Fotowoltaika - własna elektrownia na dachu dzięki energii słonecznej!

Dodano: 2020 9 4, Fri


Koszt energii elektrycznej jest kluczowym składnikiem budżetu zarówno gospodarstw domowych jak i przedsiębiorstw. Mając na uwadze obecny trend zwiększania ceny energii elektrycznej na rynku istotną staje się możliwość ograniczenia kosztów zakupu energii elektrycznej. Dobrze skonfigurowana instalacja fotowoltaiczna pozwala ograniczyć koszty poniesione na energię elektryczną jedynie do wysokości opłat stałych a tym samym zapomnieć o ryzyku wzrostu cen energii elektrycznej. Ogólnopolskie programy dotacji i ulg pozwalają znacznie obniżyć koszt inwestycji i przyspieszyć jej zwrot.

Zmień światło w energię

Instalacja fotowoltaiczna służy do przetwarzania energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną w oparciu o zjawisko fotoelektryczne. Zamiana ta następuje w ogniwach fotoelektrycznych stanowiących element składowy modułów fotowoltaicznych.

Sprawdź fotowoltaikę w sklepie

 

Skład i zasada działania przykładowego zestawu fotowoltaicznego:

W skład typowej instalacji fotowoltaicznej (on-grid) wchodzą poniższe komponenty:

 • Moduły (panele) fotowoltaiczne – odpowiednio mono- lub polikrystalicznych służące do zmiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną poprzez zjawisko fotoelektryczne wewnętrzne.
 • Konstrukcja służąca do montażu modułów fotowoltaicznych (dachowa lub gruntowa, dla instalacji wolnostojących),
 • Inwerter (falownik) solarny – urządzenie służące do konwersji prądu stałego DC wygenerowanego przez moduły na prąd przemienny AC.
 • Optymalizatory – urządzenia stosowane w części instalacji, gdzie przewiduje się występowanie zacienień modułów PV (element alternatywny).
 • Przewody solarne i złączki – służące do doprowadzenia zasilania z modułów PV do falownika. Przeznaczone do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, zapewniające wieloletnią, bezawaryjną pracę instalacji.
 • Zabezpieczenia przepięciowe strony DC, służące do ochrony falownika przed przepięciami przewodzonymi przewodami DC (w zależności od tego czy występuje instalacja odgromowa typu T1/T2 lub T2).
 • Zabezpieczenie przepięciowe strony AC, służące do ochrony falownika przed przepięciami od strony zasilania budynku (w zależności od typu przyłącza oraz występowania instalacji odgromowej odpowiednio typu T2 lub T1/T2).
 • Zabezpieczenie obwodu falownika (zwykle nadprądowe i/lub różnicowoprądowe o znamionowym prądzie różnicowym 100mA).

Poza wspomnianymi wyżej komponentami, niezbędnymi elementami instalacji dostępnymi w naszej ofercie są:

 • Przewody i kable do przyłączenia falownika do instalacji (YDY, YKY),
 • Rurki ochronne do prowadzenia okablowania w tym peszle odporne na promieniowanie UV,
 • Przewody do wykonania instalacji uziemiającej, wyrównawczej i ochrony przepięciowej
 • Uziomy pionowe lub bednarka PFe/Zn do wykonania uziomów poziomych.

Instalatorzy w naszej ofercie znajdą również narzędzia i sprzęt ochronny niezbędny do montażu instalacji.

Przygotujemy dla Ciebie zestaw!

W ofercie Onninen znajdziesz wszystkie produkty niezbędne do zbudowania pełnego systemu fotowoltaicznego. W sprzedaży posiadamy komponenty wiodących marek, zapewniając Państwu wysoki poziom jakości i bezpieczeństwa instalacji przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjnej ceny.

Napisz czego potrzebujesz a nasi doświadczeni doradcy przygotują zestaw dla Ciebie!

W celu przygotowania kompleksowej oferty na zestaw fotowoltaiczny prosimy o przedstawienie następujących informacji:

 • Lokalizacja obiektu,
 • Planowana moc instalacji lub wartość energii elektrycznej zużywanej przez budynek w ciągu roku,
 • Rysunku dachu budynku (jeśli występują),
 • Określenie pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna, blachodachówka, blacha trapezowa, blacha na rąbek itp.

Warto stawiać na Onninen!

Wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów chętnie pomoże w doborze komponentów, jak również rozwiąże i wyjaśni wszelkie problemy techniczne. Gorąco zachęcamy do współpracy instalatorów chcących rozszerzyć swoją działalność o montaż instalacji PV. Onninen organizuje kompleksowe szkolenia z zakresu montażu oraz konfiguracji instalacji PV. 

Napisz do nas

Przyjmujemy zgłoszenia instalatorów jako specjalistów w zakresie doradztwa, konfiguracji i montażu prezentowanych paneli fotowoltaicznych. Kontakt do Państwa przekażemy Klientom zgłaszającym się do Onninen - zainteresowanych zakupem paneli wg regionów Państwa działalności.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres onnshop@onninen.pl

Zobacz produkty z zakresu fotowoltaiki w Onninen

 

Fotowoltaika w Onninen - TOP marki: