Idealny kocioł do modernizacji instalacji: Kondensacyjny kocioł olejowy Vaillant

Dodano: czwartek, 20.06.2024


Modernizacja instalacji w starszych budynkach i wykorzystanie ekologicznego źródła ogrzewania jest wyjątkowo prosta, jeśli system grzewczy wykorzystuje kondensacyjny kocioł olejowy. Warto jednak pamiętać, że wybór takiego rozwiązania niesie ze sobą wiele korzyści, a wśród nich redukcję kosztów.

Instalator sprawdza stan kotła elektrycznego kondensacyjnego

Sprawdź kondensacyjne kotły olejowe w hurtowni Onninen

Oszczędność dzięki pełnej kondensacji spalin kotła VKO

Olejowe kotły kondensacyjne to urządzenia, w których technologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Z jednej strony bez problemu pozwalają zadbać o optymalny komfort cieplny w domu, pozwalają zredukować koszty związane z ogrzewaniem. Dużym atutem jest także to, że pozwalają zadbać o środowisko naturalne.

Olejowy Kocioł kondensacyjny Vaillant VKO 156/3-7 0010010675Modele z serii icoVIT pozwalają na optymalizację działania - w parze z efektywnością grzewczą idzie m.in. redukcja zużywanej przez kocioł energii, zapewniającej zasilanie. Schemat działania wykorzystuje zjawisko kondensacji, którego istotą jest zmiana postaci substancji z lotnej na ciekłą. W tradycyjnym kotle olejowym podczas spalania, para wodna powstająca podczas spalania odpowiedniego paliwa jest usuwana z systemu grzewczego. Natomiast w modelach kondensacyjnych jest ona dodatkowo wykorzystywana.

Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji oraz obecności specjalnego zbiornika - wymiennika kondensacyjnego, do którego trafia woda z układu grzewczego. Dochodzi do przejęcia ciepła ze spalin oraz wykroplenia pary wodnej na ściankach zbiornika, co pozwala zwiększyć efektywność działania kotła. W ten sposób wytwarzana w procesie grzewczym energia cieplna jest maksymalnie wykorzystywana, co w sposób bezpośredni przekłada się na redukcję kosztów.

Niższe zużycie energii z rurowym wymiennikiem ciepła

W urządzeniach Vaillant icoVIT zastosowana została technologia polegająca na wykorzystaniu specjalnego, rurowego wymiennika ciepła. Ze względu na fakt, że para wodna odzyskana ze spalin staje się substancją żrącą, dlatego do wykonania układu stosowana jest stal nierdzewna. Dodatkowo pozwala ona w sposób optymalny wykorzystać efekt kondensacji. Zgodnie z danymi prezentowanymi przez producenta instalacja kondensacyjnego kotła olejowego pozwala na oszczędności rzędu 15%.

Dużą zaletą, dzięki której zyskać można dodatkowe oszczędności, jest wykorzystanie systemu solarnego. Należy jednak pamiętać, że taka instalacja wymaga wykorzystania specjalnego systemu, opartego na dwufunkcyjnym zasobniku solarnym i próżniowego kolektora rurowego.

Łatwa konserwacja i instalacja kotła olejowego Vaillant

Montaż kotła olejowego niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego rozwiązanie jest jednym z częściej wybieranych rozwiązań, aby skutecznie i efektywnie ogrzać dom. Najważniejsze jednak, aby odpowiednio dopasować rodzaj kotła do potrzeb danego obiektu.

Olejowy Kocioł kondensacyjny Vaillant VKO 256/3-7 0010010677W hurtowni Onninen oferujemy kilka wariantów kotłów olejowych przygotowanych przez markę Vaillant. Jednym z nich jest olejowy kocioł kondensacyjny Vaillant VKO 156/3-7 z serii Icovit. Urządzenie działające w klasie energetycznej A pozwala może być zamontowany w każdym obiekcie, ponieważ do działania niezbędne jest standardowe napięcie 230V, które dostępne jest w każdym gniazdku. Kocioł kondensacyjny posiada możliwość dwustopniowej regulacji mocy działania - 11,1 kW oraz 15,8 kW. Jest to model jednofunkcyjny stojący.

Alternatywnym rozwiązaniem dostępnym w naszej ofercie jest kocioł olejowy kondensacyjny Vaillant VKO 256/3-7. OD poprzedniego modelu różni się parametrami. Urządzenie posiada większą moc znamionową 50-30°C oraz sprawność. Wśród istotnych atutów wskazać należy łatwość obsługi i niezawodność. Ze względu na wydajność może być z powodzeniem stosowany zarówno w budynkach jedno, jak i wielorodzinnych.

Tam, gdzie zapewnienie optymalnego komfortu cieplnego wymaga szczególnych rozwiązań zaproponować możemy kocioł kondensacyjny olejowy Vaillant VKO 356/3-7. Charakterystyczną cechą urządzenia jest jeszcze wyższa moc znamionowa, dla parametrów 50-30°C jest ona około dwukrotnie większa niż w modelu 156/3-7. Kocioł świetnie sprawdzi się w każdym budynku, a do jego działania wystarczy standardowa instalacja elektryczna z gniazdem 230 V. W odróżnieniu od poprzednich modeli urządzenie działa w klasie energetycznej A+++.

Każdy z wariantów może być zainstalowany zarówno w nowych budynkach, jak i w starych, w których prowadzona jest modernizacja ogrzewania na system przyjazny środowisku.W związku z tym, że urządzenie wyposażone jest w złącze eBUS istnieje możliwość późniejszej rozbudowy systemu grzewczego, np. podłączenia instalacji pozyskującej energię słoneczną lub zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Sprawdź kondensacyjne kotły olejowe w hurtowni Onninen