Co brać pod uwagę przy wyborze panelu prysznicowego?

Dodano: wtorek, 21.05.2024


Panele prysznicowe to doskonała alternatywa dla klasycznej słuchawki prysznicowej. Sprawdzi się świetnie tam, gdzie liczy się nie tylko skuteczne działanie, ale też komfort, dodatkowe funkcje oraz nowoczesny design. Czym jest panel prysznicowy i czym się kierować przy jego wyborze?

Luksusowa szara łazienka z panelem prysznicowym

Sprawdź panele prysznicowe w hurtowni Onninen

Czym jest panel prysznicowy?

Panel prysznicowy Oras Electra bezdotykowy 6 V aluminium / chrom 6661FPanele prysznicowe, to bardzo ciekawa i nowoczesna alternatywa dla klasycznych zestawów prysznicowych. Mimo że ich funkcja jest w zasadzie taka sama, to komfort kąpieli w obu wariantach jest zdecydowanie inny. Dla wielu osób ważny jest także aspekt estetyczny, ponieważ panele prysznicowe prezentują się naprawdę doskonale.

W porównaniu do klasycznego zestawu, panel jest rozwiązaniem bardziej złożonym, posiadają wiele dodatkowych funkcji, aby kąpiel stała się przyjemnością. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że strumień wody może zostać poprowadzony pomiędzy kilkoma elementami. Najczęściej w panelu prysznicowym znajduje się nie tylko słuchawka, ale też specjalne dysze boczne lub deszczownica.

Zintegrowany system prysznicowy z deszczownicą to funkcjonalny sposób na wygodną kąpiel w każdej sytuacji. Na powierzchni panelu znajdują się również regulatory temperatury wody, które pozwalają na swobodne ustawienie odpowiedniej temperatury ciepłej wody w poszczególnych komponentach panelu.

Do jakiej łazienki najlepiej sprawdzi się panel prysznicowy?

Obecnie panele prysznicowe to bardzo szeroki asortyment produktów, co daje możliwość dopasowania rozwiązania do każdej aranżacji. Dostępne w sprzedaży modele wykonane są z różnych materiałów, w tym: stali nierdzewnej, szczotkowanej, szlachetnej, mosiądzu, aluminium, a także ze szkła hartowanego, drewna, tworzywa sztucznego, akrylu sanitarnego i innych. Dużym zainteresowaniem cieszą się też propozycje łączące w sobie różne materiały, co pozwala osiągnąć ciekawy estetycznie efekt.

Panele prysznicowe to rozwiązania dość uniwersalne, które świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Warunkiem montażu jest posiadanie kabiny prysznicowej, a w łazienkach, w których znajduje się wanna, konieczne jest jej zabudowanie, tylko wtedy można korzystać z wszystkich funkcji panelu prysznicowego.

Co to jest wylewka w panelu prysznicowym?

Zastanawiając się, jaki panel prysznicowy wybrać należy koniecznie zwrócić uwagę na kwestie związane z wylewką, nie każdy bowiem wie, czym jest wylewka w panelu prysznicowym?

Mówiąc najprościej - dolna wylewka jest specjalnym kranikiem, dzięki któremu można szybko i wygodnie opłukać nogi lub nalać wody do wanny lub wysokiego brodzika. Strumień wody jest wówczas puszczany przez korpus baterii. Taka funkcjonalność pomaga szybko i sprawnie napełnić wannę. Deszczownicę warto wykorzystać podczas prysznica, natomiast strumień wody i tempo, w jakim leci woda - napełnienie brodzika lub wanny przy jej pomocy byłoby zwyczajnie nieefektywne i czasochłonne. Jest to zatem rozwiązanie wyjątkowo funkcjonalne, będące uzupełnieniem paneli natryskowych, w nowoczesnych systemach prysznicowych.

Czym się kierować przy wyborze panelu prysznicowego?

