Czym się kierować przy wyborze baterii bidetowej podtynkowej?

Dodano: poniedziałek, 13.05.2024


Osoby, które chcą maksymalnie zadbać o higienę intymną po korzystaniu z toalety, często decydują się na bidet w łazience, a przy braku wystarczającej ilości miejsca – na baterię podtynkową typu bidetta ze słuchawką, która rozszerza przeznaczenie miski WC o funkcję bidetu bez konieczności montażu dodatkowego urządzenia. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, będziesz potrzebować odpowiedniej baterii bidetowej. Od czego zacząć poszukiwania? Na przykład od lektury naszego poradnika. Podpowiadamy, czym kierować się, wybierając baterie bidetowe oraz zdradzamy kilka praktycznych wskazówek na temat montażu armatury bidetowej w ścianie.

Instalator montuje dopływ do baterii bidetowej w łazience

Sprawdź baterie bidetowe podtynkowe w hurtowni Onninen

Jak dobrać odpowiednią baterię bidetową?

Dobór armatury bidetowej warto zacząć od poznania jej głównych rodzajów. Baterie bidetowe dzielą się przede wszystkim ze względu na sposób montażu. Wyróżnić można:

  • baterie bidetowe stojące - to tradycyjne rozwiązanie, bardzo często stosowane w łazienkach;
  • baterie bidetowe ścienne – montowane natynkowo lub podtynkowo, nie zajmują miejsca na podłodze, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń i ułatwia dbanie o czystość w łazienkach.

Bateria bidetowa Deante Alpinia chrom podtynkowa ze słuchawką BGA_034M

Najbardziej efektownym rozwiązaniem wydaje się bateria bidetowa podtynkowa, ponieważ wszystkie elementy montażowe zostają dyskretnie ukryte w ścianie, a na widoku pozostają tylko dekoracyjne części armatury, jak uchwyt i wylewka lub słuchawka prysznicowa. Baterie bidetowe podtynkowe oferują jeszcze jeden, istotny atut – funkcjonalność.

Dzięki ograniczeniu elementów do minimum, są bezproblemowe do utrzymania w czystości. To także rozsądna opcja w przypadku małych łazienek. Minusem montażu podtynkowego jest dość skomplikowane przeprowadzanie ewentualnych prac konserwacyjnych – niełatwo dostać się do elementów baterii zabudowanych w ścianie. Dlatego kupując baterię bidetową podtynkową, koniecznie zweryfikuj jakość wybranego modelu. Design to nie wszystko! 

Bateria bidetowa, podobnie zresztą jak bateria umywalkowa czy wannowa, występuje w wersji z jednym uchwytem lub z dwoma kurkami. Popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych łazienkach jest jednouchwytowa bateria bidetowa. Modele z dwoma uchwytami spotykane są dzisiaj głównie w aranżacjach klasycznych i retro.

Oczywiście ostateczna decyzja należy tylko do Ciebie. Weź pod uwagę swoje osobiste preferencje, planowany/obecny wystrój łazienki oraz dostępność miejsca.

Na jakiej wysokości powinna być bateria bidetowa podtynkowa?

Bateria bidetowa Kludi Pure&Easy Jednouchwytowa, z zestawem odpływowym 375330565Baterie bidetowe podtynkowe na ogół przypominają kompaktowe zestawy prysznicowe i często nazywane są bidettami. Bateria bidetowa ze słuchawką instalowana jest na ścianie łazienki na wysokości dostosowanej do:

  • długości węża w wybranym modelu armatury,
  • indywidualnych potrzeb domowników, w szczególności ich wzrostu,
  • dostępnego miejsca na ścianie.

Większość instalatorów hydraulicznych rekomenduje zamontowanie baterii bidetowej podtynkowej na wysokości od 40 cm do 80 cm nad poziomem podłogi. Jednak decydujące znaczenie mają tutaj komfort domowników i ergonomia łazienki.

Prawidłowy montaż baterii bidetowej podtynkowej

Montaż baterii bidetowej podtynkowej należy rozpocząć od dokładnego zapoznania się z instrukcją producenta i warunkami gwarancji oraz od upewnienia się, że docelowa lokalizacja umożliwia podłączenie armatury do zimnej i cieplej wody. Kluczowe znaczenie dla powodzenia procesu montażu ma instalacja elementu podtynkowego, co wymaga wykucia odpowiedniej wielkości otworu w ścianie. Ostatnim krokiem jest montaż elementów natynkowych. Instalację armatury podtynkowej – niezależnie od jej rodzaju, warto powierzyć specjaliście z doświadczeniem w remontach łazienek. 

Jeżeli chodzi o optymalne miejsce montażu baterii bidetowej podtynkowej, to z reguły będzie to obszar znajdujący się pomiędzy przyciskiem spłuczki WC a bidetem, który zwykle zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie toalety. Jeśli w Twojej łazience to ustęp ma pełnić rolę bidetu, bidettę zamontuj w takim punkcie, by słuchawka znajdowała się w zasięgu Twojej ręki, gdy korzystasz z miski WC. Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie baterii nad odpływem lub przy umywalce.

Baterie bidetowe w hurtowni Onninen

Bateria bidetowa podtynkowa Deante Jasmin ze słuchawką typu bidetta, nero BGJ_N34MW hurtowni hydrauliczno-elektrycznej Onninen znajdziesz baterie bidetowe w różnych wariantach, wyposażone w nowoczesny perlator i niezawodną głowicę ceramiczną. Dostarczamy rozwiązania pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów i dostawców armatury sanitarnej, jak Deante czy Kludi Armaturen. Jedną z naszych bestsellerowych propozycji jest podtynkowa bateria bidetowa Alpinia od Deante – w zestawie ze słuchawką. Do wyboru pozostają zarówno klasycznie eleganckie modele wykończone na chrom, jak również kolorowa armatura bidetowa, np. czarna. Zachęcamy również do sprawdzenia pozostałych produktów z oferty. Wyposażamy łazienki kompleksowo!

Przeczytałeś i nadal nie wiesz, jaka bateria bidetowa podtynkowa zapewni Ci komfort dbania o higienę, a do tego stylowo zaprezentuje się w Twojej łazience? Masz pytania dotyczące montażu armatury bidetowej z naszego asortymentu? Skorzystaj z telefonicznej lub mailowej porady technicznej! Nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji. 

Sprawdź baterie bidetowe podtynkowe w hurtowni Onninen

Bidet Roca
Bidet Cersanit
Bidet Geberit
Stelaż pod bidet