Do jakiej łazienki będzie najlepszy stelaż podtynkowy slim?

Dodano: poniedziałek, 3.06.2024


System podtynkowy slim jest doskonałym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. To solidna i wytrzymała konstrukcja, pozwalająca cieszyć się estetyczną i doskonale wykończoną łazienką. W jakich sytuacjach najlepiej sprawdza się stelaż podtynkowy typu slim?

Instalator montuje stelaż podtynkowy slim w łazience

Sprawdź stelaże podtynkowe slim w hurtowni Onninen

W jakiej łazience najlepiej sprawdzi się stelaż podtynkowy slim?

Stelaż podtynkowy Grohe Rapid RAPID SL 3w1 do WC 39504000Stelaże podtynkowe są coraz częściej wybieranym wariantem spłuczek WC, głównie ze względu na estetykę. Montowane i zabudowywane nie psują wizualnego wyglądu pomieszczenia. W sposób szczególny jednak sprawdzą się w małych łazienkach, w których jednym z nadrzędnych czynników jest maksymalna oszczędność przestrzeni.

Stelaż podtynkowy slim jest rozwiązaniem idealnym do małych pomieszczeń. Odpowiednio dopasowany i zainstalowany pozwala optymalnie zagospodarować przestrzeń oraz sprawi, że optycznie łazienka wydaje się większa. Wersja slim idealnie sprawdzi się również w tych pomieszczeniach, w których nie ma możliwości instalacji tradycyjnych rozwiązań, w tym również wąskich ściankach działowych.

Czym się kierować przy wyborze stelaża podtynkowego slim?

Wybierając odpowiedni stelaż podtynkowy do WC warto dokładnie poznać asortyment, aby wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb, technicznych możliwości czy dostępnej przestrzeni. Najlepiej jest zacząć poszukiwania od określenia wymiarów. Jednym z najistotniejszych parametrów jest tu głębokość montażu, samonośna konstrukcja czy możliwość regulacji wysokości. Elementy te mają ogromny wpływ na wygodę montażu.

Stelaż podtynkowy slim Grohe Rapid SL 5w1 1,13 m 39448000Nowoczesne systemy do spłukiwania WC montowane podtynkowo coraz częściej przygotowywane są w wersji ekologicznej, pozwalającej na oszczędzanie wody i obniżenie rachunków. Stelaż podtynkowy slim powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby zredukować ryzyko ewentualnych awarii. Spłuczka podtynkowa umieszczona jest na stalowej ramie, a elementy wykonane z tworzywa sztucznego cechują się wysoką wytrzymałością. Wszystko po to, aby całość mogła służyć przez wiele lat.

Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na system spłukiwania, ponieważ w sprzedaży dostępne są modele z pneumatycznym lub mechanicznym systemem. Tam, gdzie istotna jest cichsza praca zdecydowanie lepiej sprawdzi się system pneumatyczny, dodatkowo zapewnia on płynniejszą pracę przycisków i całego mechanizmu. Dużym atutem jest to, że przyciski pneumatyczne są znacznie mniej awaryjne niż mechaniczne, rzadziej się zawieszają, a do tego są łatwe w montaży.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonych modeli, dostarczanych przez znanych na rynku producentów. Daje to pewność, że model rzeczywiście będzie solidny i wytrzymały, będzie też posiadał stosowną gwarancję.

O czym pamiętać przy montażu stelaża podtynkowego slim?

Przycisk spłukujący Slim Geberit 94183001Stelaż podtynkowy slim montowany jest nie tylko w małych łazienkach, ale żeby proces przebiegał sprawnie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Producent dostarcza w zestawie instrukcje, ale niezbędne będą także narzędzia oraz dodatkowe akcesoria, jak np. uszczelki (jeśli nie są dostarczane w zestawie.

Po przygotowaniu miejsca do montażu, należy w odpowiednich miejscach zabudowy lekkiej precyzyjnie zaznaczyć punkty montażowe. Na tym etapie dokładność jest szczególnie ważna, aby system został przymocowany równo i działał sprawnie. Dużą wagę należy zwrócić również na właściwe podłączenie instalacji wodnej. Błędy na tym etapie mogłyby doprowadzić do przecieków i poważniejszych awarii. Całość musi zatem być szczelna, a elementy odpowiednio dokręcone. Te same zasady należy przyjąć podczas podłączenia odpływu. W tej sytuacji uwagę zwrócić należy na odpływ, aby zachować odpowiedni odpływ nieczystości do kanalizacji.

Stelaże podtynkowe w hurtowni Onninen

Stelaże podtynkowe, które dostępne są w naszej ofercie cechują się wysoką jakością i solidnym wykonaniem. Montowane tam, gdzie liczy się nie tylko funkcjonalność, ale i wysoka estetyka wykończenia. Cieszącym się dużym zaufaniem rozwiązaniem jest np. stelaż podtynkowy Grohe Rapid RAPID SL 3w1 do WC 39504000. Idealnie sprawdzi się w przypadku lekkich konstrukcji, wykonanych m.in. z płyt gipsowo-kartonowych. To tzw. konstrukcja samonośna z regulacją wysokości, co jest dużym ułatwieniem podczas montażu. Jedną z zalet tego modelu jest to, że jest on produktem ekologicznym, pozwalającym oszczędzać wodę. Dzięki temu można realnie obniżyć wydatki.

Bardziej rozbudowanym rozwiązaniem jest stelaż podtynkowy slim Grohe Rapid SL 5w1 1,13 m 39448000. W komplecie znajdują się wszystkie, niezbędne do montażu systemu akcesoria. Zestaw ten cechuje się wysoką wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia. Całość zamontowana na solidnej i wytrzymałej stalowej ramie, której nośność wynosi aż 400 kg. Parametry te są gwarancją, że z zestawu można będzie korzystać bez ryzyka uszkodzenia przez lata. Znajdujące się w zestawie dwa samopoziomujące kątowniki znacznie ułatwiają montaż. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie zestawu w specjalną matę wygłuszającą, która zapewnia komfort akustyczny osobom przebywającym w łazience.

Oprócz kompletnych zestawów, w sprzedaży posiadamy również elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zestawu. Jednym z nich jest przycisk spłukujący Slim Geberit 94183001. Jest on nie tylko trwały i solidny, ale też wysoce estetyczny. Jego zaletą jest to, że działa przy pomocy płytki rewizyjnej, co pozwala na dowolne umieszczenie, bo korzystanie nigdy nie będzie utrudnione, jak ma to czasem miejsce w przypadku przycisków znajdujących się od przodu lub z góry. 

Sprawdź stelaże podtynkowe slim w hurtowni Onninen