Czy ogrzewanie prądem się opłaca? Kaloryfer elektryczny

Dodano: piątek, 25.08.2023


Wybór rodzaju ogrzewania jest niewątpliwie bardzo ważny. Należy kierować się zarówno walorami praktycznymi, jak i ekonomicznymi czy bezpieczeństwem. Aktualnie niemal całkowicie odchodzi się od ogrzewania paliwami stałymi, choćby węglem. Na uwagę zasługuje ogrzewanie prądem, a dokładnie przy zastosowaniu kaloryfera elektrycznego. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej i poznać najlepsze produkty.

Niebieska ściana z sofą i grzejnikiem elektrycznym

Sprawdź kaloryfery elektryczne w hurtowni Onninen

Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie kaloryferem elektrycznym? 

Grzejniki elektryczne rzeczywiście cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie można wykorzystać je do ogrzewania i to przez cały rok. Coraz więcej osób wybiera takie rozwiązanie jako alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania, a więc np. zamiast ogrzewania gazem, stawia na ogrzewanie elektryczne i do tego celu wykorzystuje kaloryfer elektryczny.

Grzejnik konwektorowy elektryczny Altantic F-119 MOBILE/2000WGrzejnik elektryczny jest idealnym rozwiązaniem na okresy przejściowe. Pogoda staje cię coraz bardziej nieprzewidywalna i zmienna. W okresie letnim często w nocy potrafią gwałtownie spadać temperatury, a włączanie całego systemu ogrzewania tylko na jedną noc mija się z celem. Grzejnik elektryczny sprawdzi się idealnie w formie ogrzewania w okresie przejściowym jak i również jako dodatkowe źródło ciepła przy współpracy z innymi systemami grzewczymi

Kaloryfer elektryczny można włączyć zawsze wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba, co z pewnością pozwala ograniczyć koszty, gdyż ogrzewanie nie pracuje cały czas. Takie rozwiązanie jest więc ekologicznie i zapobiega marnowaniu energii.      

Ile kosztuje ogrzewanie kaloryferem elektrycznym? 

Często można usłyszeć, że ogrzewanie elektryczne jest naprawdę kosztowne. Jednak nie do końca jest to prawda. W ostatnim czasie zapewne zauważyliście jak bardzo wzrosły ceny ogrzewania. Np. cena gazu szacunkowo wzrosła o 18%. Osoby, które zużywają większą ilość gazu, np. do ogrzewania całego domu zapłaciły prawie 28% więcej. Natomiast koszty ogrzewania elektrycznego wcale nie są takie wysokie. Jeżeli przyjmiemy, że za kWh zapłacimy 0,45 zł, to koszt całorocznego ogrzewania domu do 200 m2 wyniesie 4500 zł. Jednocześnie należy zauważyć, że zimy są coraz cieplejsze, stąd też zużycie energii będzie mniejsze. Ponadto grzejnikiem elektrycznym możecie dogrzewać pomieszczenie. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić w przypadku ogrzewania elektrycznego należy nocą obniżyć temperaturę, natomiast podnieść ją wczesnym rankiem. Jak więc obliczyć dokładne koszty ogrzewania? Trzeba wziąć pod uwagę: 

  • ile trwa w Polsce sezon grzewczy - obecnie uznaje się, że jest to ok. 200 dni;
  • ile godzin będzie pracował grzejnik - w zależności od potrzeb może pracować w trybie ciągłym, ale można w ciągu nocy obniżyć temperaturę, bądź włączać grzejnik na 20-22 h. 
  • mnożymy więc ilość godzin pracy w ciągu doby i ilość dni sezonu grzewczego, a następnie przemnażamy przez szacunkowy pobór prądu w trybie grzania urządzenia.      

Jaki grzejnik elektryczny pobiera najmniej prądu? 

Wybierając grzejnik elektryczny trzeba zwrócić uwagę na jego efektywność pracy, co przekłada się na roczne koszty ogrzewania. Niskie zużycie energii zapewnia grzejnik konwektorowy. Zasysa on powietrze od dołu, a następnie ogrzewa je. Wtedy też ogrzane powietrze unosi się ku górze. Należy jeszcze zauważyć, że taki grzejnik nie osiąga bardzo wysokich temperatur, a przy tym równomiernie się nagrzewa.

Kaloryfery elektryczne w hurtowni Onninen 

W hurtowni instalacyjnej Onninen znajdziesz bogaty wybór kaloryferów elektrycznych, od tradycyjnych do nowoczesnych, od standardowych do innowacyjnych. Oferujemy modele o różnych kształtach, wielkościach i mocy, byś mógł wybrać te idealne dla Twoich wymagań i przestrzeni.

Dobrym rozwiązaniem będzie grzejnik konwektorowy elektryczny Atlantic F-119 MOBILE/2000W . Zachwyca on ergonomią, ale też walorami praktycznymi. Wyposażony został w elektroniczny termostat z mikroprocesorem. Ułatwia to pracę, a przy tym zapewnia wygodę. Posiada nóżki, a dzięki temu można go ustawić w wybranym miejscu. Bardzo szybko się nagrzewa i dostarcza ciepło wręcz błyskawicznie.

Grzejnik konwektorowy elektryczny Atlantic F-120 1500W (model wiszący)Warto również zwrócić uwagę na grzejnik konwektorowy elektryczny Atlantic F-120 1500W. Jest to model, który został wyposażony w stelaż naścienny. Bardzo szybko się nagrzewa. Producent wyposażył go w przełącznik trybów pracy. Można np. wybrać tryb pracy eko, czy też komfort, a nawet otwarte okno. Jest to naprawdę nowoczesny model, który pozwala dopasować ustawienia do temperatury otoczenia. Trzeba zauważyć, że zastosowano w nim blokadę ustawień termostatu, co zapewnia bezpieczeństwo i ochronę np. przed przypadkową zmianą temperatury przez dzieci.

Odpowiednim rozwiązaniem dla wymagających warunków będzie ponadto grzejnik konwektorowy elektryczny Atlantic F-119 MOBILE/2500W. Ma on dość podobne parametry jak pierwszy przedstawiony przez nas model. Jednak Posiada zabezpieczenie przed zamarzaniem, ale i przegrzaniem, a do tego regulację temperatury. Urządzenie efektywnie pracuje i przeznaczone jest do pomieszczeń o powierzchni do 31 m2. Jest praktycznie płaski, zatem nie zajmuje dużo miejsca, co idealne wpasuje się do mniejszych powierzchni.

Sprawdź kaloryfery elektryczne w hurtowni Onninen

Kaloryfer elektryczny
Centralne ogrzewanie