Czy baterie lekarskie są przeznaczone tylko do branży medycznej?

Dodano: wtorek, 7.05.2024


Baterie lekarskie, mimo swojej nazwy, znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w szpitalach, gabinetach lekarskich czy innych placówkach medycznych, ale też w zupełnie innych branżach. W przeciwieństwie do tradycyjnych baterii, pozwalają na umycie rąk bez dotykania ich dłonią. Jest to bardziej higieniczne i zapewnia bezpieczeństwo, przez co wyróżniają się one dużą funkcjonalnością. W jakich miejscach można spotkać baterie lekarskie oraz czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Lekarz myje ręce w kombinezonie ochronnym i rękawiczkach z zlewie z medyczną baterią lekarską

Sprawdź baterie lekarskie w hurtowni Onninen

Gdzie sprawdzą się baterie lekarskie poza branżą medyczną?

Baterie lekarskie, a w szczególności baterie łokciowe, to jedne z najczęściej montowanych baterii umywalkowych w miejscach, w których istnieje podwyższone ryzyko przenoszenia bakterii i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Wszystko ze względu na to, że pozwalają one na uruchomienie strumienia wody i manewrowanie uchwytem bez dotykania go dłonią.

Bateria umywalkowa Ferro Vasto Medico ścienna chrom BVAM3Bateria łokciowa jest skonstruowana w taki sposób, aby można było obsłużyć ją łokciem lub ewentualnie przedramieniem. Pozwala na to znacznie wydłużony uchwyt. Baterie tego typu znajdują zastosowanie także w zakładach usługowych.

Baterie medyczne często są spotykane w hotelach, restauracja, pubach i innych obiektach należących do branży gastronomicznej. Ponieważ są one łatwe w czyszczeniu, stawiają na nie także zakłady przetwórstwa spożywczego. W zależności od modelu, takie baterie mogą posiadać też atest dopuszczający do stosowania w obiektach użyteczności publicznej. Są one komfortowe w użytkowaniu dla osób niepełnosprawnych.

Lepsza będzie bateria lekarska ścienna czy stojąca?

Bateria umywalkowa Valvex Medica stojąca jednootworowa z obrotową wylewką chrom 2401770Bateria umywalkowa może być przeznaczona do montażu naściennego, ale są też dostępne modele stojące. To, jaka bateria lekarska będzie lepszym wyborem, zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest umiejscowienie przyłącza. Jeśli to jest zlokalizowane w pobliżu podłogi lub nawet wychodzi z niej bezpośrednio, lepiej sprawdzi się bateria lekarska stojąca. Jeśli natomiast przyłącze znajduje się w ścianie, znacznie łatwiej będzie zamontować baterię ścienną.

Oprócz warunków technicznych, ważny jest także wygląd. Zwłaszcza w renomowanych gabinetach lekarskich czy sklepie. Należy natomiast pamiętać o tym, że niedostosowanie rodzaju baterii do położenia przyłącza może wiązać się z koniecznością wykonania dodatkowej zabudowy.

Z jakiego materiału powinna być wykonana bateria lekarska?

Bateria ścienna Valvex Medica dwuotworowa z długą wylewką chrom 2400940Materiał, z jakiego jest wykonana bateria umywalkowa czy bateria zlewozmywakowa, ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd, ale też utrzymanie w czystości. W szpitalach, gabinetach lekarskich czy obiektach użyteczności publicznej kwestie higieny są szczególnie istotne, dlatego też do nich najchętniej wybierane są modele pokryte warstwą chromu. Bardzo dobrze się je myje, a ich dodatkową zaletą są walory estetyczne.

By bateria zapewniała bezproblemową obsługę, powinna być wyposażona w ceramiczną głowicę. Materiał ten zapewnia płynne zamykanie i otwieranie oraz regulację wody za pomocą łokcia.

Baterie lekarskie w hurtowni Onninen

W sklepie Onninen dostępne są baterie medyczne i baterie łokciowe w różnych modelach. Są to produkty renomowanych producentów, które doceni każdy użytkownik. To m.in.

Sprawdź baterie łokciowe w hurtowni Onninen