Przed zakupem panelu prysznicowego należy dokładnie poznać asortyment, zwracając szczególną uwagę nie tylko na funkcje, ale i wymagania. Jedną z kluczowych kwestii są m.in. parametry instalacji wodnej, która znajduje się w budynku. Najczęściej modele wymagają odpowiedniego poziomu ciśnienia, min. 3 bary, bo tylko w takich warunkach system będzie działał prawidłowo, pozwalając korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Panel prysznicowy Ekotech mieszający Presto DL800S z przyciskiem start/stop 27812Kolejną wartą uwagi kwestią jest sposób montażu, ponieważ panel może zostać zainstalowany zarówno na wprost, jak również w narożniku. Czynnikiem decydującym jest tu wygoda korzystania. Dotyczy to w szczególności ułożenia pokręteł, bo gdy znajdują się one z boku, to montaż panelu w narożniku mógłby okazać się wyjątkowo problematyczny. Panel prysznicowy narożny pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, co jest ważne szczególnie w małej łazience.

Obecnie w ofercie dostępne są panele prysznicowe wyposażone w termostat lub bez niego. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzą się wtedy, gdy z prysznica korzystać będą również dzieci lub seniorzy. Termostat pozwala ustawić stałą temperaturę wody, zapobiegając tym samym ewentualnemu poparzeniu.

Wybierając odpowiedni panel koniecznie trzeba zastanowić się nad oczekiwaniami dotyczącymi dodatkowych funkcji. Dużą popularnością cieszą się panele z hydromasażem, pozwalające zafundować sobie odrobinę relaksu we własnym domu. Optymalne rozłożenie dyszy, które pozwalają na masaż. Największą popularnością cieszą się rozwiązania oparte na dwóch lub trzech poziomach dysz, co pomaga na wygodny i komfortowy masaż. Duże znaczenie ma też wybór odpowiedniego wariantu deszczownicy, z baterią umożliwiającą mieszanie wody lub baterią termostatyczną. Deszczownice mogą być wyposażone w osobne pokrętła sterujące poszczególnymi funkcjami, co zdecydowanie ułatwia korzystanie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w oświetlenie LED.

Panel prysznicowy powinien też uwzględniać indywidualne potrzeby, gust użytkowników czy aranżację, jaka planowana jest do wykończenia łazienki. Armatura łazienkowa powinna komponować się z wystrojem wnętrza, dopełniać je, tworząc spójną koncepcję. Ważny jest zarówno materiał, z jakiego panel zostanie wykonany, jak też jego kształt czy kolor, coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest też panel prysznicowy czarny.

Panele prysznicowe w hurtowni Onninen

W naszym asortymencie dostępne są zróżnicowane propozycje paneli prysznicowych, dzięki czemu są to rozwiązania dostosowane do państwa potrzeb i oczekiwań. Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. panel prysznicowy Oras Electra bezdotykowy 6 V aluminium / chrom 6661F. Model ten wygląda bardzo stylowo i nowocześnie, łączy ze sobą aluminium i tworzywo sztuczne. Panel natryskowy wykrywa ruch, więc gdy ręka pojawi się w zasięgu czujników następuje uruchomienie prysznica. Woda leciała będzie tak długo, jak długo osoba kąpiąca się pozostaje pod prysznicem. Model ten wyposażony został w deszczownicę.

Dysza boczną Hansgrohe Axor, chromowana z kwadratową rozetą DN15 28469000Na uwagę zasługuje również panel prysznicowy Ekotech mieszający Presto DL800S z przyciskiem start/stop 27812. To funkcjonalna propozycja z asortymentu paneli natryskowych, wyposażona w ruchomy dysk prysznicowy. Dużym udogodnieniem jest konstrukcja umożliwiająca samoczynne zamknięcie wypływu wody. Mechanizm ten dość istotnie wpływa na oszczędność wody i energii, a także ścieków. Dzięki niemu można zredukować wydatki. Panel wyposażony został m.in. w system samoczyszczenia głowicy, wykonany ze stali nierdzewnej, natomiast wewnątrz urządzenia znajdują się antyosadowe aeratory antywapienne. Na uwagę zasługuje również odporność na dezynfekcję termiczną.

Dla zwiększenia komfortu podczas kąpieli wybrać można także dysze boczną Hansgrohe Axor, chromowaną z kwadratową rozetą DN15 28469000. Jest ona wyposażona w specjalny system czyszczący QuickClean. Dysza w kabinie obraca się o 26°. Dużym atutem jest możliwość regulacji kąta strumienia. Model ten montowany jest na powierzchni ściany.

Sprawdź panele prysznicowe w hurtowni Onninen