Fox – sprytny system sterowania wi-fi firmy F&F

Dodano: środa, 20.07.2022


Internet Rzeczy (ang. Internet of Things ) to cyfrowa sieć zbudowana z połączonych ze sobą przedmiotów (urządzeń) i zarazem sieć łącząca się ze światem fizycznym. FOX to sprytny system sterowania wykorzystujący sieć wi-fi, sprawdź czy pomoże i Tobie!

system fox

Takiej właśnie definicji użył brytyjski przedsiębiorca Kevin Ashton w 1999 roku, kiedy po raz pierwszy publicznie przedstawiono ten termin. Sama koncepcja sieci łączących ze sobą „inteligentne” urządzenia jest jednak starsza. Dyskusje na ten temat rozpoczęły się już w latach 80. minionego stulecia. Jednak dopiero w kolejnej dekadzie zaczęto rozwijać taki pomysł. O popularności tej koncepcji niech świadczy fakt, iż w ramach Internetu Rzeczy na całym świecie współpracuje ze sobą obecnie ponad 20 miliardów urządzeń.

System FOX - pojedyńczy przekaźnik wi-fi

System FOX doskonale wpisuje się w tę koncepcję i staje się elementem tej rozbudowanej sieci. FOX to sprytny system sterowania wykorzystujący sieć wi-fi, w całości zaprojektowany i wyprodukowany przez Polską firmę – F&F. Aby zachować wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności, FOX używa autorskich rozwiązań chmurowych. Serwery systemu nie przechowują żadnych danychużytkownika poza jego adresem e-mail. Połączenie między aplikacja mobilną a urządzeniami jest w pełni szyfrowane.

Sprawdź produkty marki F&F w ofercie Onninen

Aplikacja FOXSterowanie urządzeniami z systemem FOX

Do sterowania urządzeniami system FOX wykorzystuje darmową aplikację mobilną, która dostępna jest dla urządzeń z systemami iOS i Android.

Architektura systemu pozwala na jego swobodną rozbudowę. Zabawę z systemem możesz rozpocząć już po instalacji pojedynczego modułu sterującego. Z czasem Twoje oczekiwania wobec systemu będą zapewne większe, co sprawi, że w Twojej instalacji pojawią się kolejne moduły sterujące. Zespół projektowy dołożył starań, by aplikacja była przyjazna dla użytkownika, a proces ustawień intuicyjny. Nie zapomnieliśmy o nowych trendach jak „ciemny motyw”.

Sterowanie oświetleniem, roletami i bramą

FOX to system wpisujący się w koncepcję „zrób to sam”. Montaż i konfiguracja poszczególnych sterowników systemu  nie powinna sprawiać większych problemów
początkującym użytkownikom.

System FOX pozwala na sterowanie oświetleniem, tym podstawowym oraz dekoracyjnym, obsługuje również rolety, żaluzje, bramy. Moduł SWITCH &
ENERGY pozwala dodatkowo na podgląd parametrów sieci oraz zużycia energii
elektrycznej. Moduły systemu FOX przeznaczone są do montażu podtynkowego.

FOX umożliwia integrację z aplikacją Google Home, w której organizacja systemu polega na stworzeniu wirtualnego domu oraz rozmieszczeniu urządzeń w odpowiednich pomieszczeniach. Uzupełnieniem klasycznego sterowania z poziomu aplikacji jest sterowanie głosowe poprzez asystenta Google. Usługa dostępna jest już w języku polskim. Po prostej konfiguracji sterowanie poszczególnymi urządzeniami może polegać na wypowiedzeniu frazy: „Ok Google. Otwórz wszystkie rolety”, „Włącz niebieskie światło w pokoju rozrywki” lub, kiedy wychodzisz z domu, „Ok Google. Wyłącz wszystkie urządzenia”.

Wkrótce pojawi się możliwość integracjiz innymi asystentami głosowymi, takimi jak Apple Siri i Amazon Alexa. Do tworzenia harmonogramów (potocznie programatorów) wykorzystane zostały znane wszystkim kalendarze online, które są niezwykle popularnym i przydatnym narzędziem ułatwiającym zarządzanie czasem. Pozwalają one współdzielić wydarzenia z innymi użytkownikami. Często jest możliwość udostępniania kalendarza wybranym osobom. Funkcjonalność ta jest możliwa dzięki standardowi iCalendar, który wspierany jest przez największych dostawców usług, takich jak Google, Microsoft czy Apple. Urządzenia FOX również obsługują ten format wymiany danych, co pozwala na wygodę i elastyczność przy komponowaniu nawet bardzo złożonych harmonogramów i umożliwia nadawanie uprawnień innym użytkownikom.

Sprawdź produkty marki F&F w ofercie Onninen

Oświetlenie salonu