Gdzie sprawdzi się elektryczny przepływowy podgrzewacz wody? Sprawdź jaki model wybrać!

Dodano: poniedziałek, 15.05.2023


Dostęp do ciepłej wody wydaje się czymś oczywistym. Jednak nie każda nieruchomość posiada dostęp do ciepłej wody z miejskiej sieci. Na szczęście nie oznacza to wcale, iż nie można cieszyć się ciepłą wodą. W takim przypadku doskonale sprawdzają się elektryczne przepływowe podgrzewacze wody. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i znaleźć najlepsze modele.

Eleketryczny przepływowy podgrzewacz wody

Sprawdź przepływowe ogrzewacze wody w hurtowni Onninen

Czym są podgrzewacze przepływowe?

Podgrzewacz przepływowy elektroniczny ClagePodgrzewacze przepływowe to urządzenia, które sprawdzą się we wszystkich budynkach nie podłączonych do sieci grzewczej. Na uwagę zasługują przepływowe podgrzewacze wody, których zasada działania jest prosta. Podgrzewają one wodę do jednego kranu. Warto tutaj zwrócić uwagę na ich moc - od 3,5 kW do 6,5 kW. Można też wybrać wielopunktowe, które mają zdecydowanie większą moc, wynoszącą od 12 do 24 kW. Aby maksymalnie zminimalizować ryzyko utraty ciepła, najlepiej montować je blisko kranu. Zwróćcie jeszcze uwagę na wielkość pojemnika i tę wielkość należy dobierać pod kątem zapotrzebowania, np. ilości członków rodziny. Przepływowy podgrzewacz wody zapewnia maksymalny komfort użytkowania, a przy tym co do zasady jest bezobsługowy. Nie trzeba też obawiać się o duże straty energii, gdyż pobór jest naprawdę niewielki. Do tego wszystkiego urządzenie nie zajmuje dużo miejsca. Można powiedzieć, że jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie do podgrzewania wody użytkowej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że umożliwia ciągły pobór ciepłej wody, a przy tym szybko się nagrzewa. Oznacza to, że ciepła woda pojawia się zaraz po odkręceniu kranu. Warto jeszcze wiedzieć, że jego konstrukcja jest stosunkowo prosta, a przy tym niezawodna. Podgrzewacz wody nie zaburza estetyki pomieszczenia.

Dobór przepływowego podgrzewacza wody

Podgrzewacz przepływowy wody BoschPrzepływowy podgrzewacz wody należy dobierać pod kątem zapotrzebowania, a także liczby i rodzaju punktów odbioru wody. Przede wszystkim właśnie od tego uzależniona jest właściwa moc urządzenia. Warto tutaj wiedzieć, że np. te o mniejszej mocy lepiej sprawdzają się do montażu do umywalki czy zlewozmywaka. Tutaj bardzo dobrze sprawdzi się podgrzewacz 3,5 kW bądź 5,5 kW. Podgrzewacz do kabiny prysznicowej w domu letniskowym nie powinien mieć mniejszej mocy niż 5,5 kW, natomiast do kabiny prysznicowej ze standardową wylewką należy zastosować urządzenie od 12 kW, zaś do wanny - od 18 kW. Co do zasady to ciepła woda potrzebna jest w łazience oraz kuchni. Jeżeli np. zamierzacie w łazience mieć prysznic z deszczownicą, to należy wtedy zastosować podgrzewacze o większej mocy i wydajności. Dobrze sprawdzi się model 27 kW. Urządzenia trójfazowe dostarczają ciepłą wodę do kilku punktów odbioru. Jeżeli natomiast potrzebujecie podgrzewacz zaledwie do umywalki czy też zlewozmywaka, to wcale nie musicie inwestować w trójfazowe przepływowe podgrzewacze wody. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się urządzenia jednofazowe, które można zamontować nad umywalką. Są małe i poręczne. Zwróćcie jeszcze uwagę na moc, ciśnienie wody, a także pojemność. Wbrew pozorom podgrzewacz wody nie musi zużywać dużej ilości energii. Należy jednak dobierać moc do swoich potrzeb. W ten sposób można jeszcze zaoszczędzić.

Podgrzewacze elektryczne dostępne w hurtowni Onninen

Podgrzewacze elektryczne dostępne w hurtowni Onninen są wysokiej jakości. Przygotowaliśmy dla Was top 3 naprawdę dobre modele, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Podgrzewacz przepływowy elektroniczny DEX 18-27kW/400V Next Clage

Na uwagę zasługuje podgrzewacz przepływowy elektroniczny DEX 18-27kW/400V Next Clage. Wyróżnia się on wygodą użytkowania. Posiada szklany wyświetlacz oraz przyciski, którymi można regulować temperaturę wody. Zapewnia oszczędność. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jego ergonomiczną formę. Prezentuje się naprawdę dobrze. Wyposażony jest w przyłącze elektryczne od góry bądź od dołu.

Ogrzewacz przepływowy wody Bosch

Ogrzewacz przepływowy wody BoschWarto zdecydować się na Ogrzewacz przepływowy wody Bosch. Jest to model sterowany elektronicznie. Dzięki temu można zaoszczędzić do 20% wody oraz energii w porównaniu z mniej efektywnymi podgrzewaczami sterowanymi hydraulicznie. Urządzenie zapewnia stały dostęp do wybranej temperatury wody. Producent zastosował mocną i niezawodną grzałkę ze stali szlachetnej, która jest odporna na korodowanie. Wykazuje też niewrażliwość na pęcherzyki powietrza. Jest to podgrzewacz podumywalkowy.

Podgrzewacz przepływowy wody TRONIC Bosch

Trafnym wyborem będzie też podgrzewacz przepływowy wody TRONIC Bosch. Wyróżnia go ergonomiczna forma, a także większa elastyczność wyboru mocy w zakresie od 15 do 21 kW. Zapewnia do 30% oszczędności wody oraz energii w porównaniu z podgrzewaczami hydraulicznymi. Można zamontować go w miejscach, gdzie będzie narażony na stały kontakt z wodą, gdyż wykazuje silną odporność na korodowanie.

Sprawdź przepływowe ogrzewacze wody w hurtowni Onninen

Podgrzewacz wody
Przepływowy podgrzewacz wody
Ariston podgrzewacz wody
Gazowy podgrzewacz wody Junkers
Dafi podgrzewacz wody
Przepływowy podgrzewacz wody 230V
Stiebel Eltron podgrzewacz wody
Podgrzewacz wody do kuchni
Podgrzewacz wody Siemens
Podumywalkowy podgrzewacz wody