Higiena i oszczędności dzięki miskom WC bez kołnierza

Dodano: poniedziałek, 13.11.2023


W dzisiejszych czasach higiena oraz łatwość utrzymania czystości w toalecie są nieodłącznymi elementami, na które zwraca się szczególną uwagę. W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku dostępna jest różnorodna gama innowacyjnych rozwiązań, a jednym z nich są miski WC pozbawione tradycyjnego kołnierza. Takie rozwiązanie nie tylko podnosi standardy wyposażenia łazienek, ale również znacząco ułatwia utrzymanie higieny. Brak charakterystycznego kołnierza eliminuje trudno dostępne zakamarki, w których często gromadzi się trudny do usunięcia brud i osady. Warto zwrócić uwagę na ten istotny aspekt, ponieważ podejście do projektowania bezkołnierzowych misek WC może znacząco ułatwić utrzymanie czystości, zapewniając jednocześnie wygodę użytkowania.

Nowoczesna szara łazienka z bezkołnierzową miską WC

Sprawdź miski WC w hurtowni Onninen

Rodzaje misek WC z kołnierzem

W dobie różnorodności rozwiązań sanitarnych, wybór miski WC nie ogranicza się jedynie do designu czy rodzaju spłukiwania. Warto przyjrzeć się również aspektom higienicznym – konkretniej rodzajowi kołnierza w miskach WC. Odkryjmy zatem różnice między miskami z kołnierzem, półkołnierzem i bez kołnierza, wnikając w ich zastosowania i wpływ na higienę oraz łatwość konserwacji.

Miski WC z tradycyjnym kołnierzem

Miski WC z tradycyjnym kołnierzem, choć od dawna popularne, posiadają swoje wyraźne wady. Charakterystyczny kołnierz, będący integralną częścią konstrukcji, stanowi idealne środowisko dla rozwoju brudu oraz bakterii. To właśnie w tych zakamarkach, trudno dostępnych i często pomijanych podczas standardowego sprzątania, gromadzą się osady, powodując powstawanie zanieczyszczeń oraz tworzenie się nieprzyjemnych zapachów. W efekcie utrzymanie standardowej czystości miski WC może wymagać użycia agresywnych środków chemicznych, które nie zawsze są przyjazne dla środowiska ani zdrowia użytkowników. Warto zastanowić się nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które eliminują te niedogodności, zapewniając zarówno higienę, jak i przyjazne dla środowiska metody utrzymania czystości w łazience.

Miski WC z półkołnierzem

Miski WC z półkołnierzem to innowacyjne rozwiązanie, które stara się zmniejszyć problem gromadzenia się brudu i bakterii, charakterystyczny dla tradycyjnych misek WC z kołnierzem. Przy takim rodzaju muszli problem higieny i czystości pozostaje tylko wyeliminowany częściowo. Półkołnierze, choć redukują zakamarki i ułatwiają czyszczenie, wciąż mogą stanowić przestrzeń tworzącą warunki do rozwoju bakterii. Pomimo lepszego rozwiązania względem misek WC z tradycyjnym kołnierzem, problem nie został całkowicie rozwiązany. Wciąż utrzymanie czystości w tego typu modelach może wymagać dodatkowych wysiłków i skutecznych środków czyszczących, aby zapewnić pełną higienę w toalecie.

Miski WC bez kołnierza

Miska wisząca WC bezkołnierzowa Roca Inspira Round Rimless 560x370Miski WC bez kołnierza to nowoczesne rozwiązanie na problemy związane z tradycyjnymi muszlami WC. Innowacyjne modele, takie jak Geberit Rimfree, Roca Rimless, czy Cersanit CleanOn, eliminują całkowicie charakterystyczny kołnierz, który był dotąd idealnym schronieniem dla brudu i bakterii. Bez obecności tych zakamarków miski WC oferują użytkownikom czystość na zupełnie nowym poziomie. Dzięki braku miejsca dla brudu i bakterii, utrzymanie higieny staje się znacznie prostsze. Modele „zero kołnierza” nie tylko zapewnia łatwość czyszczenia, ale także stanową krok naprzód w kierunku higieny, minimalizując konieczność używania agresywnych środków chemicznych. To właśnie ten innowacyjny  rodzaj misek WC kładzie nacisk na komfort, zdrowie i ekologię, oferując łatwe utrzymanie czystości, które było trudne do osiągnięcia używając tradycyjnych rozwiązań sanitarnych.

