Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM?

Dodano: wtorek, 7.05.2024


Wszystko co powinieneś wiedzieć o matach grzewczych nVent RAYCHEM QuickNet: na co zwrócić uwagę przy doborze i montażu oraz eksploatacja i sterowanie przez aplikację.

Kobieta w łazience z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym nVent Raychem

Sprawdź sterowniki do ogrzewania podłogowego nVent Raychem w hurtowni Onninen

Jakie są zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego?

Elektryczne ogrzewanie w Polsce zaczyna być już postrzegane jako dobry sposób na odbiór energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Od 22 Kwietnia 2024 elektryczne ogrzewanie podłogowe podlega dofinansowaniu w ramach programu „Czyste Powietrze” do kwoty 13 900 zł. To jest dobry moment na uważną analizę potrzeb użytkowników i doboru odpowiednich rozwiązań.

Zalety elektrycznej podłogówki:

 • Prawidłowo zainstalowany system jest niezawodny i można go włączyć w każdym momencie, na przykład w chłodniejszych miesiącach poza sezonem grzewczym. 
 • Ogrzewanie podłogowe jest całkowicie niewidoczne, nie wymaga czyszczenia i konserwacji, a dodatkowo przyspiesza schnięcie podłogi.
 • Inteligentny sterownik zarządzany przez aplikację zoptymalizuje zużycie energii elektrycznej.

Prosta instalacja i wygoda użytkowania z matą grzejną nVent Raychem

Mata grzejna nVent RAYCHEM QuickNetMata grzejna nVent RAYCHEM QuickNet to najbardziej uniwersalny produkt z punktu widzenia instalatora i użytkownika. Idelanie nadaje się do układania w nowo oddanych mieszkaniach oraz do remontów posadzek ceramicznych i z kamienia naturalnego:

 1. Nie zajmuje miejsca
  Dzięki niewielkiej grubości 3 mm mata może być układana w kleju do płytek więc  nie podnosi poziomu podłogi. Można ją dodać praktycznie w ostatnim momencie.
 2. Prosty, intuicyjny montaż
  Samoprzylepna mata grzewcza jest łatwa w montażu – wystarczy ją rozwinąć i położyć na powierzchni, która ma być ogrzewana a sama przylepi się do podłoża na tyle słabo, żeby można ją było zawsze skorygować oraz na tyle mocno, żeby się nie przesuwała w trakcie układania płytek.

Dzięki unikalnej, warstwowej konstrukcji samoprzylepnej maty nVent RAYCHEM QuickNet można bez trudu wyjąć przewód grzewczy w celu ominięcia przeszkody (pamiętając żeby go nie przecinać!) i użyć wyciętych fragmentów maty do umocowania przewodu grzejnego.

Instalator rozwija matę do ogrzewania podłogowego elektrycznego
Instalator kładzie matę do ogrzewania podłogowego elektrycznego
Instalator układa matę do ogrzewania podłogowego elektrycznego

O czym pamiętać przy montażu elektrycznej maty grzejnej?

Żeby w pełni cieszyć się komfortem ciepłej podłogi należy uwzględnić izolację podłoża. Jeśli nie mamy możliwości docieplenia podłogi zawsze wybieramy matę nVent RAYCHEM Quicknet o mocy 160 W/m². Taka mata szybciej nagrzeje się do wymaganej temperatury. Mat o mocy 90 W/m² używamy tylko do podłóg dobrze zaizolowanych.

Czy mata grzejna o większej mocy będzie droższa w eksploatacji?

Nie. Mata nVent RAYCHEM Quicknet o mocy 160 W/m² będzie się szybciej nagrzewać w związku z tym będzie pracować relatywnie krócej niż mata o mocy 90 W/m². Koszty eksploatacji będą takie same. Dlatego w większości przypadków polecamy maty o wyższej mocy grzewczej. Natomiast istotny wpływ ograniczający koszty zużycia energii systemu będzie miała izolacja, zapobiegająca utracie ciepła w dół podłogi.

Sterowanie czyli pełna wygoda dla użytkownika

Sterowniki do elektrycznego ogrzewania podłogowego nVent Raychem ze sterowaniem głosowym

Niezależnie od rodzaju systemu ogrzewanie podłogowe musi przede wszystkim działać tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Plany mieszkańców zmieniają się dynamicznie a w konsekwencji czas spędzony w domu.

Posiadając termostat nVent RAYCHEM SENZ-WIFI możemy zarządzać systemem grzewczym przez aplikację ze smartfona.

Zalety termostatu do maty grzejnej nVent RAYCHEM SENZ-WIFI:

 • steruje nawet 32 pomieszczeniami w jednej aplikacji (np biuro, dom, działka)
 • termostat nagrzeje podłogę na żądaną godzinę
 • zablokujesz go kodem przed dziećmi
 • dzięki wbudowanym energooszczędnym algorytmom termostat zaoszczędzi nawet do 25% energii
 • uzyskasz pełną kontrolę zużycia energii elektrycznej
 • wykryje i wyłączy ogrzewanie w przypadku otwarcia okna i szybkiego spadku temperatury ale jednocześnie będzie utrzymywał najniższą nastawioną temperaturę 
 • pasuje do wszystkich popularnych ramek na rynku.

Telefon z aplikacją do ogrzewania podłogowego nVent Raychem Senz przez WifiTeraz termostat nVent RAYCHEM SENZ WIFI może być sterowany głosem – jest kompatybilny z systemami inteligentnego domu Amazon Alexa® oraz Google Assistant®. Termostat posiada też opcję zdalnego sterowania systemem ogrzewania przez bezpłatną aplikację SENZ-WIFI na urządzenia mobilne. 

Aplikacja SENZ WIFI może dynamicznie zarządzać temperaturą we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach optymalizując zużycie energii. Inteligentna aplikacja pozwala również obserwować statystyki pracy i wydajności systemu i w rezultacie kontrolować zużycie energii.

Montaż podłogówki jeszcze nigdy nie był taki prosty!     

Zaloguj się na installPRO360.com i sprawdź jak w ciągu kilku minut możesz zrobić pełną dokumentację projektu ogrzewania podłogowego nVent RAYCHEM. Dodaj logo firmy w panelu użytkownika – a będzie ono widoczne na wszystkich przygotowanych przez Ciebie dokumentach.

Dostępne funkcje aplikacji InstallPRO³⁶⁰:

Ręka instalatora z aplikacją nVent Raychem Installpro360

 1. Kreator projektów podpowie rekomendowane rozwiązanie.

  a) Natychmiastowy eksportu dokumentów:

  b) Zestawienie materiałowe – wyślij je mailem i zamów produkty!
 2. Informacja o projekcie w trakcie realizacji
 3. W trakcie montażu – dodaj zdjęcia instalacji z telefonu i zapisz wyniki pomiarów
 4. Zakończenie i przekazanie instalacji – zamknij projekt i wydrukuj protokół oraz dokumenty gwarancyjne. Pomyliłeś się? – nie szkodzi – zawsze możesz edytować dane w formularzu!

W każdym momencie masz dostęp do pomocy technicznej – wystarczy wybrać przycisk na stronie głównej i zadzwonić. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Sprawdź sterowniki do ogrzewania podłogowego nVent Raychem w hurtowni Onninen