Czy warto instalować prysznic zewnętrzny w ogrodzie?

Dodano: poniedziałek, 20.05.2024


Prysznic zewnętrzny nazywany jest także prysznicem „pod gołym niebem” to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród osób posiadających ogród. Dlaczego oraz gdzie najlepiej umieścić prysznic zewnętrzny?

Deszczownica prysznicowa zewnętrzna na murze w parku

Sprawdź prysznice zewnętrzne w hurtowni Onninen

Jak prysznic zewnętrzny może ochłodzić w lato?

Prysznic zewnętrzny EKOTECH CC4 Presto HYDROPOOL, cztery stanowiska 29933O zaletach prysznica zewnętrznego mówić można wiele, ale latem, gdy wokół upał w sposób szczególny docenia się takie rozwiązanie. Jest to prosty sposób na odrobinę orzeźwienia w każdym momencie, nic więc dziwnego, że  prysznic w ogrodzie zyskuje coraz większe grono zwolenników, wpisując się w nowoczesne trendy. Co więcej, to nie tylko komfortowe, ale i wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie. Prysznic zewnętrzny pozwala na odrobinę orzeźwienia, ale też ułatwia dbanie o higienę. Podczas prac w ogrodzie często można się spocić, szczególnie gdy na zewnątrz duży upał. Posiadając zewnętrzny natrysk można szybko opłukać się. To duże ułatwienie również w przypadku dzieci, bawiących się np. w piaskownicy. Przede wszystkim to doskonały sposób na szybkie i przyjemne schłodzenie w czasie upałów.

Nowoczesne rozwiązania to coś więcej niż tylko funkcjonalne i praktyczne zastosowanie, bo odpowiednio wykonane i ulokowane mogą doskonale podkreślić wyjątkowy charakter ogrodowej aranżacji.

Gdzie najlepiej umieścić prysznic zewnętrzny?

Lokalizacja prysznica zewnętrznego w ogrodzie zależy przede wszystkim od technicznych możliwość podłączenia wody. Z tego względu często znajduje się on bezpośrednio na ścianie budynku, chociaż coraz częściej pojawiają się i są wykorzystywane modele wolnostojące. Wiele zależy także od wariantu natrysku, obecnie wyróżnia się:

  • Prysznic zewnętrzny EKOTECH CP2 Presto HYDROPOOL, dwa stanowiska 29941prysznice solarne, które do podgrzewania wody wykorzystują energię słoneczną, nie potrzebują zatem prądu, co jest rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale i ekonomicznym, konieczne jest natomiast podłączenie do węża podłączonego do instalacji wodnej;
  • prysznic grawitacyjny, który jest najprostszym rozwiązaniem i bardzo łatwym w montażu, potrzebny jest pojemnik na wodę, wąż ogrodowy oraz pistolet na wodę, jednak aby całość działała prawidłowo, konieczne jest umieszczenie zbiornika z wodą wysoko, aby zadziałać mgły siły grawitacyjne;
  • prysznic na statywie, decydując się na takie rozwiązanie można umieścić natrysk w zasadzie w dowolnym miejscu ogrodu, a woda doprowadzana jest do niego przy pomocy ogrodowego węża; prysznic na statywie może również pełnić rolę prysznica turystycznego, co ułatwi kąpiel i ochłodę nie tylko w ogrodzie, ale i podczas wyjazdów.

Decyzja o wariancie natrysku to pierwszy krok. Wiedząc jaki model, należy wybrać właściwą lokalizację, szczególnie w przypadku rozwiązań wolnostojących. O ile rozwiązania przymocowane do ściany budynku zawsze będą solidnie przytwierdzone, o tyle w przypadku rozwiązań wolnostojących trzeba zwrócić uwagę m.in. na stabilność gruntu oraz możliwość odpływu wody. Jeśli teren będzie lekko nachylony, będzie to dość proste, w innych sytuacjach i w zależności od miejsca instalacji, warto zastanowić się nad wykonaniem odwodnienia liniowego.

Jak odpowiednio doprowadzić wodę do prysznica zewnętrznego?

Natrysk w ogrodzie, określany czasem także jako przenośny prysznic wymaga do działania wody, a sposób jej podłączenia zależy od wybranego wariantu urządzenia. Modele znajdujące się na ścianie domu można połączyć z zewnętrznym wyjściem wody, co zazwyczaj nie jest skomplikowanym zadaniem. W przypadku pryszniców wolnostojących konieczne będzie doprowadzenie wody. Najprostszym rozwiązaniem, które jednocześnie pozwala na zmianę miejsca ulokowania prysznica, jest podłączenie urządzenia do węża ogrodowego. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać jego średnicę, biorąc pod uwagę zarówno techniczne potrzeby samej kolumny, jak i dostępny zawór wody. Jeśli tzw. kranik oraz prysznic turystyczny mają inną średnicę, konieczne będą również odpowiednie redukcje.

Prysznice zewnętrzne w hurtowni Onninen

W naszej ofercie znajdują się bardzo nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, takie jak prysznic zewnętrzny EKOTECH CC4 Presto HYDROPOOL, cztery stanowiska 29933. Ze względu na specyfikę świetnie sprawdzi się w miejscach publicznych, w parkach, na plaży. Kolumna wyposażona w 4 stanowiska natryskowe przyniesie ochłodę w czasie upałów. Dużym atutem jest to, że została wyposażona w specjalny mechanizm samoczynnego zamknięcia wypływu wody, dzięki czemu pozwala na oszczędność nie tylko energii i wody, ale też ogranicza ilość wytwarzanych ścieków. To w pełni zautomatyzowane rozwiązanie, wyposażone dodatkowo w zabezpieczenia antykradzieżowe. Zaletą kolumny jest też wysoka odporność na uszkodzenia, ponieważ materiałem, z jakiego wykonana jest mosiądz, co w przypadku urządzenia znajdującego się na zewnątrz jest bardzo pożądaną cechą.

Alternatywą, wyposażoną w dwa stanowiska natryskowe jest dostępna w ofercie Onninen prysznic zewnętrzny EKOTECH CP2 Presto HYDROPOOL, dwa stanowiska 29941, która świetnie sprawdzi się jako prysznic ogrodowy koło domu lub na działce. Produkt pełni bardzo ważną funkcję, pozwala zyskać odrobinę ochłody, poprawiając codzienny komfort użytkowania.

Sprawdź prysznice zewnętrzne w hurtowni Onninen