HepvO samouszczelniający syfon bezwodny

Dodano: 2021 2 4, Thu


HepvO jest unikalnym, samouszczelniającym zaworem odpływowym o kompaktowej budowie. Zapobiega wydostawaniu się odorów z systemów odprowadzania ścieków i aktywnie utrzymuje równowagę ciśnienia w instalacjach kanalizacyjnych.

Higieniczna alternatywa dla syfonu rurowego

Jako suchy (bezwodny) zawór odpływowy HepvO wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną membranę, aby stworzyć hermetyczne uszczelnienie między przestrzenią mieszkalną a systemem kanalizacyjnym. Zawór samouszczelniający otwiera się pod wpływem ciśnienia przepływających ścieków i zamyka się szczelnie po ustaniu przepływu w normalnych warunkach atmosferycznych.

Sprawdź serię HepvO marki Wavin w sklepie Onninen!

Zastosowanie

HepvO może być stosowany jako alternatywa dla syfonów wodnych:

  • do odprowadzania ścieków z wszelkiego rodzaju przyborów odprowadzających ścieki szare, włączając w to standardową chemię domową,
  • do odprowadzania skroplin z agregatów klimatyzacyjnych czy kotłów kondensacyjnych,
  • do odprowadzania ścieków z nieregularnie używanych przyborów w gorącym klimacie,
  • do odprowadzania ścieków z przyborów w pojazdach takich jak campery, przyczepy, łodzie czy pociągi.

HepvO w pojazdach, domkach kempingowych

Kompaktowa budowa HepvO to nie jedyna zaleta syfonu bezwodnego umożliwiająca instalację w warunkach ograniczonego miejsca. Ponieważ HepvO jest samouszczelniającym się zaworem odpływowym, sprawdza się on z powodzeniem w samochodach kempingowych i innych poruszających się pojazdach – takich jak łodzie i przyczepy kempingowe – gdzie syfony mogą stracić uszczelnienie w wyniku ruchu i wibracji. Pomaga to również uniknąć przykrego zapachu powstającego np. na skutek parowania wody z syfonu w ciepłe dni. HepvO doskonale sprawdza się także w obiektach, które są nieużywane przez określony czas, np. w domkach letniskowych, pensjonatach czy hotelach, które funkcjonują sezonowo. Jeśli urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas, odparowanie wody w tradycyjnym syfonie będzie prowadzić do utraty uszczelnienia wodnego, a co za tym idzie pojawienia się nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach.

Sprawdź serię HepvO marki Wavin w sklepie Onninen!

Zalety syfonu bezwodnego

Nie są wymagane zawory napowietrzające

HepvO aktywnie eliminuje podciśnienie w systemie kanalizacyjnym poprzez otwieraniei wpuszczanie świeżego powietrza, aż doosiągnięcia stanu równowagi z atmosferą. Następnie urządzenie zamyka się, aby ponownie uszczelnić system kanalizacyjny i zapobiec uwolnieniu odorów. Oznacza to, że odpowietrzanie systemu kanalizacyjnego poprzez stosowanie zaworu napowietrzającego nie jest już konieczne. Zastosowanie zaworu jako armatury do wpuszczania powietrza zmniejsza koszty, ponieważ eliminuje potrzebę instalowania tradycyjnej wentylacji pionu lub zaworu napowietrzającego w określonych warunkach; upraszcza projektowanie systemu, zapewniając oszczędność miejsca.

Brak podatności na samosyfonowanie

Pozwala na umieszczenie większej liczby przyborów sanitarnych na jednym podejściu, bez obawy o zjawisko wysysania i utratę wydajności systemu kanalizacyjnego.

Cicha praca

Zawory działają cicho i nie występuje „bulgotanie” charakterystyczne dla syfonów wodnych.

Sprawdź serię HepvO marki Wavin w sklepie Onninen!