Pompy ciepła NIBE - Inteligentne i wielozadaniowe systemy grzewcze

Dodano: środa, 27.01.2021


Inteligentne i wielozadaniowe systemy grzewcze Nibe

NIBE posiada szerokie portfolio pomp ciepła typu solanka/woda, powietrze/woda i pomp zasilanych powietrzem wentylacyjnym. Są to urządzenia w pełni automatyczne z możliwością zaprogramowania komfortu cieplnego dostosowanego do indywidualnych upodobań mieszkańców, a także maksymalnego wykorzystania tańszej energii elektrycznej w taryfie nocnej i weekendowej, dzięki tygodniowemu programowaniu czasowemu w trzech okresach na dobę. Oprócz ogrzewania mają możliwość chłodzenia pasywnego i aktywnego, produkcji c.w.u, podłączenia rekuperatora NIBE ERS, czy też licznika energii NIBE EMK. Oprócz połączenia pompy ciepła z systemem rekuperacji, NIBE ma również możliwość konfiguracji pracy pompy ciepła względem produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej (za pomocą akcesorium EME 10/20). Kolejną zaletą NIBE jest darmowy zdalny monitoring całego systemu ogrzewania, c.w.u. i wentylacji budynku oraz możliwość sterowania pracą systemu poprzez witrynę nibeuplink.com. Natomiast dla użytkowników urządzeń mobilnych (telefony, tablety) została stworzona aplikacja NIBE Uplink App umożliwiająca korzystanie z systemu z jeszcze większą łatwością.

Sprawdź pompy ciepła marki NIBE w hurtowni Onninen

100% energii odnawialnej - wielozadaniowy system NIBE SPLIT 10-6

Inteligentne i wielozadaniowe systemy grzewcze NibeInteligentny system grzewczy NIBE składa się powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT 10-6, rekuperatora NIBE ERS 10-400 i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u. i wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną. Cały system jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. Rekuperator NIBE ERS jest jednym z niewielu modeli rekuperatorów na polskim rynku, który ma możliwość współpracy z pompą ciepła, programowania z poziomu wyświetlacza pompy ciepła, zapewniając idealny komfort przebywania w budynku. System fotowoltaiczny NIBE PV, zawiera z kolei moduł komunikacyjny EME do współpracy z pompą ciepła NIBE, umożliwiający wzrost wydajności jej pracy, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca. System zapewnia niemal zerowe rachunki za energię (pozostaje opłata stała 250 zł za energię elektryczną) oraz zerową emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia potrzebna w domu w 100% pochodzi z OZE.

System jest znakomitym rozwiązaniem problemu SMOGU w Polsce i nadaje się do stosowania zarówno w budynkach poddawanych termomodernizacji jak i w budynkach nowych. Cały system sterowany jest za pomocą jednego sterownika NIBE SMO 40, instalowanego na ścianie maszynowni lub wbudowanego w centrali wewnętrznej pompy ciepła, a także zdalnie przez Internet poprzez witrynę nibeuplink.com lub za pomocą smartfona i darmowej aplikacji mobilnej NIBE Uplink. Innowacyjny system NIBE Uplink w pełni wykorzystuje technologię inteligentnego domu, tworząc algorytmy pracy pomiędzy urządzeniami sterowanymi cyfrowo (np. zwiększa wydajność wentylacji jeżeli czujnik wilgotności wskaże przekroczenie zadanego poziomu wilgotności), wykorzystując nową bezpłatną usługę internetową IFTTT (If This Than That).

nibe split 10-6

System ma wbudowaną funkcję SMART HOME i SMRAT GRID i jest gotowy do wpięcia w inteligentne sieci i  systemy inteligentnego zarządzania budynkiem BMS, a także może współpracować z innymi urządzeniami podłączonymi w chmurze obliczeniowej za pomocą innowacyjnego interfejsu programowania aplikacji NIBE API.

Sprawdź pompy ciepła marki NIBE w hurtowni Onninen

Powietrzna pompa ciepła o wysokiej wydajności

NIBE SPLIT jest pierwszym kompletnym, energooszczędnym systemem grzewczo-chłodniczym zaprojektowanym na zasadzie „wszystko w jednym”. NIBE SPLIT zapewnia optymalny komfort cieplny przez cały rok: ciepłą wodę, ogrzewanie i chłodzenie budynku w bezpieczny i  ekonomiczny sposób, przy wyjątkowo niskiej emisji CO2. System składa się z jednostki zewnętrznej (AMS 10) i kompaktowej jednostki wewnętrznej (BA-SVM), w której zintegrowane są: sterownik z kolorowym wyświetlaczem, wężownicowy zasobnik wody o poj. 180 litrów, moduł elektryczny, grupa bezpieczeństwa, naczynie przeponowe, manometr, elektronicznie sterowana pompa obiegowa oraz skraplacz.

