Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogrodu

Dodano: czwartek, 4.08.2022


Grundfos SCALA to wielofunkcyjne hydrofory, które zapewnią idealne ciśnienie wody w instalacjach domowego zaopatrzenia w wodę oraz zagospodarowania wody deszczowej.

Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogrodu

Proste rozwiązanie problemu zbyt niskiego ciśnienia w instalacji

Zapewnienie wystarczającego przepływu wody i ciśnienia w instalacjach domowego zaopatrzenia w wodę oraz w instalacjach zagospodarowania wody deszczowej jest kluczowe dla komfortu ich użytkowników.

Niskie ciśnienie występuje w budynkach mieszkalnych, podczas szczytowego zapotrzebowania na wodę np. rano i wieczorem. Dzieje się tak również wtedy, gdy otwartych jest wiele kranów w domu, gdy dom jest na końcu linii zasilającej lub gdy rury przeciekają.

Sprawdź ofertę marki Grundfos w sklepie Onninen

Rozwiązaniem problemu niewystarczającego ciśnienia w instalacjach domowego zaopatrzenia w wodę oraz instalacjach zagospodarowania wody deszczowej, są hydrofory Grundfos SCALA. Zobaczmy, w jakich aplikacjach sprawdzą się najlepiej.

Hydrofor SCALA2 – idealne ciśnienie wody w każdym kranie

Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogroduGRUNDFOS SCALA2 to w pełni zintegrowane, samozasysające, kompaktowe urządzenie hydroforowe do podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych jedno- i dwurodzinnych (maks. 3 kondygnacje i 8 punktów czerpalnych). Pozwala na podnoszenie ciśnienia z sieci wodociągowej, ze zbiorników dachowych i posadowionych na ziemi oraz zaopatrzenie w wodę ze zbiorników podziemnych i studni (< 8 m od lustra wody).

Główne zalety pompy SCALA2:

 • Idealne ciśnienie wody: zintegrowany napęd z regulacją prędkości obrotowej silnika umożliwia utrzymanie idealnego ciśnienia w kranach, zgodnie z zapotrzebowaniem.
 • Prosta obsługa: SCALA2 wyposażona jest w inteligentny sterownik z czujnikami do kontroli pracy pompy. Czytelny panel sterowania ułatwia szybkie dokonywanie nastaw oraz sygnalizuje nieprawidłowości.
 • Cicha praca: niski poziom hałasu < 47 dB(A) sprawia, że SCALA2 jest najbardziej cichym urządzeniem w swojej klasie. Pompa pracuje równie cicho, jak domowa zmywarka.
 • Łatwy montaż: kompaktowa budowa hydroforu umożliwia jego montaż w małych przestrzeniach.
 • Prosty dobór: jeden model do wszystkich domowych zastosowań.Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogrodu
 • Zabezpieczenia i alarmy: sygnalizacja wycieku wody, suchobiegu, maksymalnego czasu pracy, braku zasilania, blokady pompy, przekroczenia maksymalnego ciśnienia, przekroczenia zakresu dopuszczalnej temperatury (wody, otoczenia).
 • Funkcja automatycznego trybu przeciwzamarzaniowego: pompa uruchamia się, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej +3°C.
 • Wbudowany zbiornik oraz zawory zwrotne.
 • Możliwość montażu na zewnątrz budynku.
 • Nadaje się do wody pitnej.
 • Produkt objęty 5-letnią gwarancją.

SCALA1 – nowoczesny hydrofor zdalnie sterowany

SCALA1 jest kompaktowym urządzeniem do podnoszenia ciśnienia wody typu wszystko-w-jednym. To kompletna jednostka wyposażona w pompę, silnik, zbiornik membranowy, przetworniki ciśnienia i przepływu, sterownik i zawór zwrotny.