Sprawdź miski WC w hurtowni Onninen

Oszczędne spłukiwanie wody dzięki miskom WC bez kołnierza

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań, takich jak miski WC bez kołnierza, nie tylko rewolucjonizuje standardy higieny, ale także przyczynia się do oszczędnego wykorzystania zasobów wodnych. W połączeniu z nowym standardem stelaży podtynkowych, umożliwiających spłukiwanie mniejszą ilością wody (np. ustawienie na 4/2L), modele bezkołnierzowe stanowią znaczący krok w kierunku oszczędności i troski o środowisko.

Miska wisząca WC Geberit Selnova RimfreeObecnie wiele modeli standardowych misek bez kołnierza doskonale radzi sobie z wykorzystaniem mniejszych ilości wody do spłukiwania. Ustawienie na 4/2L w ramach nowego standardu stelaża podtynkowego to nie tylko wyraz troski o ekologię, lecz także rozwiązanie przynoszące realne oszczędności, szczególnie w miejscach o intensywnym użytkowaniu, takich jak hotele, restauracje czy kina.

Prosta zmiana ustawień przez specjalistę montującego (Geberit, Roca, Grohe) stelaż podtynkowy to klucz do korzyści takich jak niższe rachunki za wodę oraz redukcja ilości ścieków, co przekłada się na znaczne oszczędności.

Miski WC bez kołnierza w hurtowni Onninen

W hurtowni hydraulicznej Onninen znajdziesz wiele różnych rodzajów misek WC bez kołnierza. Oferta hurtowni obejmuje różnorodne modele, od klasycznych po najnowocześniejsze, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb oraz zastosowań.

Miska wisząca WC bezkołnierzowa Cersanit Caspia New CleanOn to innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej łazienki. Dzięki innowacyjnemu systemowi CleanOn masz gwarancje długotrwałej higieny, minimalizując obszary sprzyjające rozwojowi bakterii. Z trzema zakresami spłukiwania, oszczędzasz wodę i dbasz o środowisko. Dzięki ukrytemu montażowi, miska WC zachwyca nie tylko funkcjonalnością, ale także eleganckim designem i prostotą montażu.

Miska wisząca WC bezkołnierzowa Cersanit Caspia New CleanOnMiska wisząca WC bezkołnierzowa Roca Inspira Round Rimless 560x370 to kwintesencja minimalistycznej elegancji. Kolekcja Inspira zachwyca prostotą formy oraz stylowym wykończeniem. Bezkołnierzowa konstrukcja z ukrytym systemem montażu ułatwia utrzymanie czystości, gwarantując wyjątkowy poziom higieny. Dzięki specjalnemu dystrybutorowi wody, spłukiwanie 4,5/3l zapewnia optymalne oszczędzanie wody, dbając jednocześnie o środowisko.

Miska wisząca WC Geberit Selnova Rimfree to esencja nowoczesności i elegancji, idealna do każdej łazienki. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewnia trwałość i odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Jej lejowa konstrukcja zwiększa przepływ wody, poprawiając efektywność płukania i higienę. Dzięki unikalnym wymiarom doskonale pasuje zarówno do mniejszych, jak i większych łazienek. Podwyższona konstrukcja ułatwia korzystanie osobom starszym lub z ograniczoną mobilnością. Ukryte mocowania i technologia Rimfree zapewniają estetyczny wygląd oraz eliminują trudno dostępne miejsca dla bakterii, podnosząc poziom higieny. Ceramika sanitarna i warstwa antybakteryjna ułatwiają utrzymanie czystości, a łatwa instalacja sprawia, że jest to nie tylko praktyczne, lecz także eleganckie rozwiązanie do nowoczesnej łazienki.

Sprawdź miski WC w hurtowni Onninen

Miska WC Grohe
Miska WC Omnires
Miska WC Cersanit
Czarna miska WC
Miska WC bez kołnierza
Roca miska WC