Dlaczego warto zdecydować się na baterię kuchenną trójdrożną?

Dodano: czwartek, 9.05.2024


Baterie kuchenne we współczesnych kuchniach odgrywają szereg ról. Wpływają na funkcjonalność strefy zlewozmywakowej, ilość zużywanej wody, wystrój i klimat pomieszczenia, a także na... jakość życia domowników. Rozwiązaniem dedykowanym osobom, które mają dostęp do czystej wody filtrowanej w domu lub planują filtrowanie wody, są baterie kuchenne trójdrożne. Na jakiej zasadzie działa bateria trójdrożna? Czy warto mieć ją w swojej kuchni? Gdzie bateria kuchenna trójdrożna jest najczęściej montowana? I czym różni się ona od baterii dwuotworowej? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o baterie trójdrożne znajdziesz w tym artykule.

Mężczyzna nalewa wodę do szklanki z baterii kuchennej trójdrożnej nablatowej

Sprawdź baterie kuchenne trójdrożne w hurtowni Onninen

Na jakiej zasadzie działa bateria kuchenna trójdrożna?

Bateria kuchenna niskociśnieniowa trójdrożna Deante - do podgrzewacza, chrom BEZ_062HBateria kuchenna trójdrożna to zaawansowane urządzenie, które pozwala na sterowanie standardowo wodą ciepłą i zimną, a oprócz tego daje dostęp do wody przefiltrowanej, czyli lepszej w smaku, czystej i bezpiecznej dla organizmu. Konstrukcja baterii trójdrożnej uwzględnia jedną wylewkę dla trzech różnych źródeł wody: ciepłej, zimnej i filtrowanej. W korpusie biegną niezależne przewody dla poszczególnych rodzajów wody. Występują tutaj dwa osobne obiegi: jeden dla wody wodociągowej ciepłej i zimnej, a drugi dla wody filtrowanej. Woda filtrowana nie miesza się z wodą sieciową. Bateria taka posiada dwa osobne uchwyty do zarządzania dystrybucją wody, co przekłada się na precyzyjną kontrolę. Zwykle za pomocą prawego uchwytu steruje się strumieniem i temperaturą wody gorącej i zimnej.

Dlaczego warto wybrać baterię kuchenną trójdrożną?

Baterię kuchenną trójdrożną warto wybrać przede wszystkim ze względu na dostęp do różnych rodzajów wody. Aby cieszyć się w domu smaczną wodą filtrowaną w nieograniczonych ilościach, nie trzeba już montować dedykowanego kranu, a co za tym idzie – wiercić dodatkowych otworów i wykonywać innych, uciążliwych i kosztownych prac montażowych. Przestajesz też korzystać ze specjalnych dzbanków czy butelek filtrujących. Po prostu pijesz bezpiecznie wodę prosto z kranu i nalewasz ją do szklanek, bidonów, wielorazowych butelek itp. Oczyszczona woda jest tak samo dobra w smaku i bogata w minerały, jak woda sprzedawana w butelkach. Rezygnując z kupowania wody butelkowanej, w skali roku zaoszczędzisz naprawdę sporo pieniędzy i zrobisz coś dobrego dla środowiska naturalnego. Swobodny dostęp do wody filtrowanej w domu doceniają także akwaryści.

Bateria umywalkowa niskociśnieniowa trójdrożna Deante - do podgrzewacza, chrom BEZ_020HCo ważne, tak zaawansowana armatura nie różni się wizualnie od standardowych baterii kuchennych, więc nie musisz się obawiać „technicznego” wyglądu strefy zlewozmywakowej. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem modelu spójnego stylistycznie z aranżacją kuchni, zwłaszcza gdy postawiłeś na nowoczesny lub minimalistyczny wystrój. Do zalet produktu zaliczyć można także: szybki i łatwy montaż, uniwersalność oraz prostą, funkcjonalną konstrukcję. Wiele modeli trójdrożnych posiada elastyczną lub wyciąganą wylewkę, która znacząco zwiększa zasięg strumienia wody, poprawiając precyzję i komfort mycia naczyń czy napełniania dużych pojemników.

Baterie kuchenne trójdrożne znajdują powszechne zastosowanie w nowoczesnym, proekologicznym budownictwie. Często wykorzystywane są w domach i mieszkaniach pozbawionych dostępu do wysokiej jakości wody, w których filtry są koniecznością. Tego typu armatura jest również niezbędna w kuchniach, w których korzysta się z systemów odwróconej osmozy. Proces odwróconej osmozy zapewnia skuteczną eliminację z wody pitnej zanieczyszczeń chemicznych, bakterii i wirusów. To nowoczesna, efektywna i relatywnie niedroga metoda.

Czym się różni bateria kuchenna trójdrożna od dwuotworowej?

Bateria trójdrożna Aquaphor prosta C126 4744131011776Bateria kuchenna dwuotworowa może oznaczać:

  • baterię ścienną wymagającą wykonania w ścianie dwóch otworów w celu jej zamontowania,
  • baterię trójdrożną z dwoma otworami (kranikami).

Przeglądając baterie kuchenne trójdrożne, częściej spotkasz się z pojęciem baterii dwuobwodowych, czyli wyposażonych w dwa niezależne obwody. Baterią dwuobwodową jest zarówno model trójdrożny, jak również jeszcze bardziej zaawansowana bateria czterodrożna, która umożliwia pobieranie wody ciepłej i zimnej z sieci oraz wody filtrowanej w dwóch odmianach, np. wody mineralnej do picia oraz wody destylowanej do urządzeń AGD. Jak sama nazwa wskazuje, posiada ona cztery przyłączenia wody.

Baterie kuchenne trójdrożne w hurtowni Onninen

Wyposażenie kuchni to jedna z podstawowych kategorii produktowych w hurtowni hydrauliczno-elektrycznej Onninen. Znajdziesz u nas baterie kuchenne trójdrożne uznanych, polskich i zagranicznych producentów armatury. Do wyboru pozostają modele utrzymane w różnych stylach i kolorach, proste w montażu i wyposażone w solidne komponenty. W asortymencie posiadamy także standardowe baterie zlewozmywakowe stojące i ścienne oraz szeroką gamę akcesoriów i części zamiennych do baterii kuchennych.

Nadal zastanawiasz się, czy bateria kuchenna trójdrożna sprawdzi się w Twojej kuchni? Masz problem z wyborem odpowiedniego modelu? Skorzystaj z pomocy specjalistów handlowych Onninen! Możesz do nas zadzwonić lub napisać. Odpowiemy na pytania i zaproponujemy konkretne produkty z oferty.

Sprawdź baterie kuchenne trójdrożne w hurtowni Onninen