Eleganckie i łatwe w montażu ciepło do każdej łazienki

Dodano: piątek, 23.09.2022


Grzejnik w łazience ma przede wszystkim spełniać swoją funkcję, ale dlaczego nie miałby również podobać się pod względem formy? Ważna jest również możliwość łatwej instalacji. Grzejniki firmy Zehnder spełniają wszystkie te kryteria.

Grzejnik dekoracyjny Zehnder Metropolitan Spa

Czytaj dalej, by dowiedzieć się:

  • jakiego grzejnika szukać pod kątem łatwości montażu,
  • czemu odporność na korozję ma znaczenie,
  • jaką konstrukcję mają dekoracyjne grzejniki łazienkowe.

Łatwa instalacja

Grzejniki Zehnder Quaro, Zehnder Metropolitan Spa i Zehnder Zeno reprezentują zarówno segment premium, jak i podstawowy. Łączy je łatwość instalacji dzięki uniwersalnemu podłączeniu centrycznemu o średnicy 50 mm. Grzejniki Zehnder można montować w różnych konfiguracjach dzięki ujednoliconemu rozstawowi. Dodatkowo istnieje opcja wkręcenia grzałki w prawy albo lewy kolektor pionowy, co pozwala na pracę również w formie grzejnika wodno-elektrycznego.

Sprawdź grzejniki łazienkowe w hurtowni Onninen

Odporne na korozję

Grzejnik dekoracyjny Zehnder QuaroWymienione powyżej modele grzejników Zehnder wpisują się w aktualnie obowiązujące trendy w architekturze i wykończeniu wnętrz, a dostępne są w szerokiej palecie kolorów i wariantów wykończenia powierzchni. W kwestii praktycznej, zastosowana warstwa antykorozyjna pozwala na ich instalację również w strefach mokrych, gdzie pojawia się więcej wilgoci. Sprawdzą się zatem w każdym miejscu łazienki, a dzięki trwałości będą przez długi czas spełniać swoją rolę – zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym.

Dopasowanie do stylu każdej łazienki

Wygląd grzejnika łazienkowego możemy dopasować do wystroju łazienki i jej elementów dekoracyjnych, ale i użytkowych, jak chociażby armatury. Grzejnik dekoracyjny Zehnder Quaro zbudowany jest z ułożonych poziomo, kwadratowych profili stalowych, zamkniętych w okalającej je ze wszystkich stron ramie. Takie rozwiązanie zapewnia nowoczesny design w minimalistycznej formie, która nie zestarzeje się szybko (w końcu jest to produkt bardzo trwały, więc lepiej, żeby nie wyszedł z mody po jednym sezonie!). Estetycznie wykonane (techniką laserową) połączenie profili z kolektorami spełnia najwyższe parametry techniczne. Opcjonalne uchwyty umożliwiają montaż grzejnika w formie ścianki działowej.

Grzejnik dekoracyjny Zehnder ZenoZehnder Metropolitan Spa to z kolei grzejnik o płaskim froncie, który składa się z poziomych rur płaskich, połączonych z profilem o przekroju trójkąta bez widocznych spawów. Ma jeden lub wiele otworów do wieszania ręczników, jak również możliwość zamontowania opcjonalnego haczyka na ręczniki.

Stylowy grzejnik Zehnder Zeno wyposażono natomiast w okrągłe, usytuowane pionowo czworokątne kolektory zbiorcze, połączone w jednolitą całość dzięki spawaniu laserowemu. Charakteryzuje go niewielka głębokość zabudowy. Ponadczasowe wzornictwo pokazuje klasę tego modelu, który przy tym jest bardzo atrakcyjny cenowo.