Dlaczego warto wybrać baterię kuchenną dotykową?

Dodano: czwartek, 9.05.2024


Kuchnia już dawno przestała być pomieszczeniem służącym wyłącznie do gotowania. Podobnie strefa zlewozmywakowa nie jest już tylko miejscem zmywania naczyń. Od tej części kuchni wymaga się znacznie więcej – zarówno w aspekcie użyteczności, jak i estetyki. We współczesnych aranżacjach, w których kluczowe znaczenie mają design, komfort i ekologia, coraz częściej przy zlewie spotkać można baterię kuchenną dotykową. Wyjaśniamy, na jakiej zasadzie działa bateria kuchenna dotykowa, w jaki sposób wpływa na wygodę korzystania z kuchni oraz jak o nią dbać, by służyła funkcjonalnością i doskonale wyglądała przez długi czas.

Bateria kuchenna dotykowa chromowana z wyciąganą wylewką w kuchni

Sprawdź baterie kuchenne dotykowe w hurtowni Onninen

Na jakiej zasadzie działa bateria kuchenna dotykowa?

Bateria kuchenna Grohe Minta Touch elektroniczna jednouchwytowa, stal nierdzewna, kąt obrotu wylewki 360° głowica Ceramiczna 46 mm, wyciągana wylewka C 31358DC2Standardowe baterie kuchenne wyposażone są w jeden lub dwa uchwyty, za pomocą których uruchamiasz i zamykasz wypływ wody oraz regulujesz siłę strumienia i temperaturę wody. Baterie kuchenne dotykowe działają inaczej. To rodzaj armatury elektronicznej sterowanej dotykowo. Aby uruchomić lub zatrzymać przepływ wody, nie trzeba używać dźwigni czy kręcić kurkami. Dzięki różnym, nowatorskim technologiom stosowanym przez producentów armatury (jak np. technologia EasyTouch zintegrowana z baterią dotykową GROHE Minta Touch), bateria kuchenna dotykowa natychmiast reaguje na każdy, nawet delikatny dotyk.

Strumień wody uruchomisz więc nie tylko palcami dłoni, ale również nadgarstkiem czy przedramieniem. Wystarczy lekko musnąć wylewkę lub korpus. Ważny jest kontakt ze skórą. Dotykowa bateria kuchenna posiada uchwyt, jednak służy on do precyzyjnej regulacji objętości przepływu i temperatury strumienia wody. W przypadku modelu z termostatycznym zaworem mieszającym, uruchamiasz ciepły przepływ i kontrolujesz temperaturę wody bez ryzyka oparzenia.

Jak bateria kuchenna dotykowa poprawi korzystanie z kuchni?

Nowoczesne baterie dotykowe reagują na subtelny dotyk, co pozwala uruchamiać i wyłączać przepływ wody bez pozostawiania śladów na powierzchni urządzenia. Rozwiązanie to spełnia oczekiwania miłośników gotowania i... higieny. Podczas prac kuchennych często mamy brudne ręce, a chcąc skorzystać ze zlewu, przenosimy zanieczyszczenia na kran. Dotykowe baterie kuchenne skutecznie rozwiązują ten problem. Dotykasz armatury czystym nadgarstkiem czy przedramieniem i od razu woda zaczyna wypływać. Praktycznie i higienicznie. Dodatkowym atutem dotykowej baterii kuchennej jest minimalizacja uporczywych śladów palców na jej powierzchni. Jeśli lubisz, gdy cała Twoja kuchnia lśni czystością, na 100% docenisz możliwość sterowania baterią dotykiem.

Bateria kuchenna dotykowa Grohe Minta Touch elektroniczna jednouchwytowa, chrom, kąt obrotu wylewki 360°, głowica Ceramiczna 46 mm, wyciągana wylewka 31360001Decydując się na model dotykowy, korzystasz z wszystkich funkcji i technologii dostępnych w standardowych, nowoczesnych bateriach zlewozmywakowych. Niezwykle użytecznym rozwiązaniem, które można znaleźć w kuchennych bateriach dotykowych, jest wyciągana, obrotowa wylewka o kącie obrotu 360ᵒ. Odpowiada ona za zwiększenie zasięgu strumienia wody, co pozwala na swobodne mycie dużych garnków, napełnianie naczynia znajdującego się na blacie, sprawne opłukiwanie warzyw i owoców czy dokładne i łatwe czyszczenie zlewu.

O znaczne zmniejszenie zużycia wody w kuchni dba perlator napowietrzający. To mały element znajdujący się na końcu wylewki. Perlator, mieszając wodę z powietrzem, sprawia że strumień nabiera większej objętości. Nie czujesz, że z kranu wypływa nawet o połowę mniej wody. Odczuwasz za to oszczędności w domowym budżecie. Poza tym zużywając wodę świadomie, dbasz o środowisko naturalne i kształtujesz prawidłowe nawyki u najmłodszych domowników.

Jak dbać o baterię kuchenną dotykową?

Bateria kuchenna dotykowa Grohe Minta Touch elektroniczna jednouchwytowa, stal nierdzewna, kąt obrotu wylewki 360° głowica Ceramiczna 46 mm, wyciągana wylewka L, dotykowe uruchamianie przepływu 31360DC1Zasady konserwacji posiadanego modelu armatury kuchennej znajdziesz w instrukcji dołączonej do produktu. W razie pytań związanych z czyszczeniem, skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem. Przed zakupem warto sprawdzić, czy w danym modelu baterii zastosowano technologie ułatwiające czyszczenie i zapobiegające odkładaniu się osadów wapiennych.

Baterie kuchenne dotykowe w hurtowni Onninen

W hurtowni hydraulicznej Onninen znajdziesz kompleksowe wyposażenie kuchni i łazienki, w tym designerskie i funkcjonalne baterie dotykowe do zlewu i umywalki oraz akcesoria i części zamienne. Zapraszamy na wygodne zakupy online!

Nie masz pewności, jaka bateria kuchenna dotykowa sprawdzi się w Twojej kuchni? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Sprawdź baterie kuchenne dotykowe w hurtowni Onninen