Dlaczego warto zdecydować się na piec kondensacyjny?

Dodano: czwartek, 20.06.2024


Piece kondensacyjne to rozwiązanie, które nie tylko pozwala lepiej zadbać o ekologię, ale przede wszystkim niesie ze sobą wymierne korzyści dla użytkownika. Specjalna konstrukcja i mechanizm działania urządzeń pozwala na optymalne wykorzystanie energii wybranego wariantu paliwa. Jest to doskonały sposób, aby obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem budynku i ciepłej wody użytkowej.

Instalator sprawdza działanie i układ pieca gazowego w kotłowni

Sprawdź piece kondensacyjne w hurtowni Onninen

Obniżenie kosztów ogrzewania z kotłami kondensacyjnymi De Dietrich

Kocioł gazowy kondensacyjny De Dietrich Inidens 24/SRK100MG z podgrzewaczem c.w.u. 7797982100KOdzyskanie energii ze spalin jest rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale pozwala zoptymalizować funkcje grzewcze. Mimo że koszt zakupu pieca gazowego kondensacyjnego jest wyższa niż zwykłego kotła, to w długiej perspektywie czasu jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne. Wykorzystanie właściwości procesu kondensacji pozwala istotnie ograniczyć ilość zużywanego paliwa. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki maksymalnemu wykorzystaniu energii paliwa.

Energooszczędne piece kondensacyjne od De Dietrich

Historia marki De Dietrich sięga końca XVII w. Firma od samego początku istnienia pracowała na doskonałą opinię, oferując wysokiej jakości produkty. Obecnie jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów systemów grzewczych. Innowacyjna i nowoczesna technologia pozwala nie tylko na ogrzanie budynku, ale zapewnia stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Doskonała jakość, bezawaryjność i efektywne działanie sprawiają, że produkty firmy dostępne są również w ofercie Onninen.

Kocioł gazowy kondensacyjny De Dietrich Inidens 24/28 MI dwufunkcyjny 7797984Asortyment produktów De Dietrich jest zróżnicowany. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. powietrzne pompy ciepła monoblok De Dietrich Modena. Obecnie w sprzedaży dostępne są warianty o mocy: 6,35 kW, 8,4 kW, 10 kW, 12,1 kW. Wybór odpowiedniego wariantu uzależniony jest od indywidualnych potrzeb energetycznych danego obiektu. Urządzenia działają w klasie energetycznej A+++ oraz A++. Pompy De Dietrich dostępne w ofercie Onninen to w większości modele jednofazowe, wyjątkiem jest urządzenie o mocy 12,1 kW, do którego instalacji niezbędna jest instalacja trójfazowa. Pompy pozwalają nie tylko na ogrzanie obiektu, ponieważ dzięki specjalnej funkcji umożliwiają również jego wychłodzenie oraz stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Wśród atutów urządzenia wymienić należy również szeroki zakres temperatury - pompa ciepła De Dietrich działa niezawodnie w temperaturze do -25°C w trybie grzania, natomiast w trybie chłodzenia aż do +43°C.

W ofercie Onninen znajdują się również cieszące się popularnością piece gazowe De Dietrich, jak np. kocioł gazowy kondensacyjny De Dietrich Inidens 24/SRK100MG z podgrzewaczem CWU. Jest to funkcjonalny zestaw, w którego skład wchodzi naścienny kondensacyjny kocioł gazowy oraz wysokiej jakości zbiornik o pojemności 100 l. Dużą zaletą urządzenia jest jego dość kompaktowy rozmiar, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak też o wagę. Nie bez znaczenia jest fakt, że kocioł De Dietrich może zostać podłączony zarówno do posiadającego odpowiednią homologację przewodu powietrzno-spalinowego, jak również bezpośrednio do przewodu kominowego, systemu rozdzielczego czy specjalnego zbiorczego systemu odprowadzania spalin. Dzięki temu katalog miejsc, w których może zostać z powodzeniem zainstalowany jest zdecydowanie większy. Kocioł jest rozwiązaniem, które dzięki ograniczeniu ilości emitowanych spalin pozwala zadbać o poprawę jakości powietrza.

De Dietrich w swojej ofercie przygotował także kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny De Dietrich Inidens 24/28 MI. Urządzenie dostępne w ofercie Onninen cechuje się wysoką wydajnością działania. Dzięki wykorzystaniu dwóch wymienników ciepła pozwala zadbać zarówno o ogrzanie budynku, jak i o stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Kocioł ten pozwala na optymalne wykorzystanie zjawiska kondensacji w kotłach gazowych. Dzięki odzyskiwaniu energii cieplnej ze spalin jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Sprawdź piece kondensacyjne w hurtowni Onninen