Ranking najlepszych głowic termostatycznych – TOP 10

Dodano: wtorek, 7.02.2023


Świat jest tak skonstruowany, że każdy czynnik wykonawczy potrzebuje czynnika kierowniczego. Bywa, że ten pierwszy z czasem zastępuje ten drugi, ale wśród grzejników to się akurat nie zdarza – bez głowicy termostatycznej ani rusz.

Regulacja temperatury głowicą termostatyczną na grzejniku

Mamy wrażenie, że artykuły takie jak ten są szczególnie przydatne i potrzebne. O ile bowiem każdy potrafi odróżnić kosiarkę do trawy od dmuchawy do liści albo nauszniki przeciwhałasowe od hełmu budowlanego, o tyle rozróżnienie głowic termostatycznych, produktów z natury bardzo podobnych, przysparza już pewnych problemów. Zapraszamy na przegląd tej kategorii naszej oferty!

Głowica termostatyczna Danfoss RAW 5115

Model RAW 5115 marki Danfoss to klasyk wśród głowic termostatycznych. Przeznaczony jest do zaworów typu RA i grzejników z wkładką zaworową typu RA. Ma wbudowany czujnik cieczowy i bezpiecznik mrozu, jego cecha to również ograniczenie lub blokowanie zakresu temperatury. Pozycja 0 na pokrętle oznacza odcięcie przepływu. Czy można chcieć więcej? Można, ale często tyle w zupełności wystarcza.

Głowica termostatyczna IMI Heimeier DX

Głowica termostatyczna IMI Heimeier DXTa głowica termostatyczna firmy IMI Heimeier przeznaczona jest do zaworów grzejników kompaktowych. Ma przyłącze o wymiarach M30 x 1,5, element sterujący wypełniony cieczą i regulację temperatury w zakresie od 6 do 28° C. Nie jest wandaloodporna, dlatego lepiej nadaje się do zastosowań domowych lub firm niż do budynków użyteczności publicznej, jak urzędy czy ośrodki sportowe.

Głowica termostatyczna cieczowa Purmo

Głowica termostatyczna cieczowa marki Purmo oferuje zakres regulacji temperatur w zakresie 7-28° C, funkcję antyzamrożeniową przy 7° C i możliwość całkowitego zamknięcia. Montaż odbywa się poprzez standardowe przyłącze M30 x 1,5. Prosto i funkcjonalnie, czyli wystarczająco w 95% przypadków.

Głowica termostatyczna Oventrop Uni LH

Uni LH marki Oventrop to termostat z wbudowanym czujnikiem cieczowym i regulacją temperatury w zakresie 7-28° C. Zakres ten można ograniczać i blokować, a także oznaczać preferowane ustawienie z użyciem tarczki pamięci. Głowica pasuje bez użycia adaptera do grzejników z wbudowaną wkładką zaworową wielu producentów.

Głowica termostatyczna Valvex Vector

Głowica termostatyczna Valvex VectorDo naszego ranking głowic termostatycznych wjeżdża produkt marki Valvex, cały na biało! Ten termostat współpracuje z zaworem Vector typu ZT22, wyposażony jest w czujnik cieczowy i blokadę nastaw temperatury. Ciekawa funkcja to zabezpieczenie przed demontażem przez osoby niepowołane. Ze względu na nią polecany do zastosowań w budynkach o charakterze publicznym.

Głowica termostatyczna Honeywell Home Thera-6

Głowica termostatyczna Thera-6 marki Honeywell Home to trwały, efektywny pod względem energetycznym produkt, oferujący dobry stosunek ceny do wartości. Ma przyłącze do zaworu M30 x 1,5 i regulację temperatury w zakresie 16-27° C, a ergonomiczne pokrętło wykonane z tworzywa ASA służy utrzymaniu estetycznego wyglądu przez długi czas – łatwo utrzymać je w czystości i nie żółknie.

Sprawdź tradycyjne głowice termostatyczne w Onninen

Głowica termostatyczna Honeywell Home Thera-6 6-28° C

Głowica termostatyczna Honeywell Home Thera-6Ta głowica termostatyczna również należy do rodziny produktów Thera-6 marki Honeywell Home i jest blisko spokrewniona z modelem przedstawionym powyżej. Większość cech i funkcji pokrywa się, z jedną zasadniczą różnicą: temperaturę można regulować w przedziale 6-28° C.

Głowica termostatyczna Purmo Vindo TH

Termostat Vindo TH marki Oventrop nie wyważa otwartych drzwi – to solidny zestaw niezbędnych funkcji w dobrej cenie. Ma przyłącze M30 x 1,5, zakres temperatur 7-28° C z blokadą i ograniczeniem, element sterujący wypełniony cieczą i nadaje się do zaworów grzejników kompaktowych. Wybierając go, dostajesz dokładnie to, za co płacisz.

Głowica termostatyczna IMI Heimeier Halo

Gładka powierzchnia pokrętła tej głowicy termostatycznej zapobiega osadzaniu się kurzu, co sprawia, że ten produkt marki IMI Heimeier dobrze sprawdza się z miejscach o szczególnych wymaganiach higienicznych, takich jak szpitale czy zakłady przetwórstwa żywności. Wypełniony cieczą termostat zapewnia dużą siłę nastawczą i precyzję regulacji, a blokada nastawy temperatury (za pomocą suwaka zabezpieczającego) przeciwdziała ingerencji osób niepowołanych.

Głowica termostatyczna Danfoss Eco Bluetooth

Głowica termostatyczna Danfoss Eco BluetoothNa koniec wchodzimy w kategorię nieco bardziej zaawansowanych technologicznie i funkcjonalnie głowic termostatycznych. Ten model marki Danfoss oferuje bezprzewodową komunikację Bluetooth. Ten elektroniczny termostat ma adapter do zaworów RA-N oraz zaworów z przyłączem M30 x 1,5 i można nim sterować zdalnie, za pośrednictwem aplikacji na urządzenia przenośne (na odległość do 10 m). Oferuje zakres 4-28° C i tzw. funkcję otwartego okna.

Sprawdź ofertę elektronicznych głowic termostatycznych

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku naszych zestawień, wybierając dowolny z przedstawionych w nim produktów nie można trafić źle. Wszystko jest kwestią dopasowania parametrów do potrzeb i oczekiwań, a wtedy jesteśmy pewni, że wytypowane przez nas modele sprawdzą się w powierzonych im rolach. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą głowic termostatycznych w hurtowni Onninen!

Głowica termostatyczna m28x1 5
Głowica termostatyczna smart
Honeywell głowica termostatyczna
Głowica termostatyczna czarna
Głowica termostatyczna Valvex
Głowica termostatyczna Heimeier
Głowica termostatyczna kątowa
Głowica termostatyczna Zigbee
Głowica termostatyczna Ferro
Głowica termostatyczna Danfoss
Głowica termostatyczna wifi
Głowica termostatyczna
Zawór termostatyczny do grzejnika
Zawór termostatyczny kątowy
Zawór termostatyczny
Termostat grzejnikowy
Danfoss termostat
Termostat wifi
Termostat bezprzewodowy
Termostat z czujnikiem temperatury
Termostat Salus