Dlaczego warto mieć zaciskarkę do kabli?

Dodano: wtorek, 22.08.2023


Końcówki do kabli stanowią kluczowy element w tworzeniu bezpiecznych, trwałych i efektywnych połączeń między przewodami. Służą głównie do zabezpieczenia końców przewodów przed uszkodzeniem, a także do ułatwienia ich łączenia z innymi elementami układu. Dzięki odpowiednio dobranej końcówce możliwe jest skręcenie i zabezpieczenie przewodów. To z kolei zapewnia stabilny przepływ prądu i minimalizuje ryzyko wystąpienia łuków elektrycznych. By zastosowanie końcówek było możliwe, konieczne jest użycie zaciskarki. Co warto wiedzieć o tego typu narzędziach?

Elektryk z zaciskarką do kabli

Sprawdź zaciskarki do kabli w hurtowni Onninen

Czym jest zaciskarka do kabli?

Zaciskarka do kabli to niezastąpione narzędzie dla wielu specjalistów – przede wszystkim elektryków, elektroników oraz monterów sieci telekomunikacyjnych – chociaż często przydaje się też w domowych zastosowaniach. Umożliwia skuteczne i trwałe łączenie przewodów i końcówek. Zaciskarki projektowane są w ten sposób, by zapewniały funkcjonalne połączenia, odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zaciskarka do kabli A-Lan NI040Dobra zaciskarka pozwala na równomierne i precyzyjne dociskanie przewodów lub końcówek, co minimalizuje ryzyko ich poluzowania w przyszłości. Dzięki temu połączenia są odporne na wibracje, drgania oraz zmienne warunki środowiskowe.

Istnieje kilka rodzajów zaciskarek do kabli, z których każda ma swoje specyficzne zastosowania. Najszerzej rozpowszechnione są zaciskarki ręczne. Ich użycie rekomendowane jest w przypadku prostych prac prowadzonych na kablach o mniejszych przekrojach.

Zaciskarki hydrauliczne oraz akumulatorowe są zaś używane w bardziej zaawansowanych zastosowaniach. Umożliwiają one precyzyjne i efektywne zaciskanie większych przewodów. Mechanizm hydrauliczny lub akumulatorowy eliminuje konieczność wywierania dużej siły fizycznej, dzięki czemu praca staje się dokładniejsza bardziej komfortowa.

Jaką zaciskarkę do kabli RJ45?

Skuteczność i wygoda obsługi zaciskarki jest uzależniona od jakości narzędzia oraz jego dopasowania do konkretnego dopasowania. By mieć pewność, że produkt spełni wasze oczekiwania, przy jego wyborze uwagę zwróćcie na:

  • dostosowanie do specyfiki zastosowania: modele ręczne dobrze sprawdzą się przy pracach domowych i realizacji mniejszych projektów. Zaciskarki hydrauliczne i akumulatorowe będą zaś najlepszym wyborem w przypadku bardziej zaawansowanych zadań. Są niezbędne szczególnie przy montażu i konserwacji profesjonalnych instalacji elektrycznych;
  • dopasowanie do rodzaju przewodów i końcówek: wiele modeli zaciskarek jest wyposażonych w wymienne matryce, umożliwiając zaciskanie różnych rodzajów końcówek;
  • ergonomia: wygodna rękojeść z antypoślizgowym uchwytem zapewni komfort pracy;
  • konstrukcja i materiały użyte do produkcji: dobre narzędzie powinno gwarantować nie tylko bezpieczeństwo i komfort użytkowania, ale też zapewnić niezmienną wydajność przez długi czas;
  • dodatkowe funkcje: może to być np. automatyczny spust ciśnienia lub mechanizm powrotu tłoka.

Zaciskarki do kabli w hurtowni Onninen

Zaciskarka do kabli A-Lan NI041W hurtowni instalacyjnej Onninen dbamy o to, by oferowane przez nas produkty były najwyższej jakości. Dlatego współpracujemy tylko z renomowanymi producentami. 

W kategorii z zaciskarkami do kabli znajdziecie narzędzia marki A-Lan. Model Zaciskarka do kabli A-Lan typu EZ ALANTEC przeznaczony jest do zaciskania wtyków przelotowych typu EZ oraz grubego drutu ALANTEC, przez co doskonale sprawdza się w montażu sieci komputerowych.

Podobne zastosowania ma model Zaciskarka do kabli A-Lan 8P/6P/4P typu EZ ALANTEC. Dzięki wymiennym końcówkom zaciskarka może być użyta do zaciskania standardowych wtyków RJ45, a także mniejszych RJ12 i RJ11. Warto wspomnieć również o wygodnym uchwycie ergonomicznym, który zapewnia pewny chwyt podczas pracy. Zaciskarka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję.

Sprawdź zaciskarki do kabli w hurtowni Onninen

Zaciskarka do kabli
Zaciskarka REMS