Ciepła woda użytkowa bez gazu czy oleju: Elektryczny kocioł Vaillant eloBLOCK

Dodano: czwartek, 20.06.2024


Ciepła woda użytkowa to dobro, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia i funkcjonowania. Stały i wygodny dostęp uzyskać można korzystając z odpowiednich kotłów. Jednym z często wybieranych rozwiązań są kotły elektryczne. Gdzie sprawdzą się najlepiej? I jakie są ich zalety?

Elektryczny kocioł na ścianie w kotłowni

Sprawdź kotły elektryczne w hurtowni Onninen

Gdzie najlepiej sprawdzi się kocioł elektryczny?

Jedna z największych zalet kotła elektrycznego jest to, że bez problemu mogą zostać zamontowane zarówno w nowo powstających domach jednorodzinnych, jak również w starszych budynkach. Ich uniwersalność i zależność wyłącznie od energii elektrycznej (bez względu na sposób jej pozyskiwania) sprawia, że bez większych trudności mogą być montowane także w starszych budynkach. Często wykorzystana może być dotychczasowa instalacja grzewcza.

Kotły Vaillant zasilane energią elektryczną są świetną alternatywą w budynkach, w których nie ma stałego podłączenia do gazu ziemnego oraz tam, gdzie nie ma możliwości  założenia takiej instalacji. W przypadku kotłów olejowych i gazowych nie zawsze są odpowiednie warunki techniczne do montażu, osobną kwestią są też indywidualne preferencje i przekonania użytkowników o do efektywności wybranego wariantu i bezpieczeństwa.

Niewielkie gabaryty urządzenia sprawiają, że może ono zostać zamontowane w dowolnym miejscu. Dużym atutem jest też konstrukcja kotła, pozwalająca na szybki i sprawny montaż.

Stała i efektywna kontrola temperatury wody kotła elektrycznego

Dzięki kotłom elektrycznym Vaillant eloBLOCK można zapomnieć o problemach z brakiem ciepłej wody. Gdy moc kotła zostanie właściwie dopasowana każdy z domowników bez trudu uzyska dostęp do ciepłej wody użytkowej. Dużym atutem jest także to, że łatwo i intuicyjnie zadbać można o ustalenie temperatury wody. Wbudowane czujniki pozwalają na stałą kontrolę. Temperatura CWU może zostać ustalona zgodnie z preferencjami użytkowników. Producent zadbał o szeroki zakres temperatury, którego przedział wynosi od 25°C do 85°C.

Inteligentne zdalne sterowanie ogrzewaniem kotła elektrycznego

Piece elektryczne mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu w domu. Najczęściej jest to kotłownia, piwnica lub inne pomieszczenie, w którym urządzenie nie przeszkadza nikomu. Urządzenia wyposażone są w specjalne sterowniki, montowane w wygodnym dla użytkowników miejscu. W ten sposób można wygodnie i bez trudności ustawić optymalne wartości pracy urządzenia. W kotłach elektrycznych zaletą jest wysoka precyzja, ponieważ regulacja temperatury odbywa się co jeden stopień w ustalonej przez producenta skali.

Elektryczny kocioł Vaillant eloBLOCK

Dużą popularnością cieszą się kotły Vaillant z linii eloBLOCK. Są to modele instalowane na ścianie, będące doskonałą alternatywą dla kotłów gazowych. Wykorzystując energię elektryczną są rozwiązaniem, które w żaden sposób nie jest zależne od paliw kopalnych. Modele przygotowane przez Vaillant świetnie sprawdzą się tam, gdzie konieczne jest uzyskanie pełnej integracji z już działającymi systemami. EloBLOCK mogą zostać połączone zarówno z funkcjonującą już pompą ciepła lub instalacją fotowoltaiczną.

Kocioł elektryczny Vaillant eloBLOCK o mocy 6kW 400V  VE6 0010023698Dostępne w naszej ofercie produkty różnią się między sobą szczegółowymi parametrami. Wśród najważniejszych wymienić należy moc urządzenia oraz napięcie znamionowe niezbędne do prawidłowego działania.

Przykładem urządzenia o stosunkowo niewielkiej mocy, które dostępne jest w ofercie Onninen jest kocioł elektryczny Vaillant eloBOCK o mocy 6kW 400 V . Dużą zaletą jest to, że wskazany model dostępny jest aż w trzech wariantach, pozwalających na wybór optymalnego rozwiązania. Kluczowym kryterium wyboru jest indywidualna potrzeba użytkownika i możliwości montażu urządzenia. Producent przygotował kotły w następujących wersjach:

  • kotły jednofazowe 220V,
  • kotły trójfazowe 220 V,
  • kotły trójfazowe 380 V.

Szczególną ostrożność zachować należy przy wyborze kotłów trójfazowych, warto upewnić się, że w domu lub mieszkaniu instalacja elektryczna jest przygotowana do jego podłączenia. Wydajność modelu jest na tyle wysoka, że z bez trudności pozwoli zapewnić dostęp do ciepłej wody w każdym domu.

W sprzedaży dostępne są także kotły o więcej mocy, w tym: 9 kW, 12 kW, 14 kW, 18 kW, 21 kW, 24 kW. Najmocniejszym dostępnym obecnie wariantem jest kocioł elektryczny Vaillant eloBLOCK o mocy 28 kW 400 V VE28. Urządzenie działa w klasie energetycznej D. Dużą zaletą jest wysoka pojemność kotła, bo zbiornik pomieścić może aż 8 l wody, co jest wystarczające, aby wygodnie korzystać z ciepłej wody nawet przez dłuższy czas. Wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest od wielu czynników. Warto podkreślić, że w urządzeniach Vaillant istnieje możliwość kaskadowego ustawienia mocy, co pozwala na ustawienie płynnej regulacji.

Sprawdź kotły elektryczne w hurtowni Onninen