Grupy pompowe WATTS, łatwy montaż oraz eksploatacja i estetyka, którą doceniają inwestorzy

Dodano: środa, 24.11.2021


Grupy pompowe są fabrycznie zmontowanymi modułami, które zostają poddane próbom ciśnieniowym w procesie produkcji. Zastosowanie modułów pompowych znacznie usprawnia i skraca montaż instalacji kotłowni czy węzła. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Grupy pompowe WATTS

Grupa pompowa WATTS - prosty i intuicyjny montaż, oszczędność pracy instalatora

Grupy pompowe są fabrycznie zmontowanymi modułami, które zostają poddane próbom ciśnieniowym w procesie produkcji. Zastosowanie modułów pompowych znacznie usprawnia i skraca montaż instalacji kotłowni czy węzła.

Przy stosowaniu grup pompowych instalator ma możliwość wykonania dosyć dużej instalacji węzła/kotłowni w ciągu relatywnie krótkiego czasu, np. jednego dnia.  Stosowanie grup pompowych ułatwi instalatorowi organizację pracy i skraca rzeczywisty czas montażu instalacji a tym samym kolejnego dnia pozwala zająć się kolejną instalacją. 

Grupy pompowe - wyposażenie i zastosowanie

Grupy wyposażone są w izolację cieplną, łupiny izolacyjne które pozwalają w estetyczny sposób, cieszący oko, wykonać instalację. Sprawdzają się również wtedy kiedy obiegów mamy więcej niż 2 czy 3 grupy pompowe. Kompaktowe podłączenie obiegów grzewczych węzła pozwala również w przyszłości na sprawną eksploatację instalacji. Łupina izolacyjna zapewnia minimalne straty ciepła.

Sprawdź produkty marki WATTS w hurtowni Onninen

Łupiny izolacyjne w grupach pompowych WATTS składają się z trzech części które zapewniają termicznie oddzielenie poszczególnych elementów (rurociągów, zaworów kulowych, mieszacza) od elementów elektronicznych, takich jak pompy. W przypadku pomp elektronicznych istotnym aspektem jest zapewnienie optymalnej wentylacji, umożliwiające ochronę wrażliwej na temperaturę elektroniki pompy.

Wszystkie potrzebne elementy w jednym urządzeniu

Standardowe wyposażenie grup pompowych zapewnia dodatkową armaturę istotną ze względu na późniejszą eksploatację. Instalatorzy, którzy decydują się na tańsze rozwiązania, często ze względu na oszczędności nie montują niektórych elementów, wg których ich zdaniem można się obyć.
Taką armatura o której nie powinniśmy zapominać, i która bez wątpliwości usprawni późniejszą eksploatację, to termometry na gałązkach, zawór zwrotny/stopowy których uchroni instalację przed cyrkulacją odwrotną / grawitacyjną, itp. Grupa pompowa to wszystkie istotne i potrzebne elementy w jednym zestawie.

O czym należy pamiętać decydując się na wybór grupy pompowej?

Wybierając grupy pompowe oraz analizując aspekty estetyczne i praktyczne nie należy zapominać, że są one elementem instalacji, warunkującym jej prawidłową pracę.  Aby właściwie dobrać grupę/grupy pompowe powinniśmy dysponować parametrami poszczególnych obiegów.  Należy pamiętać o sprawdzeniu wymaganego i maksymalnego przepływu kvs jaki umożliwiają elementy rurowe oraz zawór mieszający (jeśli występuje) dobieranej grupy pompowej. Kolejną rzeczą bardzo istotną jest dobór odpowiedniej pompy, która w najlepszy sposób spełni wymagania konkretnego obiegu grzewczego. Należy zwrócić uwagę na oba parametry pracy pompy zarówno wysokość podnoszenia oraz przepływ.

Właściwe dopasowanie przepływu do wymogów poszczególnych obiegów to w efekcie cicha, sprawna i pewnie pracująca instalacja. Dzięki właściwemu dopasowaniu przepływów możemy uzyskać energooszczędną instalację. Stosowanie grup pompowych, zapewnia pewną i bezpieczną pracę całej instalacji.

Sprawdź produkty marki WATTS w hurtowni Onninen

Zawór ciśnieniowy