Silnik o wysokiej efektywności energetycznej jest chłodzony wodą, co zapewnia cichą i niezawodną pracę urządzenia. Pompa wyposażona jest w moduł komunikacyjny Bluetooth, dzięki czemu użytkownik aplikacji Grundfos GO REMOTE ma pełną kontrolę nad pracą pompy.

Zastosowanie hydroforu SCALA1

Urządzenie hydroforowe SCALA1 to idealne rozwiązanie do zasilania instalacji domowych w wodę z płytkich studni (< 8 m) i do podnoszenia ciśnienia wody z sieci wodociągowych, zbiorników pośrednich, podziemnych lub dachowych. Sprawdzi się doskonale do podnoszenia ciśnienia w instalacjach dostarczających wodę do zaworów czerpalnych i natrysków, zraszaczy do podlewania trawników i systemów nawadniania ogrodów.

Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogroduSCALA1 przeznaczona jest także dla małych obiektów użyteczności publicznej oraz, w zakresie ograniczonym osiągnięciami, do zastosowań w przemyśle.

SCALA1 stanowi także idealny zamiennik dla bardzo popularnych i często spotykanych pomp Grundfos MQ.

Główne zalety pompy SCALA1

 • Łatwy dobór: szeroka oferta, 5 modeli pozwala dobrać pompę do każdego zastosowania w domu i ogrodzie.
 • Cicha praca: niski poziom hałasu < 55 dB(A).
 • Łatwy montaż: kompaktowa budowa hydroforu umożliwia jego montaż w małych przestrzeniach.
 • Zdalne sterowanie: moduł Bluetooth umożliwia pełną kontrolę nad pracą pompy z aplikacji Grundfos GO Remote.
 • Funkcja kalendarza: programowanie czasu pracy czyni możliwym stosowanie pompy w systemach nawadniania ogrodów.
 • Zabezpieczenia i alarmy: sygnalizacja wycieku wody, suchobiegu i maksymalnego czasu pracy.
 • Możliwość montażu na zewnątrz budynków.
 • Nadaje się do wody pitnej.
 • Produkt objęty 5-letnią gwarancją.

SCALA1 – zestaw dwupompowy dla większej wydajności

Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogroduHydrofory SCALA1 można połączyć tworząc zestaw dwupompowy, co pozwala zwiększyć wydajność i ciśnienie, a tym samym zakres zastosowań. Zestaw dwupompowy może działać w trybie praca/wspomaganie lub praca/czuwanie. Do jego stworzenia wystarczy zestaw akcesoriów do samodzielnego montażu i przeprowadzenie konfiguracji. Konfigurację online przeprowadza się łatwo za pomocą aplikacji Grundfos GO Remote, która umożliwia także wybór trybu pracy naprzemiennej.

System SCALA1 – domowy system do zbierania wody deszczowej

Wykorzystaj każdą kroplę wody deszczowej. Zbieranie i ponowne wykorzystywanie deszczówki, to bardzo efektywny sposób oszczędzania wody i pieniędzy. System SCALA1 pozwala zabezpieczyć się przed okresowymi niedoborami wody, obniżyć koszty jej zużycia, oraz koszty odprowadzania wody brudnej i ścieków do sieci kanalizacyjnej, a także rozwiązać problem odprowadzania nadmiaru wody opadowej.

Grundfos SCALA – wielofunkcyjne pompy do domu i ogrodu, do wody deszczowej

System SCALA1 jest w pełni zintegrowanym, samozasysającym, kompaktowym urządzeniem do zagospodarowania wody deszczowej. Został on specjalnie zaprojektowany w celu zapewnienia pierwszeństwa wykorzystania wody deszczowej zamiast wody wodociągowej. Jego montaż jest zgodny z normą EN1717, która gwarantuje oddzielenie wody deszczowej od wody z sieci wodociągowej.

Sprawdź ofertę marki Grundfos w sklepie Onninen

Reduktor ciśnienia wody
Pompa hydroforowa do studni
Pompa hydroforowa Grudziądz
Pompa hydroforowa Omnigena