Hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Dodano: wtorek, 23.11.2021


Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Nowy Hydrofor Wilo - domowy system podnoszenia ciśnienia

Dzięki sprawnemu układowi hydraulicznemu i izolacji akustycznej system pracuje spokojnie i prawie bezgłośnie. Wskutek nowoczesnej i zwartej budowy integruje się perfekcyjnie z otoczeniem mieszkalnym. Sprawny układ hydrauliczny i praca zgodne z zapotrzebowaniem powoduje, że urządzenie jest efektywne pod względem energetycznym i kosztowym.

Sprawdź produkty marki Wilo w sklepie Onninen

Wilo-Isar BOOST5 oferuje Użytkownikowi jeszcze więcej komfortu: jego instalacja jest całkowicie bezproblemowa, dzięki gotowemu do połączenia systemowi Plug & Pump. Wyświetlacz LED i przyciski zapewniają łatwość obsługi. Zintegrowane funkcje ochrony zapewniają bezpieczną eksploatację. Zespół pompy, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego gwarantuje długą żywotność.

Hydrofor WiloSzerokie spektrum zastosowań hydroforu Wilo-Isar BOOST5

Wilo-Isar BOOST5 to domowy system podnoszenia ciśnienia, który łączy w sobie pompę elektryczną, elektronikę, falownik, zawory zwrotne i panel sterowania, co zapewnia szybką i łatwą instalację.

Może być skutecznie używany w wielu różnych zastosowaniach mieszkaniowych, w których istnieje potrzeba zwiększania ciśnienia wody. Obejmuje to dystrybucję wody w mieszkaniach, dostawę systemów nawadniających oraz pobieranie i dystrybucję wody ze zbiorników lub zbiorników na wodę deszczową.

Wilo-Isar BOOST5 zawiera falownik, aby utrzymać stałe ciśnienie wody zgodnie z rzeczywistymi potrzebami użytkownika. Zapewnia to również szczególnie cichą pracę, która jest odpowiednia do instalacji wewnątrz mieszkania.

Elastyczność systemu i możliwość dostosowania się do wymagań użytkownika sprawiają, że jest on również efektywny pod względem zmniejszenia zużycia energii i wody.

Sprawdź Wilo-Isar BOOST


Wilo oferuje 2 modele Wilo-Isar BOOST, oba o maksymalnej wysokości podnoszenia 8 m i maksymalnym ciśnieniu pracy 10 bar:

  •  Wilo-Isar BOOST5-E-3 – maksymalny przepływ 5 m³/h, moc nominalna PS 0,75 kW,
  •  Wilo-Isar BOOST5-E-5 – maksymalny przepływ 7 m³/h, moc nominalna PS 1,1 kW.

Stabilne ciśnienie, czyli tak pracuje Wilo-Isar BOOST5

Gdy czujnik ciśnienia wykryje spadek ciśnienia w układzie spowodowany otwarciem jednego lub więcej punktów poboru, elektronika uruchamia pompę, aby przywrócić zadaną wartość ciśnienia w układzie.

Falownik zmienia prędkość silnika, modulując wydajność hydrauliczną zgodnie z określonym zapotrzebowaniem systemu.

Po przywróceniu ciśnienia czujnik przepływu wykryje brak przepływu wody i zatrzyma pompę do następnego uruchomienia systemu.

System zapewnia również ochronę przed suchobiegiem, ochronę termiczną silnika i falownika przed przegrzaniem oraz ochronę elektryczną przed nagłymi zmianami napięcia i prądu.

Tryby pracy

Praca ze ssaniem. Wilo-Isar BOOST5 fabrycznie ustawiony jest jako urządzenia dedykowane do pracy w trybie zasysania wody ze studni lub zbiornika, w którym poziom wody jest poniżej króćca pompy.

Praca z napływem. Dla instalacji zasilanych ze zbiorników magazynujących lub z sieci wodociągowej zalecane jest przestawienie urządzenia na tryb pracy z napływem. Co dodatkowo zredukuje głośność pracy.

Wilo-Isar BOOST5 podsumowanie, czyli cechy produktu w skrócie:

  •  Łatwa instalacja dzięki konstrukcji gotowej do podłączenia.
  •  Doskonała integracja ze środowiskiem klienta dzięki kompaktowej, nowoczesnej konstrukcji.
  •  Cicha praca dzięki osłonom dźwiękochłonnym.
  •  Wbudowana przetwornica częstotliwości do wygodnej regulacji stałego ciśnienia i łagodnego rozruchu
  •  Niskie zużycie energii dzięki dostawom dostosowanym do zapotrzebowania.
  •  Bezpieczna obsługa dzięki rozbudowanym, zintegrowanym funkcjom ochronnym.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!