Uniwersalne zastosowanie kleju na gorąco - praktyczne wskazówki

Dodano: piątek, 25.08.2023


Klejenie na gorąco cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala na sklejanie różnych powierzchni, nawet kartonów, tkanin, betonu czy kamienia. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czym jest klej na gorąco, a także kiedy przyda się pistolet do kleju na gorąco. Przedstawimy ponadto produkty do klejenia na gorąco z oferty hurtowni instalacyjnej Onninen, na które warto się zdecydować.

Pistolet do kleju na gorąco z wkładami na drewnianym stole

Sprawdź pistolety do kleju na gorąco w hurtowni Onninen

Jaka jest zasada działania kleju na gorąco? 

Klej uniwersalny termotopliwy Onnline 11X200mmKlejenie na gorąco jest precyzyjne, a przy tym trwałe. Klej na gorąco wykorzystuje się do użytku domowego, ale też w przemyśle. Jego dużą zaletą jest fakt, że spaja elementy naprawdę szybko, a przy tym zapewnia dobrą moc wiązania. Aby klej na gorąco można było wykorzystać, niezbędne jest zastosowanie pistoletu do kleju na gorąco. Jest to elektronarzędzie, które służy do zespolenia elementów za pomocą gorącego kleju. Wyposażony jest w grzałkę, która wytwarza temperaturę nawet 200 stopni Celsjusza i właśnie pod wpływem tej temperatury klej zmienia się w gorące spoiwo, co umożliwia sklejenie określonych elementów.         

Kiedy przyda się pistolet do kleju na gorąco? 

Pistolet do kleju na gorąco to elektronarzędzie, które wykorzystuje się w wielu branżach. W przemyśle budowniczym elektrycznym czy elektronicznym, klej na gorąco jest wszechstronnym narzędziem do różnych zastosowań, które przyczyniają się do efektywności, trwałości i estetyki konstrukcji. Pistolet do kleju na gorąco może być  stosowany do montażu materiałów izolacyjnych, takich jak płyty izolacyjne, styropian, wełna mineralna czy pianka poliuretanowa. Szybkie utwardzanie kleju pozwala na skuteczne i trwałe przytwierdzenie izolacji do różnych powierzchni.

PISTOLET DO KLEJENIA 80W Modeco ExpertPoza tym pistolet do kleju na gorąco można zastosować w montażu elementów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, przypodłogowe elementy dekoracyjne czy maskownice. To urządzenie pozwala na precyzyjne i trwałe przytwierdzenie tych elementów, eliminując konieczność użycia dodatkowych mocowań. Zaoszczędzi ono jednocześnie dużo czasu, a dodatkowo jest ono proste w obsłudze i użyciu

Pozwala łączyć nawet bardzo drobne elementy. Dzięki temu, że spoina jest naprawdę wytrzymała można wykorzystać ją do łączenia nawet drewna w przemyśle meblarskim. Klej na gorąco jest nieodłącznym narzędziem w produkcji mebli. Wykorzystywany jest do sklejania drewnianych elementów, takich jak blaty, nogi stołów czy krzesła. Ponadto, stosowany jest do mocowania tapicerki, przytwierdzania detali dekoracyjnych oraz w procesie łączenia różnych materiałów, co wpływa na trwałość i wytrzymałość mebli.

Co można skleić klejem na gorąco? 

 pistolet do klejenia na gorąco Steinel 200 W G3002 GluematicKlej na gorąco ma naprawdę szerokie spektrum zastosowania. Uzyskana spoina jest odporna na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne, ale i działanie wilgoci czy wody. Wykorzystanie kleju na gorąco umożliwia osiągnięcie naprawdę trwałego łączenia. Wystarczy tylko poczekać aż klej wystygnie. Klejenie na gorąco pozwala na łączenie drewna. Dzięki niemu można również naprawić uszkodzone meble półki, ale i łączyć elementy drewniane potrzebne do wykonania dodatków i mebli drewnianych. W przemyśle meblarskim wykorzystanie kleju na gorąco pozwala na przyspieszenie pracy i zmniejsza ryzyko błędu.

Klej na gorąco znajdzie również swoje zastosowanie przy klejeniu plastiku, a nawet drewna z plastikiem, a także tkanin czy nawet metali. Zasadniczo klej na gorąco nie może być wykorzystywany tylko do przedmiotów, które mają kontakt z żywnością. Klejem na gorąco łączy również powierzchnie korkowe czy styropianowe. Można łączyć nim nawet obudowy w urządzeniach elektronicznych.      

Przegląd produktów do klejenia na gorąco w hurtowni Onninen 

Jeżeli szukacie odpowiedniego modelu urządzenia do klejenia na gorąco, to sprawdzi się  pistolet do klejenia Modeco Expert 80 W, 11MM. Jest to urządzenie łatwe w użyciu, ale też zapewniające maksymalną precyzję i wygodę pracy. To pistolet do kleju na gorąco uniwersalny o szerokim spektrum zastosowania. Przeznaczony jest do użycia klejów o rozmiarze 11-12 mm.

Pistolet do klejenia na gorąco Megatec Gluetec 1060Można do niego dobrać klej na gorąco uniwersalny termotopliwy Onnline 11x200mm. Ten pistolet do klejenia posiada wygodny spust, co zapewnia maksymalną precyzję. Wyposażony jest w zabezpieczenie dyszy, co chroni przed oparzeniami. Jest przy tym bardzo lekki. Posiada też składaną stopkę, dzięki której można odkładać pistolet podczas pracy.

Na uwagę zasługuje również pistolet do klejenia na gorąco Steinel 200W G3002 Gluematic 3002 . Jest bardzo wytrzymały i wyposażony w system utrzymywania stałej temperatury, co umożliwia pracę w różnych warunkach. Warto zwrócić uwagę na wydajność klejenia, która wynosi 16 g/minutę. Nagrzewa się ok. 7 minut. Można go wykorzystać zarówno w domu, jak i warsztacie, np. samochodowym.

Do precyzyjnych prac sprawdzi się także pistolet do klejenia na gorąco Megatec Gluetec 1060. To kolejny model o szerokim spektrum zastosowania. Wykorzystuje się go zarówno do klejenia, jak i dekorowania. Wyposażony jest w duży, ergonomiczny przycisk, który ułatwia posuw kleju. Posiada też wziernik kontrolny. Aby w trakcie pracy bądź przerwy odstawić pistolet, producent zastosował rozkładaną podpórkę. Można go wykorzystać zarówno do prac domowych, jak i małych prac warsztatowych. Sprawdzi się nawet do klejenia listew przypodłogowych.

Sprawdź pistolety do kleju na gorąco w hurtowni Onninen

Pistolet do kleju na gorąco
Klej na gorąco