Do jakich prac przyda się pilarka stołowa?

Dodano: poniedziałek, 22.01.2024


Cięcie rozmaitych materiałów, czy obrabianie ich krawędzi wymaga precyzji. Dlatego należy wybrać do tego celu odpowiednie urządzenie. Dziś podpowiemy, do jakich prac przyda się pilarka stołowa, a także jaką wybrać do domowego warsztatu. Poznajcie ofertę hurtowni Onninen.

Stolarz z pilarką stołową w tartaku

Sprawdź pilarki stołowe w hurtowni Onninen

Cięcie wzdłużonego drewna pilarką stołową 

Pilarka stołowa DeWalt FLEXVOLT 54V XR 210mmPilarka stołowa zwana jest również krajzegą. Sprawdza się do cięcia różnych materiałów, nie tylko drewna, ale nawet rur PVC czy metalu przy doborze odpowiedniej tarczy. Pilarka stołowa pozwala na cięcie poprzeczne, ale i wzdłużne drewna. Piła do cięcia wzdłużonego drewna wraz ze stołem powinna znaleźć się w warsztacie stolarskim. Sprawdzi się dla amatora, ale używają jej także profesjonaliści. Wybierając taki sprzęt do obróbki drewna, należy wziąć pod uwagę prace jakie chce się wykonać w warsztacie.

Do grubego cięcia materiałów sprawdzi się tarcza z mniejszą ilością zębów. Jeśli drewno jest twarde i cienkie, obróbkę należy wykonać przy użyciu tarczy z większą ilością zębów. Dobór osprzętu ma bardzo duże znaczenie, gdy wykonujesz powolne prace z użyciem piły. W takim przypadku materiały drewniane najlepiej ciąć tarczą z dużą ilością zębów. Warto wiedzieć, że do cięcia wzdłużonego drewna warto wybrać pilarkę wyposażoną w ostrze ze skośnymi zębami. Istotne znaczenie ma także dobór łańcucha do cięcia wzdłużonego drewna. Warto dobrać go do marki pilarki.       

Wybór pilarki stołowej do domowego warsztatu 

Jaka piła stołowa sprawdzi się do domowego warsztatu? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na parametry techniczne pilarki stołowej. Sprzęt powinien charakteryzować się dużą mocą, ale ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Istotne znaczenie ma to, czy pilarką stołową będzie się wykonywać jedynie obróbkę drewna czy sprzętu będzie się używać także do cięcia innych materiałów. Wybór pilarek stołowych jest naprawdę szeroki, a łączy je rodzaj konstrukcji ze szczeliną zapewniającą możliwość włożenia tarczy.

Silnik pił stołowych usytuowany jest pod blatem. Dzięki takiej budowie tego sprzętu użytkownik ma zagwarantowaną stabilność podczas precyzyjnego cięcia desek, czy płyt OSB. Warto zdecydować się na pilarkę stołową wyposażoną w szyny i prowadnice ułatwiające prowadzenie materiału. Istotne znaczenie mają parametry takie jak głębokości cięcia i kąt cięcia. Ważne, by dostępna była możliwość regulacji. Pilarki stołowe przeznaczone do domowego użytku mogą być wyposażone w duży stół stalowy ocynkowany czy też wykonany z aluminium. W przypadku stołowych pilarek stosowane są zabezpieczenia tarczy w postaci wspornika osłony, osłony piły czy klinu rozszczepiającego.

Pilarka stołowa DeWalt FLEXVOLT 210mm 2 X 6Ah 54V XR Osłony mogą znajdować się także pod stołem. Elementami zabezpieczającymi są także prowadnice. Moc silnika decyduje o tym, czy tarcza będzie zwalniała podczas zagłębiania się w materiał pod jego naporem. Przydatnym elementem jest na pewno odsysacz do pyłów i wiórów. Takie wyposażenie sprzętu sprawia, że nie trzeba ręcznie usuwać ich z powierzchni blatu. System regulacji obrotów zapewnia kontrolę nad wykonywaną pracą.   

Do użytku domowego sprawdzi się krajzega stołowa uniwersalna o niewielkiej wadze i mocy. Jeżeli chce się obrabiać bardzo twarde drewno, to odpowiednim wyborem będzie pilarka stołowa precyzyjna, która charakteryzuje się wysoką prędkością obrotową oraz ostrzami z dużą liczbą małych zębów. Krajzega stołowa formatowa posiada dodatkowe prowadnice i sprawdzi się w pracy z większymi formatami. Pilarka stołowa o mocy 400 V zasilana prądem trójfazowym to już urządzenie profesjonalne, odpowiednie do warsztatów stolarskich np. produkujących meble.                

Pilarki stołowe w hurtowni Onninen 

Dobrym wyborem będzie pilarka stołowa Dewalt. W hurtowni Onninen możesz wybrać produkt, jakim jest pilarka stołowa DeWalt FLEXVOLT 54V XR 210mm. Taki sprzęt sprawdzi się do użytku domowego, ale i dla profesjonalisty. Taki model posiada parametry wystarczające do cięcia różnorodnych materiałów. Umożliwia przecinanie drewna zarówno wzdłużne, jak i poprzeczne. Jest to piła o 24 zębach i zapewnia cięcie z prędkością 5800 obrotów/minutę. Wykorzystuje się tutaj tarcze z węglika spiekanego 210/30 mm. Głębokość cięcia przy kącie 90 stopni wynosi do 65 mm, a przy 45 stopniach - 45 mm.  Pilarka stołowa ponadto posiada system prowadnic z hamulcem i przystawkę do odsysania pyłu.

Jeżeli chcesz wybrać produkt razem z akumulatorem i ładowarką, to odpowiednim wyborem będzie Pilarka stołowa DeWalt FLEXVOLT 210mm 2 X 6Ah 54V XR . Wyposażony jest w ładowarkę wielonapięciową XR DCB118, a także dwa akumulatory Li-Ion XR FLEXVOLT 54V.

Sprawdź pilarki stołowe w hurtowni Onninen