Heatpex Aria Connect - jeszcze więcej możliwości!

Dodano: czwartek, 16.02.2023


Montaż systemu rekuperacji w domu lub firmie właśnie stał się łatwiejszy. Modułowy system dystrybucji powietrza do rekuperacji, dostępny do tej pory w wersji o średnicy 75 mm, został rozszerzony o średnicę 90 mm. Przeczytaj więcej o zaletach tego rozwiązania!

System Heatpex Aria Connect

Tworzywowy system HEATPEX ARIA CONNECT to gwarancja energooszczędnej instalacji zapewniającej czyste i świeże powietrze w domu. Służy do rozprowadzania powietrza do rekuperacji, a ideą systemu jest połączenie walorów estetycznych z funkcjonalnością.

Autorska technologia OneClick pozwala na ultra szybkie i łatwe łączenie wszystkich elementów systemu bez użycia narzędzi. System jako jeden z pierwszych na rynku oraz jedyny do tej pory spełnia najbardziej restrykcyjną klasę szczelności ATC1. Zapewnia to niskie koszty eksploatacji i w połączeniu z dodatkiem  antybakteryjnym Ultra-Fresh (całkowita bakteriobójczość w systemie na poziomie 99,99%) najwyższą jakość powietrza dla użytkowników. Elementy systemu rozprowadzania powietrza do rekuperacji ARIA CONNECT wykonane są z wytrzymałego i lekkiego tworzywa sztucznego, które zapewnia niezawodne działanie przez lata, bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych czy korozji. Natomiast modułowa budowa systemu pozwala na jego swobodne konfigurowanie tak, aby jak najlepiej dopasować się do każdego budynku. Skrzynki rozdzielcze można łączyć poziomo lub pionowo, zwiększając odpowiednio liczbę przyłączy kanałów.

Wielozłączkowy element systemu Heatpex Aria ConnectOd 1 lutego 2023 w ofercie dostępne są 2 średnice: 75 mm i 90 mm.

Kompletny system 90 mm jest kompatybilny zarówno z HEATPEX ARIA CONNECT 75 mm, jak i izolowanym systemem HEATPEX ARIA ADURO. Składa się z 6 podstawowych elementów, przy czym na uwagę zasługuje fakt, że łączniki i przyłącza są uniwersalne dla obu średnic, co pozwala optymalizować liczbę elementów:

  • Skrzynka rozdzielcza 8x90mm;
  • Skrzynka rozprężna 2x90mm;
  • 2 Łączniki: pionowe i poziome;
  • 2 Przyłącza główne: boczne i centralne.

Jeśli mamy wystarczająco miejsca aby móc zainstalować system 90 mm, to korzyści wynikające z jego wyboru są następujące:

  • WIĘKSZY PRZEPŁYW POWIETRZA - rekomendowana wartość dla rury 90 mm to 45 m³/h (dla 75 mm wynosi odpowiednio 30 m³/h);
  • MNIEJSZE OPORY;
  • CICHSZA PRACA;
  • MNIEJ RURY do rozprowadzenia;
  • MOŻLIWOŚĆ ŁĄCZENIA ze średnicą 75 mm i izolowanym system ARIA ADURO.

Wszystkie zalety systemu Aria poznasz wchodząc na stronę internetową producenta!

Sprawdź ofertę Heatpex Aria Connect w hurtowni Onninen