Higiena i wygoda w jednym: Dozownik do płynu do naczyń

Dodano: wtorek, 7.05.2024


Dozowniki do płynu do naczyń i mydła to rozwiązania wyjątkowo funkcjonalne, które zyskują coraz większe zainteresowanie zarówno w firmach, jak i domach. Poprawiają komfort korzystania, a jednocześnie pozwalają na optymalne wykorzystanie.

Mężczyzna przy zlewie kuchennym nakłada płyn do naczyń na gąbkę do mycia

Sprawdź dozownik do płynu do naczyń w hurtowni Onninen

Gdzie powinien być zamontowany dozownik do płynu do naczyń?

Dozownik do płynu do naczyń to funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które ułatwia codzienne obowiązki. Jeszcze do niedawna najczęściej stosowane były dozowniki wolnostojące, jednak w ostatnim czasie trend ten zmienia się, a coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania bardziej dyskretne. Świetną propozycją są w takiej sytuacji będą modele z pojemnikiem instalowanym pod blatem, natomiast na zewnątrz znajduje się wyłącznie element dozujący.

Dozownik do mydła Franke Comfort 119.0578.745Takie rozwiązanie montowane jest w kuchni, na blacie zlewozmywaka lub na samym zlewie, jeśli jego konstrukcja została odpowiednio przygotowana przez producenta. W sprzedaży dostępne są też modele na ścianę, jednak są one stosowane raczej jako dozowniki na mydło. Wybierając odpowiednie miejsce należy przede wszystkim wybrać miejsce wygodne, praktyczne, aby dozowanie płynu do mycia naczyń ułatwiało codzienne obowiązki.

Większość z dostępnych obecnie modeli dozowników to rozwiązania manualne, których zasada działania wykorzystuje pompkę. To ona odpowiada za prawidłowe podawanie odpowiedniej ilości płynu na gąbkę. Główną zaletą jest tu funkcjonalność, bo nowoczesne modele przygotowane są w taki sposób, aby zbiornik z płynem znajdował się pod zlewem i był niewidoczny. Widać tylko dozownik na płyn, który szybko i łatwo można uzupełnić od góry.

Jak prawidłowo zamontować otwór pod dozownik do płynu do naczyń?

Montaż dozownika do płynu w blacie zlewu wymaga odpowiedniego przygotowania. Najczęściej konieczne będzie wycięcie odpowiedniego otworu. W pierwszej kolejności należy jednak wybrać właściwy model, który zostanie zainstalowany. Dostępne produkty posiadają informacje, jak duży otwór będzie potrzebny, aby móc wygodnie korzystać z udogodnienia. Jest to ważne szczególnie dla tych osób, które cenią sobie estetyczny wygląd kuchni, a ustawione przy zlewie plastikowe butelki z płynem czy mydłem zaburzają im harmonię i wpływają negatywnie na poczucie estetyki.

Dozownik do płynu do naczyń lub mydła Franke Comfort stal optyczna 119.0578.771

Jeśli dozownik do płynu ma zostać zamocowany bezpośrednio w zlewozmywaku, a nie posiada on odpowiedniego otworu, wówczas zamawiając zlew można poprosić firmę o przygotowanie odpowiedniego otworu. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż działanie na własną rękę, a firma oferująca takie usługi zazwyczaj wykona także obróbkę zlewu, aby zabezpieczyć brzegi powstałe po wycięciu otworu.

Sam montaż akcesoriów kuchennych, takich jak dozownik nie jest najczęściej skomplikowany, a producenci przygotowują szczegółową instrukcję postępowania.

Po której stronie powinien być dozownik do płynu do naczyń?

Strona, po której powinien znajdować się pojemnik z płynem do naczyń to w dużym stopniu decyzja indywidualna, dostosowana do preferencji osoby użytkującej. Często jednak jest ona podyktowana możliwościami montażu, szczególnie, jeśli zlewozmywak przygotowany został w taki sposób, aby umożliwić samodzielne wykonanie otworu i montaż butelki z dozownikiem.

Wiele osób szuka informacji o tym, po której stronie baterii powinien znaleźć się pojemnik z płynem. Duże znaczenie ma też to, czy wybrany został zlewozmywak dla prawo czy leworęcznych.

Jak naprawić niedziałający dozownik do mydła?

Naprawa dozownika do mydła zależy przede wszystkim od wariantu urządzenia. Modele manualne, jeśli ulegną awarii, to w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy pompka nie została zapchana. W tym celu koniecznie trzeba ją rozebrać i wyczyścić oraz sprawdzić, czy elementy pompki nie uległy zużyciu. Jeśli tak konieczna może być odpowiednia konserwacja.

W sposób szczególny zadbać należy na dozowniki automatyczne, które działają dzięki czujnikom ruchu. Wykrywają one ruch i dozują odpowiednią porcję płynu, dlatego jeśli przestają działać prawidłowo, to w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy czujnik nie jest zabrudzony. Następnie trzeba upewnić się, czy w pojemniku jest wystarczający poziom płynu do naczyń.

Dozowniki do płynu do naczyń w hurtowni Onninen

Dozownik do płynu do naczyń to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Dzięki niemu można łatwiej zmywać naczynia, odpowiednio dozując ilość pobranego płynu.

W naszej ofercie dostępne są różne warianty dozowników, w tym m.in. dozownik do mydła Franke Comfort 119.0578.745. Dużą zaletą jest to, że jest on dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu można w łatwy sposób dopasować wariant do posiadanej aranżacji. Dozownik jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, ułatwiającym pobieranie porcji płynu lub mydła. Zaletą jest też sposób napełniania, ponieważ można bez trudu uzupełnić ilość płynu od góry, bez konieczności odkręcania znajdującego się pod blatem zbiornika. Żeby zamontować dozownik płynu mycia naczyń, w blacie kuchennym musi zostać przygotowany otwór montażowy. W przypadku tego modelu powinien on mieć ok. 25-35 mm. Dużym ułatwieniem jest to, że w dozowniku znajduje się praktyczna rozeta o średnicy 50 mm, dzięki czemu maskowanie otworu jest wyjątkowo proste, a całość będzie prezentowała się naprawdę estetycznie.

Ciekawą propozycją jest też dozownik do płynu do naczyń lub mydła Franke Comfort stal optyczna 119.0578.771. Sprawdzi się on doskonale w miejscach, w których nieskazitelna czystość i higiena są kluczowe. Sprawdzi się on doskonale w każdej kuchni.

W ofercie Onninen dostępne są także inne rozwiązania, jak np. dozownik do płynu i mydła Franke Novita Chrom 119.0150.262. Dzięki dozownikowi codzienne funkcjonowanie w kuchni staje się o wiele łatwiejsze. Dzięki temu, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Detergent do mycia znajduje się pod blatem, ale obsługa urządzenia jest wyjątkowo prosta. Ten model dozownika prezentuje się naprawdę doskonale. Jest też prosty w obsłudze, estetycznie wykonany i wyjątkowo praktyczny.

Sprawdź dozownik do płynu do naczyń w hurtowni Onninen