Doskonałe rozwiązanie dla wielu przestrzeni - kratka ściekowa

Dodano: piątek, 2.06.2023


Czasami proste rozwiązania są naprawdę skuteczne, a niepozorne elementy wyposażenia wpływają na funkcjonalność. Doskonałym tego przykładem są kratki ściekowe, które mają zastosowanie w wielu przestrzeniach. Odpowiadają za szybki odpływ zużytej wody. Dziś podpowiemy Wam jaką kratę ściekową zakupić do garażu, kotłowni czy też brodzika.

Kratka ściekowa w łazience

Sprawdź kratki ściekowe w hurtowni Onninen

Kratka ściekowa do garażu

Wpust piwniczny KesselGaraż jest niewątpliwie przestrzenią, w której nie tylko parkuje się samochód, ale często też znajduje się w niej mały warsztat. Jednocześnie w garażu wykonuje się drobne naprawy. Warto zainwestować w kratkę ściekową. Sprawdzi się ona nie tylko gdy wjeżdżacie do garażu po gwałtownej ulewie. Otóż dzięki właściwemu odwodnieniu, można utrzymać odpowiednią czystość w garażu. Do kratki ściekowej możemy spuścić wodę z węża czy też wlać nieczystości, np. po myciu samochodu. Tutaj należy wiedzieć, że aby kratka ściekowa spełniała swoją rolę i efektywnie pracowała, w posadzce powinny znajdować się odpowiednie spadki. Zwróćcie uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest kratka ściekowa. Najlepiej sprawdzi się model ze stali nierdzewnej, który jest odporny nie tylko na korodowanie, ale też obciążenia. Tutaj na uwagę zasługuje wpust piwniczny Kessel. Wyposażony jest w syfon, ale i osadnik. Sprawdzi się nawet do starych, żeliwnych odpływów. Co ważne, posiada zintegrowany zawór przeciwzalewowy oraz klapy zwrotne, które zapobiegają zalaniu, np. garażu podczas ulewnego deszczu. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w garażach podziemnych.

Kratka ściekowa do kotłowni

Kratka ściekowa AlcadrainRównież w kotłowni należy zamontować kratkę ściekową. Tutaj dobrze sprawdzi się model z syfonem suchym taki jak kratka ściekowa Alcadrain 105x105/50mm. Ten model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Producent zastosował w tym przypadku system smart, dzięki któremu montaż jest łatwy i szybki. Taka kratka odprowadza wodę z poziomu podłogi. Posiada mechaniczne zamknięcie, co zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Syfon bardzo łatwo utrzymać w czystości. Posiada klasę obciążenia K3, a więc do 300 kg. Na uwagę zasługuje też regulowana wysokość gardzieli na poziomie 9-95 mm. Dzięki kratce ściekowej zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania. Otóż w przypadku wylania pralki znajdującej się w kotłowni nie trzeba obawiać się zalania całego mieszkania. Nie można zapomnieć o właściwym montażu. Otóż kratka powinna znajdować się w centralnej części kotłowni, przy czym aby prawidłowo działała, podłoga powinna mieć spadek 1% w kierunku odpływu.

Kratka ściekowa do brodzika

Odpływ punktowy KesselBardzo modne jest tworzenie stref prysznicowych typu walk in. Niezbędne jest w tym przypadku wykonanie odpowiednich spadków oraz przynajmniej jednego odpływu. Trzeba przyznać, że prysznic z płaskim odpływem prezentuje się niezwykle nowocześnie. Jednak, aby całość efektywnie działała niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej kratki ściekowej. Tutaj najlepiej sprawdzi się model z syfonem mokrym. Jest to syfon przepływowy, przez który woda w sposób stały przepływa do kanalizacji. Nie trzeba wbrew pozorom obawiać się cofania się brzydkich zapachów do łazienki. Tutaj możemy Wam polecić odpływ punktowy Globe Kessel do wyklejania płytkami. Wyposażony jest w pokrywę ze stali nierdzewnej. Jego nasada ma regulowaną wysokość. Na uwagę Odpływ narożny Kesselzasługuje też duża przepustowość oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Jeżeli odpływ ma znajdować się w narożniku strefy prysznicowej, to sprawdzi się odpływ narożny Globe Kessel do wyklejania płytkami. Korpus jest zintegrowany z uszczelką wargową. Ten model zapewnia naprawdę dobrą przepustowość, ale też łatwo utrzymać go w czystości. Zwróćcie jeszcze uwagę, że szczególnie dobrze sprawdzi się w małych łazienkach. Na uwagę zasługuje także odpływ podłogowy Viega z tworzywa sztucznego. Wyposażony jest w wyjmowany syfon. Wykonywany jest z nieszkodliwego dla środowiska PP, czyli polipropylenu, a także stali nierdzewnej. Wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym dobrze się prezentuje. Jest zgodny z normą PN-EN 1253.

Sprawdź kratki ściekowe w hurtowni Onninen