F-Power – linia zaworów kulowych firmy Ferro

Dodano: środa, 3.08.2022


Firma Ferro od trzydziestu lat dostarcza klientom artykuły z branży armatury sanitarnej, instalacyjnej i techniki grzewczej. Jest to wiodący producent tego typu wyrobów nie tylko w Polsce, lecz również w całej środkowo-wschodniej Europie. Wszystkie produkty Ferro są wykonane z najwyższej jakości materiałów, z kunsztowną dbałością o najmniejszy szczegół konstrukcyjny. Takie podejście do projektowania skutkuje powstaniem produktów wyjątkowo trwałych i niezawodnych. 

F-Power – linia zaworów kulowych firmy Ferro

W przypadku zaworów kulowych wytrzymałość wyrobów staje się wyjątkowo istotna. Wprowadzając na rynek najnowszą serię zaworów o nazwie F-Power, firma Ferro jeszcze bardziej podnosi standardy wytrzymałości względem zarówno innych tego rodzaju produktów dostępnych w swojej ofercie, jak i zaworów pozostałych producentów obecnych na rynku armatury wodnej. 

Sprawdź zawory F-Power w ofercie Onninen

Wykorzystane materiały i parametry pracy zaworów

Wszystkie zawory linii F-Power wykonane zostały z mosiądzu CW617N-4MS. Jest to materiał charakteryzujący się wyjątkowo niską zawartością niklu (maksymalnie 0,1%) oraz ołowiu (maksymalnie 2,2%). Walory ekologiczne tych produktów warto podkreślić również ze względu na to, iż wewnętrzna powierzchnia zaworu mająca kontakt z wodą nie jest niklowana. Coraz częstsze przypadki uczulenia na nikiel skłaniają producentów armatury wodnej do ograniczania użycia tego pierwiastka w swoich wyrobach. Zawory serii F-Power z powodu niewielkiej zawartości niklu idealnie nadają się zatem do instalacji wody pitnej. Do uszczelnienia kuli i trzpienia zaworów zastosowano PTFE – teflon.

Linia F-Power jest wyjątkowa również ze względu na jej wszechstronność i mnogość możliwych zastosowań. Oprócz instalacji wodnych, F-Power nadają się też do montażu w systemach sprężonego powietrza oraz chłodniczych i solarnych (z roztworem glikolu o maksymalnym stężeniu 50%).

Maksymalna temperatura pracy dla zaworów najnowszej generacji wynosi wysokie 120°C. Z kolei minimalna temperatura to -30°C (dla roztworu glikolu w stężeniu maksymalnym 50%).

Interesująco prezentuje się zakres dopuszczalnego ciśnienia nominalnego dla zaworów F-Power. Wynosi on, w zależności od rozmiaru i modelu:

  • dla zakresu średnicy nominalnej, od 10 mm do 50 mm: 30 bar (3,0 MPa),
  • dla zakresu średnicy nominalnej, od 65 mm do 100 mm: 25 bar (2,5 MPa),
  • dla wybranych mniejszych modeli (np. zaworów do wlutowania, podtynkowych, z końcówką spustową): 16 bar (1,6 MPa).

F-Power – linia zaworów kulowych firmy Ferro

Różnorodność modeli wchodzących w skład serii

F-Power zawiera aż dziewiętnaście modeli, każdy dostępny w kilku rozmiarach. Wśród nich znajdziemy zawory nakrętno-nakrętne, nakrętno-wkrętne, wkrętno-wkrętne, nakrętno-wkrętne ze śrubunkiem, nakrętno-nakrętne z półśrubunkiem, kątowe, z filtrem, z przyłączem M10x1 do montażu czujnika temperatury, z filtrem, z odpowietrznikiem ręcznym i korkiem, z końcówką spustową, podtynkowe, do wlutowania. Poszczególne modele różnią się również pod względem zastosowanego napędu ręcznego (umożliwiającego odcięcie przepływu medium). Dostępne są produkty z metalową dźwignią, motylkiem, pokrętłem z rozetą. Większość zaworów wchodzących w skład serii F-Power to zawory pełnoprzelotowe (o tej samej średnicy co rura, do której dany zawór przykręcamy).

F-Power – wytrzymałość i niezawodność

Zawory F-Power zaprojektowano i wykonano w technologii ABT (Advanced Body Technology), w oparciu o zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe.

Dziesięć lat – tyle wynosi okres gwarancyjny wyrobów z omawianej linii F-Power. Udzielenie tak długotrwałej gwarancji przez firmę Ferro świadczy o tym, że producent w wyjątkowy sposób zadbał o trwałość, wytrzymałość i bezawaryjność swoich produktów. Otrzymaliśmy w efekcie serię produktów: solidnych, niezawodnych i długowiecznych.

Sprawdź zawory F-Power w ofercie Onninen

Zawór kulowy 1/2
Zawór kulowy 3/4
Zawór kulowy 1 cal
Zawór czerpalny
Zawór kulowy 2 cale
Zawór czerpalny 1/2
Zawór czerpalny 3/4
Bateria kuchenna Ferro