Grundfos CONLIFT - ciche i niezawodne usuwanie kondensatu

Dodano: poniedziałek, 1.08.2022


Agregaty CONLIFT to gwarancja cichego odprowadzania kondensatu z kotłów kondensacyjnych, urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

agregat Grundfos CONLIFT

Konieczność zapewnienia odprowadzania kondensatu pojawia się w związku z pracą różnorakich urządzeń, od kotłów kondensacyjnych, przez klimatyzatory, chłodziarki, aż do osuszaczy.

Sprawdź produkty Grundfos CONLIFT w ofercie Onninen

W zależności od miejsca powstawania, kondensat jest mniej lub bardziej agresywny. PH kondensatu z kotłów kondensacyjnych jest poniżej 7, co wymaga jego odprowadzenia z użyciem urządzeń odpornych na kwaśną ciecz. W kotłach gazowych, pH skroplin wynosi zwykle między 3 a 4. Taki kondensat można odprowadzić bez konieczności jego neutralizacji. Kondensat powstały w kotłach olejowych ma jednak wartość pH poniżej 3 i wymaga neutralizacji. 

Nowa generacja agregatów podnoszących CONLIFT zapewnia niezawodne odprowadzanie kondensatu, który jest gromadzony poniżej poziomu kanalizacji.

W typoszeregu CONLIFT są 2 agregaty: CONLIFT1 i CONLIFT1 LS oraz osprzęt.

Agregat podnoszący CONLIFT1 LS:

to wykonane w stopniu ochrony IP20 standardowe urządzenie z bezpotencjałowym stykiem dla sygnału alarmowego.

Agregat podnoszący CONLIFT1:

to wykonane w stopniu ochrony IP24 standardowe urządzenie z przełącznikiem ręcznym i bezpotencjałowym stykiem dla sygnału alarmowego.

agregat Grundfos CONLIFTW przypadku kwasowości kondensatu o PH poniżej 2,5, CONLIFT1 należy uzupełnić o jednostkę neutralizującą PH+. Samodzielna jednostka PH+ może zostać zamontowana na agregacie lub umieszczona obok niego. 

Aby CONLIFT1 zasygnalizował przepełnienie, do jego styków wyjściowych należy podłączyć np. brzęczyk alarmowy. Konieczne jest wówczas wyposażenie urządzenia w kartę PCB.

Przeznaczenie agregatów CONLIFT1 I CONLIFT1 LS

CONLIFT to kompletne, gotowe do montażu agregaty przeznaczone do automatycznego pompowania kondensatu o pH większym lub równym 2,5. Agregaty CONLIFT mogą pompować nawet do 32 litrów skroplin na godzinę na wysokość do 5 m, z kotłów o mocy do 200 kW. Zaawansowana konstrukcja wraz ze starannie dobranymi komponentami zapewnia, że usuwanie kondensatu za pomocą CONLIFT jest tak niezawodne, jak przy wykorzystaniu odprowadzania grawitacyjnego.

Sprawdź produkty Grundfos CONLIFT w ofercie Onninen

CONLIFT1 i CONLIFT 1LS – budowa i montaż agregatów

agregat Grundfos CONLIFTAgregaty CONLIFT charakteryzują się wolną od korozji konstrukcją z podwójnym wałem i obudową zbiornika z przełącznikiem oraz łożyskami silnika ze specjalnymi systemami uszczelniającymi. Syfon wewnątrz zbiornika zapobiega dostawaniu się gazu z kotłów. Poziom cieczy w zbiorniku jest kontrolowany automatycznie za pomocą łącznika pływakowego. Urządzenia posiadają również przełącznik przelewu. Przełącznik ten może być połączony z kotłem kondensacyjnym i ustawiony tak, aby zatrzymać kocioł w przypadku wystąpienia alarmu.

Agregaty CONLIFT posiadają 4 wloty do kondensatu. Wbudowany, regulowany zawór zwrotny wyposażony jest mechanizm szybkiego blokowania. Silnik z możliwością 60 uruchomień na godzinę zapewnia skuteczne odprowadzanie skroplin. Agregaty CONLIFT wyposażone są w sieciowy przewód zasilający z wtykiem (Schuko) oraz automatyzujące pracę łączniki pływakowe. Jeden łącznik pływakowy służy do włączania i wyłączania pompy, a drugi do sygnalizacji alarmowej. Styk alarmowy jest bezpotencjałowym stykiem przełącznym (rozwiernym/zwiernym).

Urządzenia CONLIFT można montować na posadzce lub na ścianie. Wyposażone są w proste narzędzie do poziomowania. Silnik wraz z pompą można obrócić o 180°, co zapewnia większą swobodę montażu i pozwala wygodnie dopasować umiejscowienie agregatu do istniejącej instalacji.

Zaletą i wyróżnikiem agregatów CONLIFT1 i CONLIFT1LS jest cicha praca. Poziom hałasu generowany przez urządzenia wynosi poniżej 47 dB(A). 

agregat Grundfos CONLIFT

Dane techniczne:

 • Napięcie zasilania: 1 x 230 VAC -6%/+6%, 50 Hz, PE.
 • P1 = 70 W
 • Prąd nominalny: 0,65 A
 • Przyłącza wlotowe: 4 x Ø28 mm
 • Objętość zbiornika/objętość użyteczna: 2,65/0,9 l
 • Wydajność maksymalna: 600 l/h
 • Maks. wysokość dla odprowadzania kondensatu z kotłów o mocy 200 kW przy wydajności 32 l/h: 5,0 m
 • pH: >2,5
 • Maks. liczba załączeń na godzinę: 60
 • Maks. temperatura medium: 50°C/90°C przez 5 min.
 • Temp otoczenia: 5-50°C Masa: 4,1 kg
 • Poziom hałasu: <47 dB(A)

Sprawdź produkty Grundfos CONLIFT w ofercie Onninen

W zestawie znajdują się:

 • przewód 1,7 m z wtyczką Schuko,
 • oddzielny przewód do sygnalizacji alarmowej 1,7 m,
 • zintegrowany nastawiany stopniowo zawór zwrotny (średnica zewnętrzna 8/10 mm),
 • przewód tłoczny 6 m (średnica wewnętrzna 10 mm),
 • stopniowany adapter dopływowy dla wężyka o średnicy 19, 32, 40 mm,
 • adapter odpływowy DN40,
 • elementy mocujące.