Dlaczego warto zastosować odpływ liniowy ACO?

Dodano: wtorek, 24.10.2023


Coraz więcej inwestorów rezygnuje z tradycyjnej kabiny prysznicowej z brodzikiem, w jej miejsce montując odpływ podłogowy. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać przestrzeń małej łazienki i uczynić jej wystrój bardziej minimalistycznym. Decydując się na taki krok, należy jednak przeanalizować wszystkie aspekty takiej inwestycji. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego rodzaju odpływu. Co warto o nim wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Odwodnienie liniowe ACO w łazience

Sprawdź odpływy liniowe ACO w hurtowni Onninen

Kiedy warto zdecydować się na odpływ liniowy?

Odpływ liniowy, jak sugeruje sama nazwa, umożliwia liniowe odprowadzanie wody, dzięki czemu woda jest równomiernie rozprowadzana wzdłuż podłużnego korytka. Ten system składa się z kilku elementów, w tym podłużnego korytka, syfonu i osadnika zatrzymującego nieczystości. Odpływy punktowe odprowadzają zaś wodę punktowo, za pomocą korpusu z zamknięciem syfonowym.

Odpływ liniowy ACO ShowerDrain TILE 1185 mmOba systemy mogą odprowadzać wodę z dużą efektywnością, ale odpływ liniowy w wielu przypadkach okazuje się rozwiązaniem lepszym niż punktowy. Jest bardziej wszechstronny i może być dostosowany do różnych projektów. Można go także połączyć z wystrojem niemal każdej łazienki. Odpływ liniowy może też być umieszczony w wybranej krawędzi kabiny prysznicowej, co ułatwia kierowanie spadku w posadzce w jednym kierunku. Wysokiej jakości odpływy liniowe znajdziecie w ofercie marki ACO.

Stabilna konstrukcja ze stali nierdzewnej

Odpływ liniowy ACO ShowerDrain SQUARE 685 mmOdpływy liniowe ACO ShowerDrain to seria odpływów liniowych zaprojektowana z myślą o minimalistycznych projektach łazienek. Konstruktorzy szczególną wagę przyłożyli do kwestii jakości materiałów i wykonania. Dlatego odpływy wyprodukowano z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Ruszty mają postać monolityczną – składają się z elementów przyspawanych do siebie, tworząc jeden element. Brak ruchomych łączeń pomaga zachować najwyższy poziom higieny. W tym samym celu producent zastosował też precyzyjne polerowanie powierzchni i szlifowanie spawów.

Użycie stali nierdzewnej i absolutna gładkość rusztów powodują, że zastosowanie odpływu ACO ShowerDrain to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Odpływy łazienkowe ACO mogą być montowane zarówno w prywatnych domach, jak i w częściach sanitarnych obiektów dostępnych publicznie. Zachowanie najwyższych standardów pozwala też na ich zastosowanie w miejscach wymagających sterylnych warunków – np. w służbie zdrowia.

Dlaczego warto zdecydować się na odpływy liniowe ACO?

Za wyborem odpływów liniowych ACO przemawia nie tylko higiena. Precyzyjne polerowanie powierzchni czyni z nich produkt w stu procentach bezpiecznym i pozbawionym ewentualnych zadziorów. Szeroki wybór o różnej wysokości i designie ułatwia dostosowanie ich do specyfiki właściwie każdego projektu.

Odpływ liniowy ACO ShowerDrain WAVE 885 mmTo, jak zbudowany jest odpływ liniowy ACO ShowerDrain umożliwia także jego łatwy montaż i demontaż. Do ściągnięcia rusztu w wielu modelach nie musicie używać żadnych narzędzi – wystarczy wcisnąć go w głąb odpływu, a następnie wyjąć ręką. To czyni ich eksploatację naprawdę bezproblemową. Ułatwia zwłaszcza czyszczenie odpływów i umożliwia zachowanie bezwzględnej czystości bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych prac demontażowych i ponownego montażu rusztu.

Odpływy liniowe ACO w hurtowni Onninen

Różnorodność wymiarów i wzorów sprawia, że bez problemu dobierze odpływ liniowy dostosowany do waszej wizji łazienki. W razie jakichkolwiek problemów, możecie też skontaktować się z obsługą hurtowni. Nasi doradcy na pewno odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać dobrać odpowiedni ruszt wraz z korytkiem.

W hurtowni instalacyjnej Onninen znajdziesz modele TILE, SQUARE i WAVE w różnych wariantach. Spośród tych modeli warto zwrócić uwagę te odpływy liniowe:

Odpływy liniowe ACO ShowerDrain to rozwiązanie łączące w sobie nowoczesny design, trwałość i walory higieniczne. Dzięki niemu stworzycie elegancką i funkcjonalną przestrzeń. Najwyższa jakość wykonania spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli szukacie odpływów liniowych, które będą świetnie się prezentowały, a przy okazji umożliwią łatwe zachowanie czystości, koniecznie zapoznajcie się z ofertą ACO i wybierzcie wariant najlepiej dopasowany do waszych potrzeb.

Sprawdź odpływy liniowe ACO w hurtowni Onninen

Odpływ liniowy ACO