Idealne rozwiązanie do mniejszej łazienki: Lustro łazienkowe z półką

Dodano: poniedziałek, 3.06.2024


Lustra łazienkowe to niewątpliwie niezbędne elementy strefy umywalkowej. Należy dobrać je do kubatury pomieszczenia, wielkości samej strefy umywalkowej. Na uwagę zasługuje lustro łazienkowe z półką, które może występować w wersji lustra będącego frontem zamykanej półki albo lustra z półką montowaną poniżej czy też zintegrowaną z lustrem. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania do małej łazienki.

Lustro łazienkowe z drewnianą półką w szarej nowoczesnej łazience z prysznicem

Sprawdź lustra łazienkowa z półką w hurtowni Onninen

Jak lustrem łazienkowym z półką można rozjaśnić pokój? 

Lustro łazienkowe z półką Ravak 10° 550 ciemny orzech X000000850 W małych łazienkach bardzo istotne znaczenie ma optyczne powiększenie przestrzeni. Można taki efekt uzyskać stosując duże powierzchnie szklane. Lustra doskonale się w tym przypadku sprawdzają. Można zdecydować się na lustro łazienkowe z półką o dużej średnicy czy większej wysokości. Lustro łazienkowe o średnicy 80 może powiększyć pomieszczenie czy też strefę umywalkową, podobnie jak lustro prostokątne o długości 80 cm i szerokości 50 cm lub większej. Oczywiście nie zawsze można pozwolić sobie na lustro o dużej średnicy i w taki przypadku można postawić na lustro LED, czyli takie wyposażone w oświetlenie LED bezpośrednie i pośrednie.

Takie lustra łazienkowe z półką są niezwykle funkcjonalne. Istotne znaczenie ma barwa światła. Białe światło jest najbardziej odpowiednie, gdyż zapewnia precyzyjne odwzorowanie szczegółów i sprawdza się przy wykonywaniu makijażu. Jednocześnie lustro z takim oświetleniem LED rozjaśnia pomieszczenie. Do łazienki można wybrać nie tylko lustro z wbudowanym na krawędziach oświetleniem rozświetlającym przestrzeń strefy umywalkowej.

Jak powinno wisieć lustro łazienkowe z półką? 

Lustra łazienkowe powinny wisieć na określonej wysokości. Półka powinna znajdować się na wyciągnięcie ręki zatem lustro nie może wisieć za wysoko. Jednocześnie najlepiej gdy środek lustra znajduje się na wysokości wzroku użytkownika. Takie usytuowanie lustra w łazience jest najbardziej praktyczne. Najlepiej powiesić lustro na środku ściany z wyspą umywalkową, w centralnej części nad misą umywalkową.

Lustro łazienkowe z półką i oświetleniem Geberit Rekord 60 cm 88418000Można wtedy wybrać jedno duże prostokątne, owalne czy też okrągłe lustro. Jeżeli łazienkę wyposaża się w wyspę z dwoma umywalkami, to można wybrać do każdej z nich osobne nowoczesne lustro z półką wyposażone w oświetlenie. Ich montaż do ściany może być łatwy, dzięki praktycznym rozwiązaniom montażowym. Optymalna wysokość zawieszenia lustra, jeśli chodzi o krawędź dolną z półką wynosi około 120 cm, a górną - około 200 cm, przy czym trzeba wziąć pod uwagę usytuowanie umywalki czy też blatu z umywalką.

Warto zwrócić uwagę na wymiary jakie ma lustro z półką. Modele mogą mieć szerokość misy umywalkowej i takie sprawdzą się w każdej łazience, również tej małej. Do wnętrz, gdzie lustro ma pełnić także rolę dekoracyjną i powiększać optycznie sprawdzi się model o większej średnicy czy też szerokości. Jednak należy pamiętać, że nie powinno być większe niż szerokość blatu, na którym znajduje się umywalka nablatowa czy też wpuszczana w blat.         

Dobór lustra łazienkowego z półką do małej łazienki 

Wybierając lustro łazienkowe z półką, należy zwrócić uwagę na długość i szerokość albo średnicę w przypadku lustra okrągłego lub owalnego. Istotne znaczenie ma też wielkość półki, to znaczy jej szerokość, która zwykle jest równa szerokości lustra.

Lustro łazienkowe z półką Cersanit Olivia białe S543-011 Mito Oczywiście ważna jest też głębokość półki, bo ona decyduje o tym, czy będzie można na niej postawić potrzebne kosmetyki i akcesoria łazienkowe.Gdy łazienka ma niewielką kubaturę, to można wybrać małe lustro z półką, ale do takiego wnętrza może pasować też większy model, który doda głębi i sprawi, że będzie się wydawało bardziej przestronne.

Można też do lustra dobrać osobną półkę, zachowując odległości niezbędne dla zachowania ergonomii i wygody korzystania zarówno z lustra, jak i półki. Bardzo dobrym rozwiązaniem powiększającym wnętrze jest półka z lustrem, a więc model zabudowany szklanym frontem. Należy zadbać o wygodę otwierania i zamykania, dlatego odległość pomiędzy umywalką a takim lustrem powinna wynosić minimum 20 cm.  

Lustra łazienkowe z półką w hurtowni Onninen 

Do małych łazienek warto wybierać rozwiązanie oszczędzające przestrzeń, które pozwoli na umieszczenie potrzebnych kosmetyków i swobodny do nich dostęp. Mowa oczywiście o lustrze łazienkowym z półką. Warto wybrać model dostępny w ofercie hurtowni Onninen. Dobrym wyborem może być lustro łazienkowe z półką Ravak 10° 550 ciemny orzech X000000850 . To model o wysokości 75 cm i długości 55 cm. Jest wyposażony w drewnopodobną półkę pasującą do drewnianych elementów w łazience. Na uwagę zasługuje także lustro łazienkowe z półką i oświetleniem Geberit Rekord 60 cm 88418000. Jest to model wyposażony w oświetlenie halogenowe w formie kinkietu. Szerokość ok. 40 cm i wysokość ok. 60 cm jest optymalna dla jednego użytkownika i taki model sprawdzi się w małej łazience. Warto zdecydować się na lustro łazienkowe z półką Cersanit Olivia białe S543-011 Mito . To więcej niż lustro, gdyż jest to półka z lustrem, czyli model zamykany. Takie lustro sprawdzi się nie tylko na kosmetyki, ale i np. leki, które chce się bezpiecznie przechowywać w łazience. Lustro wykonane jest z płyty wiórowej i MDF i ma wymiary 0,16/0,56/0,57 m.