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Ogrzewanie pompą ciepła NIBE SPLIT realizowane jest w następujący sposób:

  1. Czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej AMS 10 odzyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego, a następnie jest sprężany przez sprężarkę, co podnosi jego ciśnienie i temperaturę
  2. Gorący czynnik chłodniczy (gaz gorący) kierowany jest do jednostki wewnętrznej BA-SVM
  3. Czynnik chłodniczy oddaje ciepło do systemu grzewczego
  4. Schłodzony czynnik chłodniczy już w postaci ciekłej wraca do jednostki zewnętrznej zamykając cykl pracy
  5. Poprzez odwrócenie tego procesu, czynnik chłodniczy w AMS 10 odzyskuje ciepło z wody instalacyjnej, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz, w wyniku czego pompa realizuje funkcję chłodzenia.
  6. Jednostka wewnętrzna BA-SVM steruje pracą całego systemu i w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło lub chłód, uruchamia lub wyłącza jednostkę zewnętrzną AMS 10.Nibe uplink

Systemy współpracujące z pompami ciepła - inteligentny rekuperator ERS

Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła gwarantuje zachowanie wymaganej wymiany powietrza, nawet przy zamkniętych oknach i ponowne wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego. W ofercie NIBE dostępny jest m. in. nowy rekuperator NIBE ERS 10-500 sterowany za pomocą sterownika pompy ciepła.  Model ten przeznaczony jest do domów jednorodzinnych do 300m2 osiągając wydajność na poziomie o wydajności 410 m3/h przy 150 Pa. W przypadku rekuperatora NIBE ERS praca całego systemu z pompą ciepła i wentylacją, sterowana jest przez użytkownika, za pomocą wielofunkcyjnego, intuicyjnego menu w języku polskim, dostępnego z poziomu kolorowego wyświetlacza pompy ciepła lub wirtualnie (komputer, tablet, smartfon, system inteligentnego zarządzania budynkiem) za pomocą systemu NIBE UPLINK i darmowych aplikacji NIBE App. Rekuperator NIBE ERS w połączeniu z pompą ciepła daje kompletny system zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła.

Nibe pv

Energooszczędny system fotowoltaiczny NIBE PV

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii jakim jest promieniowanie słoneczne. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne NIBE PV Half Cell Full Black o mocy 320 Wp wykorzystują technologię PERC, która zapewnia wyższą wydajność przy wyższych temperaturach i niskim nasłonecznieniu. Wykorzystana technologia Half Cell, czyli dzielenia na pół, zapewnia m.in. wyższą moc wyjściową, lepszą wydajność zależną od temperatury, zmniejszony wpływ zacienienia na wytwarzanie energii i mniejsze ryzyko wystąpienia gorących punktów. Full Black oznacza, że panele PV mają w pełni czarne wypełnienie i obramowanie, dzięki czemu prezentują się na dachu wyjątkowo estetycznie i elegancko

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w zestawach o mocy 3,2; 6,4; 9,6; 12,8; 16 oraz 22,4 kW. Umożliwia to dostosowanie zestawów do potrzeb lub możliwości montażu (np. dostępnej powierzchni montażowej budynku). Dzięki zastosowaniu pakietu paneli fotowoltaicznych składającego się z 10-40 paneli można uzyskać zestawy od 3,2 do 12,8 kW. Do większych instalacji stosowane są pakiety 16 i 22,4 kW, które można pomnożyć do pożądanej wydajności. Panele słoneczne mogą być montowane na rożnych rodzajach powierzchni dachów dzięki specjalnie dedykowanym do tego uchwytom. Wszystkie zestawy NIBE PV zawierają moduł komunikacyjny EME 20, który umożliwia komunikację z pompą ciepła NIBE i wzrost wydajności jej pracy, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca. Dzięki temu uzyskujemy jeszcze większe oszczędności i niemal zerowe rachunki za energię, a cały system NIBE można zdalnie monitorować przez Internet za pomocą witryny NIBE Uplink.

Sprawdź pompy ciepła marki NIBE w hurtowni Onninen