Efektywne tworzenie dopływu wody do pralki: Zawór do pralki

Dodano: czwartek, 4.01.2024


Zawór do pralki to kluczowy element, który pełni istotną rolę w procesie prania. Jest to urządzenie, które kontroluje przepływ wody do i z bębna pralki, umożliwiając skuteczne funkcjonowanie całego systemu. Mechaniczny zawór pełni funkcję bezpieczeństwa, kontrolując przepływ wody i zabezpieczając przed ewentualnymi awariami. Dowiedz się więcej o zaworach do pralki!

Węże spustowe i wodne z zaworem do pralki w ścianie

Sprawdź zawory do pralki w hurtowni Onninen

Czym kierować się przy wyborze zaworów do pralki? 

Zawory do pralki powinna cechować maksymalna niezawodność. Przepływ musi pracować nawet gdy ciśnienie jest zmienne. Pamiętajcie, że wybierając zawór należy dobrać typ. Na uwagę zasługują modele kulowe kątowe, które przeznaczone są do zamykania i otwierania przepływu, zarówno zimnej, jak i ciepłej wody. Można wykorzystać je także do podłączenia baterii. Są kompatybilne z każdą pralką.

Można też wybrać zawór typu grzybek, który posiada większą liczbę ruchomych części. Przy wyborze należy jeszcze zwrócić uwagę na korpus. Najlepiej jeżeli jest wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, a także korodowanie. Nie można jeszcze zapomnieć o trzonku, który pozwala zablokować przepływ, a więc łatwo możecie zakręcić wodę, gdy nie ma Was w domu. Takie zawory wykorzystuje się nie tylko do pralki, ale także do różnego rodzaju zmywarek.  

Jakie są rodzaje zaworów do pralki? 

Do wyboru macie różnego rodzaju zawory, które kontrolują przepływ wody i zapewniają właściwy przepływ. Możecie zdecydować się na ten kulowy, którego praca polega na obracaniu kulki, do której dochodzi w celu otworzenia, jak i zamknięcia przepływu wody. Jeżeli kulka jest odwrócona zgodnie ze strumieniem wody, to oczywiście woda będzie swobodnie przepływać. Zaletą takiego zaworu jest bardzo łatwa obsługa, a także uniwersalność.

Zawór do pralki OrasBez obaw dobierzecie je do pralek i to niezależnie czy posiadacie nowoczesną pralkę czy raczej bardziej tradycyjny model. Taki mechanizm nie wymaga częstej konserwacji. Alternatywą są zawory grzybkowe, które również służą do regulacji przepływu cieczy. W tym przypadku działanie opiera się na zmianie położenia grzybka, który następnie obraca o się o 90 stopni. Tego typu modele również sprawdzą się do instalacji wodnej. Cechuje je naprawdę duża trwałość. To świetny zawór do pralki, który poleca nie jeden hydraulik.

Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie zawór grzybkowy nie jest polecany jeżeli występuje naprawdę duża różnica ciśnień. Jest podatny na zanieczyszczenia, dlatego warto zastosować specjalny filtr. Dzięki temu nie musicie obawiać się, że do wody dostanie się piasek i dojdzie do uszkodzenia całego zaworu, a w konsekwencji i bębna pralki. Najczęściej stosuje się zawór grzybkowy 3/4". Można również zdecydować się na 1/2" czy 1".  Do takiego zaworu bez obaw dobierzecie węże, zaś Wasz sprzęt będzie lepiej chroniony.       

Skuteczny montaż zawora do pralki 

Zawór do pralki HL 1" 3/4"Zawór można umieścić z tyłu pralki, ale można także zastosować osobny obwód zasilania, przy czym pamiętajcie, że to drugie rozwiązanie należy zaplanować zdecydowanie wcześniej. Sam proces podłączenia zaworów nie jest trudny, a mianowicie podłączamy pralkę do rury, która doprowadza wodę. Następnie umieszczamy gumowy wąż, na zamontowany w ścianie zawór. W kolejnym etapie należy zacisnąć go metalowym pierścieniem.

Pamiętajcie jednak, że nie można wyginać go zbyt intensywnie, gdyż wtedy może dojść do zapchania nie tyko wężyka, ale też zaworów, a wtedy pralka nie będzie prawidłowo działać. Zawór powinien być umieszczony na wysokości od 40 cm do 1 metra, licząc od podłogi. Trasowanie oczka pod zawór powinno zapewniać dostęp i najlepiej zaplanować je wcześniej. Pamiętajcie jeszcze, że kranik do pralki można zamontować w sytuacji, gdy nie ma dodatkowego wyjścia wody i występuje np. bateria ścienna.        

Zawory do pralki w hurtowni Onninen 

Warto poznać ofertę zaworów do pralki w hurtowni hydraulicznej Onninen. Na uwagę zasługuje zawór do pralki Oras. Jest stosunkowo tani, a przy tym w pełni efektywnie kontroluje przepływ wody. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, zmienne ciśnienie, a także pod wpływem wilgoci czy wody nie ulega korodowaniu. Jego rozmiar jest standardowy, a więc wynosi 3/4", zatem pasuje praktycznie do każdego urządzenia.

zawór kulowy do pralki Deante 1/2" - 3/4", chromMożna również zdecydować się na zawór kulowy do pralki Deante 1/2" - 3/4", chrom. Wykonany jest z mosiądzu. Zwróćcie uwagę na bardzo istotny fakt, a mianowicie sprawdzi się nawet w miejscach, gdzie ciśnienie nominalne wynosi 10 bar, zaś temperatura aż 65 stopni. Nie wymaga częstej wymiany, zatem to naprawdę świetny wybór dla ceniących jakość i niezawodność w trudnych warunkach.

Zawór do pralki HL 1" 3/4" również może być odpowiednim rozwiązaniem. Jest to produkt, który przede wszystkim wykorzystuje się jako zabezpieczenie przeciw cofkom. Jest on niezbędny, gdyż zapobiega powrotowi brudnej wody czy to z pralki czy ze zmywarki. Może pracować przy bardzo wysokiej temperaturze, nawet tej wynoszącej 95 stopni Celsjusza. Wykonany jest z tworzywa sztucznego. Nie jest może tak trwały jak mosiężny, ale również posłuży przez długi czas.

Sprawdź zawory do pralki w hurtowni Onninen

Klucz do zaworów