządzenia z podgrzewaczem wody

Ogrzewacz gazowy wody, przepływowy Vaillant MAG MINI 114/1 I(E-PL) 0010022615Redukcja kosztów związana z bieżącymi rachunkami jest jedną z nadrzędnych kwestii, którymi kierują się obecnie konsumenci. Mimo że bardzo często temat poruszany jest w kontekście ogrzewania budynków, to zmniejszenie rachunków możliwe jest także na innych polach. Chyba nikt nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez ciepłej wody użytkowej, ale sposób, w który można zapewnić sobie stały dostęp do ciepłej wody przez lata ewoluował. Obecnie dużą popularnością cieszą się przepływowe podgrzewacze wody, dzięki którym nie trzeba martwić się, że ciepłej wody zabraknie np. podczas kąpieli.

Dla użytkowników niezaprzeczalną zaletą jest stały dostęp do ciepłej wody, ponieważ podgrzewanie cieczy następuje w momencie jej poboru. Gaz znajdujący się w układzie ogrzewa wodę, a ta odpowiada za chłodzenie palnika. Cały system jest wyjątkowo wydajny i oszczędny. Nowoczesne urządzenia Vaillant pozbawione są charakterystycznej świeczki, stosowanej w pierwszych modelach gazowych podgrzewaczy wody. Dzięki temu rozwiązania stosowane współcześnie są bezpieczne, a nowoczesna technologia i zapłon w momencie rozpoczęcia poboru wody pozwala zredukować koszty eksploatacji.

Dodatkową zaletą jest też ograniczenie zużycia wody, ze względu na małe straty rozruchowe. Producent wyposażył urządzenie w funkcję Direct Start, dzięki której do zapłonu dochodzi już po ok. 2 s od chwili rozpoczęcia poboru ciepłej wody.

Gwarancja trwałości ogrzewacza gazowego Vaillant atmo MAG

Produkty przygotowane przez producenta Vaillant to urządzenia trwałe, solidne i wytrzymałe, zapewniające użytkownikom optymalne działanie przez lata. Wieloletnie doświadczenie, wykształceni specjaliści i stały rozwój pozwalają oferować użytkownikom rozwiązania coraz lepsze i nowocześniejsze. Linia produktów atmoMAG to funkcjonalne podgrzewacze wody, które do działania wymagają podłączenia do instalacji gazowej.

Alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznego atmoMAG jest przepływowy podgrzewacz wody Vaillant atmoMAG mini 114/1 I(E-PL), które różnią się od siebie gabarytami i zakresem nominalnej mocy cieplnej niezbędnej do optymalnego podgrzewania wody. Wersja mini jest mniej wydajna, dlatego decydując się na jej zakup należy upewnić się, że urządzenie będzie wystarczające dla potrzeb wszystkich użytkowników. Podgrzewacz w wersji mini zużywa mniej gazu niż jego standardowy odpowiednik, jest też mniejszy i lżejszy. Dzięki temu może zostać zainstalowany nawet w miejscach o niewielkiej powierzchni.

Oba urządzenia Vaillant atmoMAG to rozwiązania w klasie energetycznej A, zasilane baterią R20. Zapłon bateryjny sprawia, że do włączenia urządzenia i poboru dochodzi tylko wtedy, gdy pobierana jest ciepła woda. W ten sposób udało się ograniczyć koszty związane z eksploatacją.

Używanie przepływowych podgrzewaczy Vaillant, ze względu na nowoczesną konstrukcję, jest bezproblemowe. Producent zadbał bowiem o to, aby dodatkowo zabezpieczyć poszczególne komponenty. Dzięki temu całość jest trwała i solidna, objęta gwarancją trwałości. Zastosowanie specjalnej powłoki antykorozyjnej doskonale wpływa na środowisko, jednocześnie wydłużając żywotność poszczególnych elementów układu.

Przepływowy podgrzewacz wody Vaillant atmoMAG

Jednym z popularnych urządzeń marki Vaillant jest przepływowy podgrzewacz wody atmoMAG. Jest to rozwiązanie wydajne, które sprawdzi się w mieszkaniach oraz domach, zapewniając ciepłą wodę użytkownikom. W gazowym, przepływowym podgrzewaczu wody atmoMAG wykorzystany został zapłon bateryjny. Urządzenie o niewielkim rozmiarze instalowane jest na ścianie, w sąsiedztwie punktu poboru wody oraz ciągu kominowego, pozwalającego na odprowadzanie oparów gazów. Zaprojektowany przez specjalistów jest urządzeniem wyjątkowo wydajnym i oszczędnym. Dużym atutem jest też to, że technologia ograniczająca emisję spalin wpływa korzystnie na środowisko. Efekt ten udało się osiągnąć wykorzystując wodne chłodzenie palnika.

AtmoCOMFORT to rozwiązanie, z którego korzystanie na co dzień jest bardzo wygodne. Wyposażone w pokrętło pozwala na wygodne ustawienie temperatury wody w zakresie między 35°C do 60°C.

Sprawdź przepływowe ogrzewacze wody w hurtowni Onninen