Deszczownica czy prysznic? Zestaw prysznicowy podtynkowy

Dodano: poniedziałek, 20.05.2024


Komfort kąpieli zależy w dużej mierze od zastosowanych rozwiązań, wśród których warto rozważyć deszczownicę lub tradycyjny prysznic wyposażony w słuchawkę prysznicową. Niezależnie od wyboru, najważniejszym elementem całej instalacji jest zestaw prysznicowy podtynkowy na stelażu. Kluczową kwestią jest także dobór odpowiednich baterii, które mogą wystąpić w wersji natynkowej lub podtynkowej. Poznaj najlepsze rozwiązania dostępne w ofercie hurtowni Onninen.

Czarny matowy zestaw prysznicowy podtynkowy w łazience z drewnianymi panelami

Sprawdź zestawy prysznicowe podtynkowe w hurtowni Onninen

Czy stelaż podtynkowy jest dobry do zestawu prysznicowego?

Zestaw prysznicowy podtynkowy to komfortowe rozwiązanie. Dzięki niemu można zamontować zarówno tradycyjny prysznic na ścianie, jak i deszczownicę. Na prawidłowy montaż składają się następujące elementy:

  • rozplanowanie instalacji z uwzględnieniem wymiarów kabiny i potrzeb użytkownika,
  • Zestaw prysznicowy Hansgrohe Croma E 208 1 jet z termostatem 27630000wyznaczenie środka brodzika, stanowiącego punkt odniesienia do montażu elementów, takich jak deszczownica, termostat czy baterie,
  • rozplanowanie miejsca umieszczenia baterii, która powinna znajdować się ok. 115-120 cm nad podłogą,
  • rozplanowanie umieszczenia deszczownicy, która powinna znajdować się ok. 50 cm nad głową użytkownika. W razie potrzeby można zamontować uchwyt wyposażony w drążek, który pozwoli na regulację,
  • wykucie otworu w ścianie z uwzględnieniem miejsca na poprowadzenie rurek z ciepłą i zimną wodą,
  • umieszczenie rurek i mieszacza w bruzdach,
  • sprawdzenie szczelności rurek,
  • podłączenie wszystkich pozostałych elementów – węża prysznicowego, deszczownicy, baterii,
  • sprawdzenie poprawności działania,
  • wykończenie powierzchni.

Jakie są zalety podtynkowego zestawu prysznicowego?

Zestawy prysznicowe podtynkowe wyróżniają się przede wszystkim komfortem użytkowania i estetyką. Dzięki temu, że praktycznie wszystkie elementy ukryte są w ścianie, łazienka jest funkcjonalna. Jako że zestawy prysznicowe od sprawdzonych producentów, takie jak chociażby zestaw prysznicowy Hansgrohe Croma Select E podtynkowy z termostatem Ecostat E 27294000 charakteryzują się doskonałą jakością, nie należy się obawiać, że nie poradzą sobie z obciążeniami. Ponadto najnowsze technologie zastosowane przy ich produkcji mają przełożenie na oszczędność wody, a także na lepszy przepływ. Dzięki właściwościom termostatycznym można łatwo kontrolować temperaturę wody, a nawet dostosowywać strumień wody do swoich preferencji. Możliwość zastosowania dodatków, takich jak termostat czy dodatkowe dysze, to także ważny element wpływający na komfort użytkowania.

Kiedy warto zdecydować się na baterie natynkowe?

Zestaw prysznicowy Ferro Algeo Square podtynkowy, z baterią, chrom BAQ7P-SET1-SWybierając armaturę łazienkową można zdecydować się na dwa rodzaje baterii. Baterie natynkowe to klasyczny wybór do łazienki. Cenione są przez inwestorów, którzy preferują tradycyjne rozwiązania, stawiają na funkcjonalność, a przede wszystkim zależy im na szybkim montażu i łatwej możliwości wymiany, co jest możliwe ze względu na bezproblemowy dostęp do baterii. Mogą być mocowane do ściany z pomocą dźwigni z przyssawką. Co więcej, na rynku dostępny jest tak duży wybór produktów tego typu, że bez problemu można znaleźć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne modele. Popularny jest zestaw prysznicowy Ferro Algeo Square podtynkowy, z baterią, chrom BAQ7P-SET1-S, cechujący się estetyką i trwałością.

Inwestorzy muszą mieć jednak świadomość, że bateria tego typu zajmie więcej miejsca w kabinie prysznicowej, a także będzie miała mniej funkcji niż wersja podtynkowa.

Baterie podtynkowe w hurtowni Onninen

Zestaw prysznicowy podtynkowy Deante termostatycznym, chrom BXYZ0ECTDrugim rozwiązaniem są baterie podtynkowe. Mogą być wyposażone w termostat lub też regulację strumienia wody. Polecane są do małych łazienek, ponieważ nie zajmują miejsca na ścianie. Elementy montażowe są ukryte, a widoczna jest jedynie wylewka i panel sterujący. Produkt pozwala sterować zarówno deszczownicą z termostatem, jak i tradycyjnym prysznicem, jak chociażby zestaw prysznicowy podtynkowy DEANTE termostatyczny, chrom BXYZ0ECT. Mam to duży wpływ nie tylko na estetykę, ale także na komfort czyszczenia. Inwestorzy muszą się jednak liczyć z bardziej skomplikowanym montażem, który wymaga wykucia wnęki na korpus. Konieczność przeprowadzenia ewentualnych napraw także będzie znacznie trudniejsza niż w przypadku baterii natynkowych. Z tego powody warto wybrać baterie od sprawdzonych dostawców, które są odporne i będą charakteryzowały się doskonałą jakością.

Niezależnie od tego, czy montujemy deszczownicę czy tradycyjny prysznic, doskonale sprawdzi się zestaw podtynkowy. Pozwala on na wiele możliwości montażu w łazience. Dzięki niemu można w funkcjonalny sposób zamontować nie tylko prysznice, ale i wanny, a także inną armaturę. Wszystko to ma przełożenie nie tylko na komfort kąpieli, ale także na łatwość utrzymania czystości. Pozwala to osiągnąć w łazienkach efekt, który spełni oczekiwania klientów i będzie dopasowany do indywidualnych preferencji.

Sprawdź zestawy prysznicowe podtynkowe w hurtowni Onninen