Czym się kierować przy wyborze baterii bidetowej do łazienki?

Dodano: poniedziałek, 20.05.2024


Nowoczesne baterie bidetowe pozwalają zachować maksimum higieny, a przy tym  są bardzo eleganckie i bez najmniejszego problemu można dopasować je do każdego stylu łazienki. W ofercie sklepu Onninen dostępne są ich różne modele, a także szereg innych akcesoriów niezbędnych w tym pomieszczeniu. Czym kierować się przy ich wyborze oraz jak dobrać kolor baterii do łazienki lub toalety? Podpowiadamy

Chromowana bateria bidetowa na bidecie w łazience

Sprawdź baterie bidetowe w hurtowni Onninen

Jak dobrać odpowiednią baterię bidetową do łazienki?

Kupując baterię bidetową należy kierować się kilkoma kwestiami. Przede wszystkim trzeba zadecydować, jak ma być ona zamontowana. Baterie bidetowe dzielą się na stojące i ścienne, a te z kolei na:

  • podtynkowe
  • natynkowe.

Bateria bidetowa Cersanit sztorcowa Larga 1 uchwyt złoty mat S951-381Baterie bidetowe stojące są montowane do rantu bidetu (najczęściej są jednootworowe). Baterie bidetowe podtynkowe wymagają poprowadzenia wszystkich elementów w ścianie i ich połączeniu w taki sposób, aby były niewidoczne. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne. Modele zaliczane do ostatniego rodzaju są montowane natynkowo. Mocuje się je na ścianie, przez co na taką baterię należy przeznaczyć nieco więcej przestrzeni.

Bez względu na to, czy bateria ma być stojąca czy ścienna (montowana podtynkowo lub natynkowa), należy zwrócić uwagę na to, aby była odpowiedniego rozmiaru. Bardzo ważne jest też to, by była solidna i wygodna w użytkowaniu, zwłaszcza pod kątem zmiany natężenia strumienia wody czy jej temperatury. Koniecznie musi być też łatwa do utrzymania w czystości. Na samym końcu pozostaje kwestia wyglądu baterii. Armaturę należy wybrać tak, aby pasowała do aranżacji całej łazienki. Warto przy tym uwzględnić również trendy.

Czym się kierować przy wyborze koloru do baterii bidetowej?

Bateria bidetowa Kludi Pure&Easy Jednouchwytowa, z zestawem odpływowym 375330565Zarówno baterie stojące, jak i baterie ścienne (baterie natynkowe i baterie podtynkowe) są dostępne w różnych kolorach. Najpopularniejsze są baterie chromowane. Ich kolor jest bardzo neutralny, przez co można spotkać je nie tylko w domowych łazienkach, ale również pomieszczeniach użyteczności publicznej. Inną opcją jest bateria bidetowa biała. To z kolei rozwiązanie dla tych, którym zależy na tym, by armatura nie rzucała się w oczy.

Dostępne są także baterie w kolorach czarnym i złotym, które bez wątpienia dodają wnętrzu elegancji. Jaką z nich wybrać? Wybór zależy przede wszystkim od tego, w jakim stylu jest wykończona łazienka, a także w jakim kolorze są pozostałe baterie. Wszystko powinno ze sobą współgrać, żeby pomieszczenie finalnie prezentowało się jak najlepiej. Warto też zwrócić uwagę czy by bateria była łatwa w czyszczeniu.

Czy złote baterie bidetowe są praktyczne?

Do łazienki w stylu glamour czy art deco doskonałym wyborem będzie bateria bidetowa złota. Taka armatura wygląda bardzo stylowo, niemniej jednak wiele osób obawia się tego, że nie jest praktyczna. Rzeczywiście, baterie w kolorze złotym (zarówno bidetowe, jak i do wanien czy umywalek) wymagają specjalnego traktowania.

Przede wszystkim nie należy czyścić ich twardymi szczotkami czy szorstkimi gąbkami. W ten sposób bardzo łatwo można uszkodzić złotą powłokę, przez co szybko straci na swoim wyglądzie. To jednak nie oznacza, że nie da się ich utrzymać łatwo w czystości. Wystarczy zainwestować w dobrą, miękką ściereczkę z mikrofibry i regularnie przecierać baterię. Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do tego, żeby osadzał się na niej kamień. W przypadku, kiedy tak się stanie, do czyszczenia należy używać tylko i wyłącznie delikatnych detergentów – często wystarczy roztwór wody z octem.

W jakim wnętrzu sprawdzi się czarna bateria bidetowa?

Do łazienki w stylu retro, loftowym czy industrialnym idealnie sprawdzi się bateria bidetowa czarna. Będzie ona stanowić nie tylko element funkcjonalny, ale i dekoracyjny. Takie baterie doskonale pasują również do nowoczesnych wnętrz. Są szczególnie cenionym rozwiązaniem przez tych, którym zależy na minimalnym wystroju. Bez wątpienia łączą one w sobie elegancję z nowoczesnością i prostym designem.

Podobnie jak złote baterie bidetowe, czarna armatura wymaga regularnego przecierania miękką ściereczką. Nie można bowiem dopuścić do tego, żeby osadził się na niej kamień. W przypadku czarnych baterii bidetowych, wygląda to szczególnie nieestetycznie i jest bardzo widoczne. By jak najdłużej móc cieszyć się intensywnym czarnym kolorem armatury, niezbędne jest więc czyszczenie przynajmniej 2 razy w tygodniu, a także wybór modelu z wysokiej jakości materiałów.

Baterie bidetowe w hurtowni Onninen

W sklepie Onninen dostępne są różnego rodzaju produkty do aranżacji łazienki, a w tym nowoczesne baterie bidetowe. Występują one w różnych kolorach i rozmiarach, a do tego mają doskonałe parametry użytkowe i są łatwe w montażu. To m.in.

Sprawdź baterie bidetowe w hurtowni Onninen