Dmuchawa do liści: akumulatorowa czy spalinowa?

Dodano: czwartek, 27.04.2023


Dmuchawa do liści staje się narzędziem powszechnym i dostępnym nie tylko dla profesjonalistów. Coraz częściej na zakup dmuchawy decydują się właściciele ogródków i działek letniskowych. Na co zwracać uwagę przed zakupem dmuchawy do liści? O tym dowiecie się z poniższego artykułu!

Dmuchawa do liści

Sposób działania dmuchawy do liści nie jest skomplikowany. Narzędzie wydmuchuje powietrze z dużą prędkością przez wąską rurkę, dzięki czemu szybko oczyszcza trawnik z liści i zanieczyszczeń. Działa odwrotnie niż odkurzacz, jednak warto dodać, że na rynku dostępne są również modele z funkcją odkurzania. Odkurzacz do liści szybko usuwa zanieczyszczenia z chodnika, trawnika lub innych powierzchni wdmuchując je do specjalnego worka. Niewątpliwym atutem dmuchaw i odkurzaczy do liści jest oszczędność czasu, a to często jest na wagę złota dla wielu użytkowników.

Sprawdź dmuchawy do liści w hurtowni Onninen

Na co zwracać uwagę przy wyborze dmuchawy do liści?

Kiedy stajesz przed wyborem dmuchawy do liści, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę moc urządzenia, ponieważ wpłynie to na skuteczność i efektywność w usuwaniu liści. Ważnym czynnikiem jest również jakość i wytrzymałość materiałów, z których jest wykonana dmuchawa. Drugim ważnym parametrem jest prędkość powietrza, którą wytwarza dmuchawa, ponieważ to ona wpływa na skuteczność w wynoszeniu liści. Kolejnym aspektem jest waga dmuchawy, ponieważ lekkie modele będą bardziej praktyczne i łatwiejsze w transporcie. Na koniec, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność urządzenia - czy wyciągane rurki czy zamienne tryby pracy nie będą dla nas uciążliwe w użytkowaniu. Dlatego też warto zastanowić się dokładnie, jakie potrzeby posiadamy i jakie wymagania powinniśmy spełnić przy zakupie dmuchawy do liści, by w pełni korzystać z jej możliwości oraz skutecznie dbać o swoje otoczenie.

Akumulatorowa dmuchawa do liści

Jeśli szukasz wydajnego i łatwego w obsłudze narzędzia do sprzątania ogrodu, koniecznie zwróć uwagę na akumulatorową dmuchawę do liści. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie lubią hałasu i przeszkadzającej wibracji związanej z tradycyjnymi dmuchawami elektrycznymi czy benzynowymi. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, masz pełną swobodę ruchów i nie musisz martwić się o dostęp do gniazdka czy paliwo. Taka dmuchawa jest cicha i wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie skutecznie usuwa z twojego ogrodu uciążliwe liście, gałęzie, i małe śmieci.

Dmuchawa do liści GreenworksPrzy wyborze akumulatorowej dmuchawy do liści, warto zwrócić uwagę nie tylko na moc silnika, ale również na dodatkowe funkcje. Niektóre modele posiadają kilka trybów pracy, dzięki czemu możesz dostosować swoje narzędzie do konkretnych potrzeb sprzątania. Godnym polecenia modelem jest dmuchawa do liści Greenworks z silnikiem bezszczotkowym. Dmuchawa sprzedawana jest w zestawie z ładowarką 40V oraz z akumulatorem 40V 4 Ah. Główną cechą jest możliwość zastosowania funkcji zasysania z rurą i pojemnym workiem 45 l na odpady. Odpady będą odpowiednio rozdrobnione dzięki zastosowaniu funkcji mulczowania w stosunku 10:1. Urządzenie ma możliwość zastosowania stałych 6 prędkości z maksymalną prędkośćą wydmuchu powietrza dochodzącą do 185,08 km/h oraz przepływie powietrza na poziomie 730,8 m3/h. To bezsprzecznie najlepsza alternatywa dla dmuchaw/odkurzaczy benzynowych, dzięki nowoczesnemu silnikowi bezszczotkowemu serii DigiPro. Silnik bezszczotkowy jest do 10 razy bardziej niezawodny niż silnik konwencjonalny.

Akumulatorowa dmuchawa do liści to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i dbają o środowisko. Sprawdź zatem nasze propozycje i wybierz dmuchawę najlepiej spełniającą Twoje wymagania. Dzięki niej sprzątanie ogrodu stanie się prostsze i bardziej przyjemne!

Spalinowa dmuchawa do liści

Zaletą spalinowych dmuchaw do liści jest duża moc i siła dmuchu, co pozwala szybko i sprawnie usunąć liście, igły, trawy i inne odpady z trawników, podwórek i innych powierzchni. Warto jednak pamiętać o tym, że spalinowe dmuchawy do liści wymagają regularnej konserwacji, a także generują hałas i spaliny, co może wpływać na komfort pracy oraz środowisko naturalne.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup spalinowej dmuchawy do liści, z pewnością znajdziesz wiele modeli dostępnych na rynku. Warto wybrać taką, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb oraz typu prac, jakie chcesz z nią wykonywać. Warto zwrócić uwagę na moc silnika, pojemność zbiornika na paliwo, długość rury dmuchowej oraz układ kierunkowy, pozwalający na łatwe i precyzyjne kierowanie strumieniem powietrza.

Przed zakupem spalinowej dmuchawy do liści zapoznaj się dokładnie z instrukcją obsługi oraz wymaganiami dotyczącymi konserwacji i bezpieczeństwa pracy. Pamiętaj także o tym, że spalinowe dmuchawy do liści są urządzeniami dość ciężkimi i wymagającymi dobrej kondycji fizycznej. Życzymy udanych zakupów oraz łatwego i efektywnego sprzątania ogrodu!

Sprawdź dmuchawy do liści w hurtowni Onninen

Elektronarzędzia Makita
Dmuchawa do liści
Dmuchawa do liści spalinowa
Dmuchawa do liści Stihl
Dmuchawa do liści akumulatorowa
Dmuchawa do liści Makita
Dmuchawa do liści Parkside
Dmuchawa do liści elektryczna