Czy istnieje uniwersalny korek Klik Klak?

Dodano: poniedziałek, 20.05.2024


Poszukiwanie odpowiednich akcesoriów łazienkowych może być czasochłonne i frustrujące. Wybór nie jest łatwy zwłaszcza gdy chodzi o elementy takie jak korki do umywalek czy wanien. Wśród wielu dostępnych opcji na rynku, korek typu Klik Klak zdobył popularność dzięki swojej prostocie i wygodzie użytkowania. Jednakże w momencie stania przed wyborem tego akcesorium, pojawia się pytanie: czy istnieje uniwersalny korek Klik Klak, który pasuje do każdej umywalki?

Srebrny korek klik klak w ceramicznej umywalce w łazience

Sprawdź korki klik klak w hurtowni Onninen

Czy można dokupić korek do umywalki?

W większości przypadków można dokupić tradycyjny korek do umywalki jako część akcesoriów łazienkowych. Wystarczy zmierzyć otwór odpływowy, a dokładnie jego średnicę, a następnie wybrać odpowiednią zatyczkę. 

Korek Klik Klak Cersanit chrom S951-700

W przypadku niestandardowych otworów przydatne może być użycie uniwersalnego korka do umywalki, który wykonany jest z tworzywa sztucznego o rozmiarze 110 mm. Jest to specjalna zatyczka zrobiona z elastycznego materiału, która idealnie dopasowuje się kształtem do otworu umywalki, co znacznie ułatwia jej użytkowanie.

Po dokupieniu korka do umywalki, w celu jego wymiany, konieczne jest najpierw odkręcenie starego sitka spustowego i dokładne oczyszczenie wnętrza odpływu. Ważne jest także podparcie syfonu od dołu przed rozpoczęciem wymiany, aby zapobiec jego wypadnięciu z korpusu umywalki, zlewu lub wanny. Następnie można przystąpić do montażu nowego korka, polegającego na delikatnym wkręceniu korpusu Klik Klak w otwór odpływowy. Zaleca się wcześniejsze zapoznanie się z dokumentacją techniczną producenta korka, ponieważ niektóre produkty mogą wymagać dodatkowych czynności montażowych.

Czy korek Klik Klak pasuje do każdego syfonu?

korek Klik Klak Onnline Design O 66 do umywalek z przelewem, chrom Korek automatyczny do umywalki i wanny, posiadający mechanizm spustowy typu Klik Klak, został zaprojektowany w taki sposób, że aby go zablokować, wystarczy delikatnie nacisnąć. Charakterystyczne  kliknięcie oznacza zablokowanie mechanizmu spustowego i zatrzymanie odpływu wody. Jest zazwyczaj kompatybilny z większością standardowych syfonów, jednakże istnieją pewne różnice w ich konstrukcji, które mogą wpłynąć na współpracę z korkiem Klik Klak. Przed dokonaniem zakupu należy więc sprawdzić syfon — warto upewnić się, że  konkretny model korka Klik Klak jest zgodny z danym modelem syfonu. 

Zarówno syfon jak i korek umywalkowy wpływają poniekąd na estetykę całej łazienki. Dobrze dobrany korek może całkowicie odmienić wnętrze. W ostatnich latach popularny stał się mosiądz, złoto oraz matowa czerń. Nadal jednak dużym uznaniem cieszą białe i chromowane baterie. 

Jak dobrać odpowiedni korek Klik-Klak do zlewu?

Aby odpowiednio zestawić umywalkę z korkiem Klik Klak, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Wymiary otworu odpływowego — należy zmierzyć średnicę otworu w umywalce. To pozwoli każdemu na odpowiednie dopasowanie korków, które dostępne są zazwyczaj w różnych rozmiarach. 
  2. Typ zlewu — istnieją różne rodzaje zlewów: umywalkowe, kuchenne, czy umywalko-kuchenne. Należy więc upewnić się, że wybrany korek typu Clik Clack będzie odpowiedni dla konkretnego zlewu. 
  3. Rodzaj korka — korek Clik Clack może mieć różne rodzaje mechanizmów, na przykład automatyczny lub manualny. Warto więc wybrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom i preferencjom.
  4. Kompatybilność — należy upewnić się, że korek Clik Clack jest kompatybilny z danym syfonem lub czy posiada przeznaczenie uniwersalne. Często producenci oferują korki Klik Klak, które są specjalnie dostosowane do ich syfonów, zapewniając tym samym pewność kompatybilności. 

Czym różni się korek Klik Klak z przelewem i bez przelewu?

Korek Klik Klak Oras 200061-33 czarny matowyJedno z istotnych pytań przed zakupem korka dotyczy obecności przelewu. Aby dokonać właściwego wyboru, należy dokładnie określić swoje preferencje. Decyzja o potrzebie otworu przelewowego zależy głównie od sposobu korzystania z umywalki.

W przypadku posiadania małych dzieci lub zdolności do zapominania o zakręceniu kranu, zdecydowanie lepiej wybrać korek z przelewem. Choć oczywiście można zapełnić zlew do pełna bez dodatkowego otworu, istnieje pewne ryzyko, zwłaszcza gdy korek bez przelewu jest szczelnie zamknięty. Korek z przelewem je zmniejsza i jest zdecydowanie bezpieczniejszy.

Pod względem wizualnym, umywalka posiadająca odpływ Klik Klak bez przelewu jest nieco bardziej atrakcyjna. Otwory przelewowe mogą być uciążliwe podczas czyszczenia i według niektórych osób zaburzają estetykę. 

Korki Klik Klak w hurtowni Onninen 

Korek Klik Klak Cersanit chrom S951-700 jest doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej baterii łazienkowej, zapewniając wygodę i łatwość użytkowania. W hurtowni hydraulicznej Onninen można znaleźć szeroki wybór akcesoriów łazienkowych, w tym korków typu Klik Klak, które są dostępne w wielu rozmiarach i wykończeniach, aby sprostać różnorodnym potrzebom klientów, np.: korek Klik Klak Onnline Design O 66 do umywalek z przelewem, chrom

Dzięki szerokiemu wyborowi produktów w hurtowni Onninen każdy znajdzie korek Klik Klak  odpowiedni do swojej umywalki czy wanny, spełniający wszystkie, indywidualne oczekiwania — zarówno te estetyczne, jak i funkcjonalne. Dużą popularnością cieszy się np.: korek Klik Klak Oras 200061-33 czarny matowy

Sprawdź korki klik klak w hurtowni Onninen