Elastyczne rozwiązanie do każdej łazienki: Bateria prysznicowa z deszczownicą

Dodano: wtorek, 7.05.2024


Wiele osób podczas aranżacji łazienki, zamiast decydować się na tradycyjną baterię prysznicową, wybiera zestaw natryskowy z deszczownicą. Wybór takiej armatury zapewnia pełen komfort nawet w trakcie szybkich kąpieli. Co więcej, przekłada się na znacznie mniejsze zużycie wody. Czym kierować się szukając zestawu do kabiny prysznicowej oraz na co należy zwrócić uwagę w trakcie jego montażu? Podpowiadamy!

Chromowana bateria prysznicowa z deszczownicą w łazience z kafelkami na ścianie

Sprawdź baterie prysznicowe z deszczownicą w hurtowni Onninen

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii prysznicowej z deszczownicą?

Bateria prysznicowa Oras Nova, termostatyczna z deszczownicą, rozetami i mimośrodami typu S, czarna matowa 7402U-33Baterie prysznicowe są dostępne w różnych wariantach. W ostatnim czasie remontując czy urządzając łazienkę mnóstwo osób decyduje się na nowoczesne panele prysznicowe mające wbudowaną deszczownicę, a także na naścienne baterie prysznicowe z deszczownicą i termostatem. Dostępnych rozwiązań jest jednak znacznie więcej.

Do nowej łazienki może sprawdzić się bateria prysznicowa podtynkowa. Taka deszczownica wygląda bardzo elegancko, a przy tym sprawia, że armatura jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Nie da się jednak ukryć, że o wiele trudniej jest je zamontować aniżeli deszczownice natynkowe.

Przy wyborze baterii, która ma zostać zamontowana w kabinie prysznicowej, należy kierować się nie tylko jej rodzajem czy sposobem montażu, ale również rozmiarem. Bardzo ważne jest też to, by bateria prysznicowa z deszczownicą miała odpowiedni kolor. Dostępne są modele w kolorze chromu, ale też czarne, białe czy złote. Z powodzeniem można dopasować je do łazienki w każdym stylu.

Jaką długość ramienia powinna mieć bateria prysznicowa z deszczownicą?

W przypadku, kiedy deszczownica jest wbudowana w panel prysznicowy, nie trzeba zastanawiać się nad tym, jaką powinna mieć długość ramienia. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku modeli, w których słuchawka prysznicowa i deszczownica są w komplecie ale nie są wbudowane w panel. Mają one uchwyt, który może mieć różną długość.

Kiedy prysznic jest niewielki, należy zadbać o to, aby długość ramienia baterii dostarczającej wodę wynosiła około 30 centymetrów. To samo dotyczy sytuacji, kiedy deszczownica ma być do wanny. Zbyt długie ramię mogłoby powodować rozchlapywanie się wody, zwłaszcza podczas silnego strumienia. Dopasowując baterię do kabiny o większych wymiarach spokojnie można pokusić się o długość ramienia wynoszącą 40 czy 50 centymetrów.

Jaki rozmiar powinna mieć deszczownica?

Bateria prysznicowa Oras Nova termostatyczna z okrągłą deszczownicą 7402UZestaw prysznicowy powinien być dobrze dopasowany do rozmiaru i kształtu kabiny prysznicowej. W przeciwnym razie biorąc prysznic, woda może zbyt bardzo się rozchlapywać i zalewać całą łazienkę. Jest to bardzo istotne również w przypadku zestawów do wanny z parawanem.

By zapewnić pełen komfort kąpieli i optymalne ciśnienie strumienia, mając duży prysznic można zdecydować się na deszczownicę nawet o średnicy 40 centymetrów (jeśli ma być okrągła). Mniejsze kabiny wymagają tego, by panele miały średnicę maksymalnie 30 centymetrów. Mimo mniejszego rozmiaru, przy prawidłowym montażu również są one w stanie zapewnić odpowiedni przepływ wody i wygodę użytkowania.

Baterie prysznicowe z deszczownicą w hurtowni Onninen

W hurtowni Onninen dostępne są różnego rodzaju deszczownice, głowice górne oraz zestawy z bateriami do montażu na ścianie. Przykładowymi produktami są:

  • Bateria prysznicowa Oras Nova, termostatyczna z deszczownicą, rozetami i mimośrodami typu S, czarna matowa 7402U-33 – jest to zestaw prysznicowy, na który składa się bateria natryskowa z deszczownicą, posiadający uchwyt regulacji strumienia i temperatury, rączkę, wąż i głowicę natrysku, regulowane mocowanie drążka natrysku i solidny wąż. Na uwagę zasługują system zapobiegający osadzaniu się kamienia oraz
    zabezpieczenie przed poparzeniem. Model ten posiada obudowę minimalizującą przewodzenie ciepła. Rura natrysku może być skracana, co znacznie ułatwia montaż zestawu. Jest to bateria natynkowa, więc sprawdzi się w każdej łazience. Rozmiar połączenia zasilającego wynosi 1/2 cala, a rozstaw osi otworów:150 mm.
  • Bateria prysznicowa Oras Nova termostatyczna z okrągłą deszczownicą 7402U – jest to bateria prysznicowa, która posiada: rączkę, wąż i głowicę natrysku, dyszę przeciwbryzgową, zmienne punkty mocowania oraz wygodny system zapobiegający osadzaniu się kamienia. W przypadku tego modelu rura deszczownicy również może być skracana, co jest niezwykle istotną informacją w kontekście montażu. Rozmiar połączenia zasilającego wynosi 1/2 cala, natomiast rozstaw osi otworów: 150 mm. Bateria jest dedykowana do montażu naściennego.

Sprawdź baterie prysznicowe z deszczownicą w hurtowni Onninen