Do jakiej łazienki będzie pasować bateria umywalkowa retro?

Dodano: poniedziałek, 13.05.2024


Styl retro to ukłon w kierunku bogatego wzornictwa sprzed lat. W nurcie tym estetyka królująca w jednej z minionych dekad harmonijnie łączy się z nowoczesnym podejściem do produkcji armatury. Zarówno przedmioty utrzymane w klimatach retro, jak i całe łazienki retro są piękne i niesamowicie oryginalne, a jednocześnie wysoce funkcjonalne. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób decyduje się urządzić swoją łazienkę w stylu retro albo chociaż zaprosić do niej pojedyncze akcenty – na przykład baterie łazienkowe retro. Dowiedz się, do jakiego wystroju pasuje bateria umywalkowa retro i z jaką umywalką stworzy harmonijne połączenie. Interesują Cię też inne baterie łazienkowe ze starą duszą? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając wannowe baterie retro.

Bateria wolnostojąca umywalkowa retro w łazience przy zlewie nablatowym

Sprawdź baterie umywalkowe retro w hurtowni Onninen

Jak sprawdzić, czy bateria retro pasuje do umywalki?

Bateria umywalkowa retro często wygląda jak małe dzieło sztuki. Jej cechami charakterystycznymi są: dwa krzyżowe uchwyty (rzadziej będzie to bateria jednouchwytowa), dopracowany w każdym detalu, wyrafinowany design, obecność długiej, smukłej, zaokrąglonej wylewki oraz wykończenie na chrom lub stare złoto. Nierzadko pojawiają się ceramiczne lub porcelanowe zdobienia. Z tak piękną, szykowną i wyrazistą armaturą doskonale harmonizują białe umywalki w stylu vintage lub retro, np. klasyczne umywalki wsparte na postumencie, modele mocowane do ściany albo misy fantazyjnie wbudowane w eleganckie, drewniane szafki.

Bateria umywalkowa retro Ferro New stojąca, chrom XD2Chcąc sprawdzić, czy wybrana bateria retro na pewno będzie pasować do posiadanej umywalki, należy wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale również aspekty techniczne. Wypływająca z kranu woda nie może rozchlapywać się po blacie i podłodze, a użytkownik powinien móc swobodnie zmieścić pod wylewką obie dłonie. Ważne jest także, by nachylając się nad umywalką w celu umycia twarzy, nie uderzać głową o kran.

Jeśli interesuje Cię efektowna bateria stojąca retro, weź pod uwagę jej wysokość i zasięg wylewki oraz przemyśl miejsce montażu (na blacie lub umywalce). Na rynku znajdziesz obecnie sporo umywalek w stylu retro, vintage i klasycznym – również z fabrycznie przygotowanym otworem na baterię.

Do jakiej łazienki będzie pasować bateria umywalkowa retro?

Naturalnym środowiskiem dla wyrafinowanej baterii umywalkowej retro jest oczywiście wnętrze urządzone w stylu retro lub vintage. Armatura retro w spójny sposób dopełni również aranżację klasyczną. Jeśli lubisz wnętrzarskie eksperymenty, warto odważyć się na supermodny obecnie eklektyzm w łazience i zestawić baterię retro z nowoczesną umywalką, klasycznymi meblami, loftowymi lampami i akcentami glamour. Masz bardzo szerokie pole do popisu - właściwie nieograniczone. Liczy się indywidualny pomysł na zastosowanie baterii umywalkowej retro w łazience oraz jej spójność z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza i ogólnym wystrojem.

Jak dobrać odpowiednią baterię wannową retro?

Bateria umywalkowa retro Ferro stojąca, chrom XR2Bateria wannowa retro to efektowny, zazwyczaj dwuuchwytowy model wolnostojący lub ścienny, wykończony na chrom lub stare złoto, posiadający w komplecie dekoracyjną słuchawkę prysznicową, przypominającą... stary telefon. Tak wyszukana i nietypowa armatura powinna stanowić uzupełnienie luksusowej wanny wolnostojącej, np. modelu w stylu retro wspartego na złotych lub srebrnych, dekoracyjnych nóżkach albo bardziej minimalistycznego, nowoczesnego projektu. W przypadku łazienki z eklektycznym zacięciem, możesz śmiało łączyć ze sobą elementy reprezentujące zupełnie różne style. Wybierając baterię wannową retro, podobnie zresztą jak model umywalkowy, koniecznie weź pod uwagę dane techniczne produktu oraz preferowane miejsce montażu. Istotne znaczenie ma również instalacja obecna w Twojej łazience. 

Baterie umywalkowe retro w hurtowni Onninen

Bateria umywalkowa retro Ferro New ścienna chrom XD3W hurtowni hydrauliczno-elektrycznej Onninen znajdziesz baterie umywalkowe w stylu retro w wersji ściennej i stojącej, wysokiej i niskiej, dwuuchwytowej i jednouchwytowej, a także ścienne baterie wannowe retro. Nasz asortyment bazuje na rozwiązaniach wiodących producentów i dostawców. Dostarczamy baterie umywalkowe i wannowe w stylu retro firmy FERRO Group - jednego z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej, z blisko 30-letnim doświadczeniem w branży. Większość baterii została wykonana z wytrzymałego mosiądzu oraz wyposażona w trwałe głowice ceramiczne i ekologiczny perlator, aby służyć niezawodnością przez wiele lat. W zestawie znajdują się elementy montażowe, jak wężyki. Zachęcamy również do zapoznania się z tysiącami innych produktów do łazienki i kuchni.

Nadal nie wiesz, jaka bateria umywalkowa retro sprawdzi się w Twojej łazience? Skonsultuj swój zakup ze specjalistami Onninen! Skontaktuj się z nami – zadzwoń lub napisz. Porozmawiamy, odpowiemy na pytania i zaproponujmy Ci optymalnie dopasowane baterie retro z oferty. 

Sprawdź baterie umywalkowe retro w hurtowni Onninen