Baterie lekarskie, mimo swojej nazwy, znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w szpitalach, gabinetach lekarskich czy innych placówkach medycznych, ale też w zupełnie innych branżach. W przeciwieństwie do tradycyjnych baterii, pozwalają na umycie rąk bez dotykania ich dłonią. Jest to bardziej higieniczne i zapewnia bezpieczeństwo, przez co wyróżniają się one dużą funkcjonalnością. W jakich miejscach można spotkać baterie lekarskie oraz czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!
Sprawdź baterie lekarskie w hurtowni Onninen
Gdzie sprawdzą się baterie lekarskie poza branżą medyczną?
Baterie lekarskie, a w szczególności baterie łokciowe, to jedne z najczęściej montowanych baterii umywalkowych w miejscach, w których istnieje podwyższone ryzyko przenoszenia bakterii i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Wszystko ze względu na to, że pozwalają one na uruchomienie strumienia wody i manewrowanie uchwytem bez dotykania go dłonią.
Bateria łokciowa jest skonstruowana w taki sposób, aby można było obsłużyć ją łokciem lub ewentualnie przedramieniem. Pozwala na to znacznie wydłużony uchwyt. Baterie tego typu znajdują zastosowanie także w zakładach usługowych.
Baterie medyczne często są spotykane w hotelach, restauracja, pubach i innych obiektach należących do branży gastronomicznej. Ponieważ są one łatwe w czyszczeniu, stawiają na nie także zakłady przetwórstwa spożywczego. W zależności od modelu, takie baterie mogą posiadać też atest dopuszczający do stosowania w obiektach użyteczności publicznej. Są one komfortowe w użytkowaniu dla osób niepełnosprawnych.
Lepsza będzie bateria lekarska ścienna czy stojąca?
Bateria umywalkowa może być przeznaczona do montażu naściennego, ale są też dostępne modele stojące. To, jaka bateria lekarska będzie lepszym wyborem, zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest umiejscowienie przyłącza. Jeśli to jest zlokalizowane w pobliżu podłogi lub nawet wychodzi z niej bezpośrednio, lepiej sprawdzi się bateria lekarska stojąca. Jeśli natomiast przyłącze znajduje się w ścianie, znacznie łatwiej będzie zamontować baterię ścienną.
Oprócz warunków technicznych, ważny jest także wygląd. Zwłaszcza w renomowanych gabinetach lekarskich czy sklepie. Należy natomiast pamiętać o tym, że niedostosowanie rodzaju baterii do położenia przyłącza może wiązać się z koniecznością wykonania dodatkowej zabudowy.
Z jakiego materiału powinna być wykonana bateria lekarska?
Materiał, z jakiego jest wykonana bateria umywalkowa czy bateria zlewozmywakowa, ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd, ale też utrzymanie w czystości. W szpitalach, gabinetach lekarskich czy obiektach użyteczności publicznej kwestie higieny są szczególnie istotne, dlatego też do nich najchętniej wybierane są modele pokryte warstwą chromu. Bardzo dobrze się je myje, a ich dodatkową zaletą są walory estetyczne.
By bateria zapewniała bezproblemową obsługę, powinna być wyposażona w ceramiczną głowicę. Materiał ten zapewnia płynne zamykanie i otwieranie oraz regulację wody za pomocą łokcia.
Baterie lekarskie w hurtowni Onninen
W sklepie Onninen dostępne są baterie medyczne i baterie łokciowe w różnych modelach. Są to produkty renomowanych producentów, które doceni każdy użytkownik. To m.in.
- Bateria umywalkowa Ferro Vasto Medico ścienna chrom BVAM3 – doskonały wybór m.in. dla budynków użyteczności publicznej. Montuje się ją na ścianie. Posiada regulator ceramiczny i obrotową wylewkę (L=150 cm). Jej wysokość całkowita wynosi 160 mm.
- Bateria umywalkowa Valvex Medica stojąca jednootworowa z obrotową wylewką chrom 2401770 – bateria mosiężna (chrom), głowica z ceramiki. Sprawdzi się w gabinecie lekarskim i na sali operacyjnej, a także w różnego rodzaju zakładach usługowych. Posiada odpowiednie atesty do stosowania zarówno w szpitalach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Przeznaczona do montażu w blacie. Jej wysokość całkowita wynosi 198 mm.
- Bateria ścienna Valvex Medica dwuotworowa z długą wylewką chrom 2400940 – Podobnie jak poprzedni model posiada odpowiednie atesty do stosowania w szpitalach oraz obiektach użyteczności publicznej. Jest jednak przeznaczona do montażu w ścianie. Jej wysokość całkowita wynosi 238 mm. Mosiężna (chrom), głowica z ceramiki.